Брифінг Ф. Феннона на тему Європейська енергетична безпека та “Північний потік 2” 

Брифінг Ф. Феннона на тему Європейська енергетична безпека та “Північний потік 2” 
Заступник Держсекретаря США Френсіс Феннон з Управління енергоресурсів на брифінгу сказав, зокрема таке: Енергетична безпека наших європейських партнерів та союзників давно є стратегічним пріоритетом для Сполучених Штатів і, з огляду на російську агресію в останні дні, це відповідний час, щоб прояснити нашу політику щодо трансатлантичної енергетичної безпеки.

Сполучені Штати рішуче засудили недавню російську агресію в Азовському морі. Ми назвали закриття Росією Керченської протоки явним порушенням міжнародних законів. Дії Росії лише посилюють міжнародний консенсус, який розглядає запропонований трубопровід «Північний потік 2» як пряму загрозу енергетичній та національній безпеці Європи. 

По усій Європі побудована ключова інфраструктура, яка забезпечує право вибору і, отже, пропонує ринкову конкуренцію. Росія не хоче варіантів. Вони не хочуть реального, прозорого ринку. 

США будуть продовжувати підтримувати європейську диверсифікацію енергії, в тому числі шляхом надання альтернативних джерел енергії. 

Натомість «Північний потік 2» і розширений трубопровід «Турецький потік» – мають на меті посилити залежність, а не зміцнити безпеку. Вони не є комерційними проектами; вони є політичними інструментами. На відміну від Сполучених Штатів, російські енергетичні компанії є продовженням держави, а російська держава використовує енергію для досягнення політичних цілей. За допомогою «Північного потоку 2» Росія прагне збільшити свій вплив на Захід, відокремлюючи Україну від Європи. США та Європа поділяють західні цінності. Ми розглядаємо комерцію як взаємовигідну та двосторонню, але залучення до роботи у «Північному потоці 2» просто не відповідає цим загальним цінностям.

Цього місяця Секретар Помпео приймав у гостях міністра закордонних справ України Клімкіна. Він заявив для преси цитую: “Ми будемо продовжувати працювати разом, щоб зупинити проект «Північний потік», який підриває економічну і стратегічну безпеку України, а також ризикує ще більше зашкодити суверенітету європейських держав, які залежать від російського газу”.

Несхвалення США «Північного потоку 2» пов’язане з нашим постійним занепокоєнням, що цей трубопровід представляє широкі геостратегічні загрози для безпеки Європи. Цю думку ми постійно доводимо лідерам по всьому континенту. Секретар нагадує нам про це, цитуючи: «Ми не хочемо, щоб наші європейські друзі стали жертвою політичних та економічних маніпуляцій, які Росія намагається провести в Україні з того часу як та скинула свої радянські кайдани».

Ми продовжуємо спілкуватися з усіма нашими друзями в Європі на двосторонніх та багатосторонніх форумах. Ми бачимо дедалі більшу стурбованість “Північним потоком 2” у Німеччині. Ми не коментуємо майбутні дії уряду США але даємо чітко зрозуміти нашу позицію і закликаємо країни діяти на основі спільних цінностей, про які я говорив раніше.

Кілька місяців тому я провів деякий час в Києві, і питання «Північного потоку 2», звичайно, було основним але в більш широкому контексті ми зосередили увагу на реформуванні енергетичного сектору України. І мені дуже приємно, що, ведуться підготовчі роботи і існує тісна співробітництві з українським урядом та компаніями, вони рухаються вперед для роз’єднання державної компанії «Нафтогаз», яке відбудеться в січні 2020 року. Це, звичайно, велика державна компанія і це займе деякий час. Тому ми дуже задоволені деякими змістовними кроками. Безумовно, треба ще багато зробити і європейські партнери поділилися своїми думками з нами і ми  обговорюємо це з українцями. Але ми раді, що реформи рухаються вперед.

Стосовно довіри Путіну щодо транзиту газу в Україну, ми вважаємо це взагалі реальним. Немає жодних підстав, щоб ми довіряли Путіну в будь-якому відношенні. Питання про деякий скромний обсяг транзиту газу – це лише питання математики. Адже, якщо припустити, що побудований «Турецький потік», якщо припустити, що побудований «Північний потік 2», вони разом не зможуть експортувати загальний обсяг транзиту газу до України. 

Джерело

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ