Багатомовний свист

Багатомовний свист

«Ідентифікаційні свисти» дельфінів, що служать для визначення конкретних особин і передачі особистої інформації, вже давно вважаються однією з найбільш складних форм тваринної комунікації, про які ми знаємо. У нових дослідження було оцінено, наскільки ті звуки можуть відрізнятися поміж особинами і в залежності від ситуації – пише Ребекка Дзомбак у часописі Scientific American.

Експерти здатні відрізнити ім’я, яким послуговується дельфін, прислуховуючись тривалий час до того, про що він повідомляє своїм товаришам. Тварини диференціюють свої свисти, змінюють тональність, повторюють певні фрази, додають чи пропускають короткі сегменти. В описаному в Frontiers in MarineScience було проаналізовано цю змінність звуків на базі близько 1000 записів за участю коло 300 дельфінів, зареєстрованих упродовж чотирьох декад. 

Аби кількісно оцінити змінність дельфінячих свистів та порівняти їх зі звуками інших видів (в основному птахів), автори досліджень проаналізували статистичними методами 21 різну характеристику звуків, наприклад довготу, частоту або ж тональність. Чим різноманітнішим був репертуар тих характеристик підчас кожного комунікування і чим більше звуки відрізнялися поміж особинами, тим вище категоризувався даний вид. Ідентифікаційні свисти Афаліни звичайної впевнено перемогли у цій групі категорій, тобто змінності поміж особинами. На другому місці опинились жайворонки. Дослідники ще не визначили, як вимірювати такі характеристики у людей.

«Застосовані нами міри дають можливість порівнювати види» – каже Лейла Саїґ, морська біологиня з Woods Hole Oceanographic Institution, головна авторка досліджень. Однак вона застерігає, що ті 21 характеристики лиш незначною мірою передають багатство мови дельфінів. «Це щось феноменальне» – заявляє вона, підкреслюючи, що навіть ці «сирі дані» чітко вказують на те, що дельфіни є «найбільшими індивідуалістами, коли йдеться про комунікацію». 

Еколог Павел Лінгарт з Університету Південної Чехії, що у Чеських Будейовіцах, котрий не був учасником цих досліджень, але спеціалізується на міжвидових порівняльних аналізах, задоволений тим, що хтось нарешті взявся за кількісний опис тієї змінності. «Вважаю, що раніше ніхто цього не робив, бо всім здавалося, що ідентифікація є дуже простою» – каже він.

Науковці щойно розпочинають дослідження, які повинні відповісти на питання, чому дельфіни модифікують спосіб представлення себе іншим дельфінам. Імовірно, що вони таким чином виражають різні емоційні стани. Метою наступних досліджень повинно стати розшифровування змінності інших від ідентифікації свистів, що ними спілкуються дельфіни. «Це лише початок таких досліджень» – каже Саїґ.  

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Структура води Бактерія допоможе людству вижити