Байден буде боротися з Трампом за президентську посаду

Байден буде боротися з Трампом за президентську посаду
У США тривають передвиборчі перегони, хоча в зв’язку з поширення коронавіруса масові зустрічі з виборцями не здійснюються. Учасники передвиборчої гонки спілкуються з американцями переважно через ЗМІ.

Так нещодавно Берні Сандерс – один з кандидатів від Демократичної партії США оголосив про завершення передвиборчої компанії. Сандерс заявив, що на фоні надзвичайної ситуації по боротьбі з коронавірусом, досить складно проводити передвиборчу компанію. Слід зазначити, що такі важливі для демократів телеканали як CNN і ABC у зв’язку з висвітленням подій навколо коронавірусу зменшили кількість виходів Сандерса в телеефір. За цих умов політик закликав до консолідації демократичних сил і підтримки Джо Байдена. Відтак головним конкурентом від Демократичної партії для Дональда Трампа залишається Джо Байден. Нагадаємо, що за результатами праймеріз Байден отримав значно більшу кількість голосів делегатів у різних штатах на свою підтримку, ніж Сандерс.

Яку ж передвиборчу програму пропонує Джо Байден? Це досвідчений політик, який брав активну участь у суспільно-політичній діяльності, зокрема він був віце-президентом за часів Барака Обами. Джо Байден як справжній демократ заявляє про активну підтримку середнього класу. На його думку, саме середній клас побудував потужну Америку і саме він забезпечує стабільність суспільства шляхом налагодження роботи соціальних інститутів, і тільки за стабільності усіх сфер суспільного життя можливе існування середнього класу. Не забуває він і про простих робітників, обіцяючи підвищити мінімальну зарплату до 15 доларів/год. Шляхом залучення інвестицій політик хоче створити 10 мільйонів нових робочих місць, хоча це скоріше популістська заява, оскільки в умовах уповільнення економічного зростання внаслідок поширення коронавіруса це зробити дуже проблематично. .

Джо Байден обіцяє також посилити економіку насамперед через здійснення потужних інновацій в різних галузях суспільного життя, активне запровадження новітніх технологій, підтримки науково-дослідних розробок. При цьому він турбується про екологію, активно закликає до зменшення шкідливих викидів, зокрема парникових газів, які спричиняють глобальне потепління. Так після приходу до влади він хоче долучити США до Паризької кліматичної угоди. Як ми знаємо під час президентства Д. Трампа, США вийшли з кліматичної угоди, оскільки діючий президент довгий час вважав, що глобальне потепління це вигадки опонентів США з метою уповільнення їх економічного зростання. Дж. Байден, який опирається на значну підтримку національних меншин, обіцяє поліпшити міграційну політику, зокрема не розділяти родини мігрантів на кордоні та припинити утримання дітей-іммігрантів у місцях позбавлення волі, що практикувалося при правлінні Трампа.

Джо Байден підтримує право американців з нетрадиційною сексуальною орієнтацією вступати в одностатеві шлюби, є прихильником права жінок на аборти, проте виступає проти легалізації марихуани, оскільки це негативно вплине на здоров’я американців.

У зовнішній політиці Джо Байден пропонує відійти від ізоляціонізму, який призвів на думку політика тільки до зменшення авторитету США у світі і до послаблення зв’язків із союзниками. Одну із загроз для США Байден бачить у посиленні економічного і технологічного зростання Китаю, відтак він пропонує консолідувати азійських союзників для боротьби з цією загрозою. Він виступає проти налагодження приязних відносин з тоталітарними режимами, зокрема з Північною Кореєю, і закликає посилити проти неї санкції, щоб примусити до ядерного роззброєння. Пропонує теж посилити санкції проти злочинного режиму Мадуро. Джо Байден підтримує повернення до ядерної угоди з Іраном задля зменшення напруги на Близькому Сході. Виступає він і за врегулювання палестино-ізраїльського протистояння шляхом реалізації концепції створення двох незалежних держав, хоча усвідомлює, що зробити це буде дуже нелегко.

Щодо України Дж. Байден завжди був прихильником нашої держави і послідовно виступав за чітке дотримання її суверенітету та територіальної цілісності. Він виступає за посилення санкцій проти Росії, якщо та не буде виконувати свої міжнародні зобов’язання. Відтак слід зазначити що передвиборча програма Дж. Байдена є досить актуальною, цікавою, зорієнтованою на різні соціальні групи. Політик пропонує вирішити ряд проблем, які не були вирішені діючим Президентом.

Проте подолати Д. Трампа буде не так легко, оскільки у нього є стійке електоральне ядро. Переважаюча більшість прихильників республіканської політичної ідеології (понад 90 %) підтримує Д. Трампа. Намагання притягнути його до імпічменту не дало результату, хоча дещо й послабило його політичні позиції. Слід також зазначити, що хоча Сандерс і висловився на підтримку Байдена, проте не всі його прихильники автоматично підтримають останнього. Так Байдена скоріш за все не підтримають ті американці, яким подобалися пропозиції Сандерса щодо запровадження безкоштовної медицини, списання кредитної заборгованості для студентів, посилення ролі профспілок і окремого працівника в управлінні підприємств; виборці, які виступають проти засилля великого капіталу з Wall Street.

Отже виборча боротьба буде дуже напруженою і цікавою. Вже влітку відбудеться офіційне висування кандидатів у Президенти США від двох партій і передвиборча гонка перейде на новий шабель. Завершиться вона 3 листопада 2020 року, коли американці зроблять свій вибір  на наступні чотири роки.

Цікаво, що голосування в США відбувається у робочий день і це певна історична традиція. Вівторок став днем голосування для американців ще 150 років тому, коли США були країною ковбоїв та фермерів. А у вівторок їх проводили, тому що в неділю відбуваються богослужіння, відтак віруючі не прийшли б на голосування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Ставлення кандидатів у президенти США до України Україна – “чорний лебідь” світової геополітики