Банк ЄС надає 75 млн євро на підтримку інвестицій у сфері безпеки дорожнього руху

Банк ЄС надає 75 млн євро на підтримку інвестицій у сфері безпеки дорожнього руху

“Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надає кредит у розмірі 75 млн євро у вигляді інвестицій у безпеку доріг п’яти українських міст: Дніпра, Харкова, Києва, Львова та Одеси. Загалом у них мешкає 7 млн осіб. Покращення безпеки дорожнього руху є одним з пріоритетів української влади. Вона прагне зменшити кількість ДТП та їх жертв, а також створити сучасну транспортну систему, яка би сприяла економічному зростанню. На підготовку проекту, посилення потенціалу та моніторинг Інвестиційний інструмент сусідства (NIF) надає грант від ЄС у розмірі 4,25 млн євро. Кредит ЄІБ зможе доповнити грант Євросоюзу, надаючи більше ресурсів задля сприяння модернізації ключової міської інфраструктури. 
 
Міста, де проведуть модернізацію інфраструктури, є одними з найважливіших в Україні з населенням від понад 700 тис. у Львові до майже трьох мільйонів у Києві.
 
Організатором проекту є Міністерство інфраструктури України; кінцевими отримувачами фінансування ЄІБ є органи місцевої влади вищезгаданих міст. Метою інвестицій є усунення найнебезпечніших ділянок доріг завдяки покращенню зв’язків та більш сучасним магістральним системам, а також модернізації транспортних розв’язок, перехресть та вуличної інфраструктури. До того ж інвестиції поліпшать доступ місцевого населення до громадського транспорту. Також передбачено створення безпечної велосипедної та пішохідної мережі, міського транспортного планування, зменшення дозволеної швидкості у житлових районах та шкільних зонах, а також IT-систем регулювання транспортної безпеки.
 
Віце-президент ЄІБ Вазіл Гудак зазначає: “Кредит банку допоможе зробити найбільші українські міста безпечнішими та комфортнішими для життя завдяки покращенню міського простору, а також дорожньої та транспортної систем. У такий спосіб ці міста стануть більш привабливими для своїх жителів, відвідувачів та бізнесу, водночас сприяючи економічному зростанню”.
 
Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала наступне: “Поліпшення якості транспортної інфраструктури є стратегічним пріоритетом для України. Погані дороги не лише обмежують наше право на вільне пересування, вони також спричиняють жахливі втрати людських життів. Показник смертності внаслідок ДТП в Україні утричі більший, ніж у ЄС; для нас ремонт та поліпшення наших доріг є першорядною необхідністю. Інвестуючи у безпеку дорожнього руху та інші проекти, як-от подовження та модернізація лінії харківського метрополітену, Європейський інвестиційний банк допомагає Україні зробити це. Разом ми модернізуємо українську транспортну інфраструктуру, аби відповідати європейським стандартам”.
 
Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі зауважив: “Я впевнений, що цей проект допоможе врятувати багато людських життів. Щороку люди гинуть у ДТП в Україні, цього можна уникнути. Я впевнений, що практичний досвід, отриманий в цих п’яти великих містах, пізніше використають по всій Україні. Як наслідок, українці безпечніше почуватимуть себе на своїх дорогах”.

 Джерело

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ