Бібліотека української літератури в Москві

Бібліотека української літератури в Москві

Кейт Бернс (повірена у справах США при ОБСЄ) заявила:

Сполучені Штати приєднуються до України,  висловлюючи свої побоювання з приводу зумисних і зловмисних кампаній як проти Бібліотеки української літератури в Москві і так і проти її персоналу. Цей випадок наочно ілюструє, як обмежують і навіть карають в сучасній Росії свободу висловлювання думок та свободу об’єднань.

В 2015 році російська влада зробила незвичайний крок, розпочавши переслідування громадської бібліотеки, фабрикуючи звинувачення в поширенні екстремістської літератури для того, щоб закрити цю установу,  засновану  великою українською діаспорою. Намагаючись придушити свободу слова, російська влада переслідувала і ув’язнила керівника бібліотеки, застосувала озброєну поліцію, щоб вилучити книги з Бібліотеки української літератури і продовжує вживати заходів, щоб тримати закритими двері бібліотеки постійно.

Зазначу, що керівник бібліотеки Наталія Шаріна залишається під домашнім арештом і суд над нею, який почався в листопаді минулого року, продовжує затягуватися і висуваються нові звинувачення в розтраті. Деякі правозахисні організації вважають п. Шаріну мішенню політично-вмотивованого переслідування.

Ми розуміємо, що її домашній арешт закінчується  28 квітня. Ми закликаємо Росію негайно звільнити пані Шаріну, зняти всі звинувачення проти неї і дозволити вільне функціонування Бібліотеки української літератури в Москві.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ