Барельєфи верблюдів у Саудівській Аравії старіші, ніж вважалось досі

Барельєфи верблюдів у Саудівській Аравії старіші, ніж вважалось досі
Нові дослідження показали, що скульптури верблюдів, вирізьблені у кам’яних формаціях на північ від міста Сакаке у північно-західній частині Саудівської Аравії, імовірно, є найстарішим великим барельєфом тварин на світі – пише БіБіСі.

Коли різьблення були виявлені вперше у 2018 році, науковці оцінили, що вони виникли приблизно дві тисячі років тому. До такого висновку вони дійшли через подібність до різьблення і барельєфу у місті Петра в Йорданії (розквіт якого припадає приблизно на період двох тисяч років тому).

Тимчасом у нових дослідженнях вік барельєфів верблюдів оцінюють в сім-вісім тисяч років.

Але точне визначення старості барельєфу у камені для вчених не є легким завданням. На відміну від печерних наскельних малюнків, вони не можуть взяти органічних взірців для аналізу. До того ж, такі великі скульптури є рідкою з’явою на Близькому Сході.

Вчені, що підготували згадане дослідження, яке було опубліковане у часописі «Археологічна наука», вивчали процес ерозії каміння, аналізували сліди інструментів, які використовувались для виготовлення скульптур, і тестували кості тварин, знайдені на тій локації, щоб визначити, коли появилися барельєфи.

Виходячи з того, що їм вдалося відкрити, барельєфи є старішими від Стоунхендж (5000 років) і великих пірамід у Ґізі (4500 років). Барельєфи, мабуть, виникли ще до того, коли верблюдів було приручено, що стало важливим переломним пунктом, внаслідок якого почався прискорений економічний розвиток Близького Сходу.

Барельєфи виникли в той момент, коли на території сучасної Саудівської Аравії були і трав’яні долини, і озера, а не пустеля, я зараз. Не зрозуміло, для чого барельєфи було створено, але вчені думають, можливо, що вони служили місцем зустрічей і сходок для племен номадів.

Вчені наголошують, що багато тисяч років тому було досить важко створити такі барельєфи. Багато з них знаходяться на кам’яних формаціях, розташованих на вершинах високо над рівнем моря, що означає, що їхні творці мусіли вирізьблювати з допоміжних риштувань.  

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Науковий винахід, інспірований природою Вакцина проти раку?