Британія оголошує проект на 9 млн фунтів для розвитку незалежних ЗМІ в Україні

Британія оголошує проект на 9 млн фунтів для розвитку незалежних ЗМІ в Україні

Під час свого візиту до Канади державний міністр МЗС Великої Британії Лорд Тарік Амед оголосить, що Британія надаватиме підтримку незалежним ЗМІ в Україні та у регіоні через новий трирічний проект із загальним бюджетом 9 млн фунтів стерлінгів. Це оголошення передує першій Глобальній конференції зі свободи слова, що пройде в Лондоні наступного тижня.

Міністр бере участь у Третій конференції з питань реформ в Україні, яку приймає міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд у Торонто. Велика Британія започаткувала і провела першу конференцію в Лондоні у 2017 році. Велика Британія і Канада й надалі залишаються серед лідерів у підтримці, яку міжнародна спільнота надає для здійснення доленосних реформ в Україні. Держави також докладатимуть зусиль до подальшого прогресу в судовій, виборчій та економічній реформах. Для України важливо продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом, Європейським Союзом та іншими донорами для завершення цих реформ.

Протягом наступного року Велика Британія виділить понад 37 мільйонів фунтів стерлінгів для підтримки подальших реформ в Україні у сфері оборони, миротворчої діяльності, боротьби з корупцією, врегулювання гуманітарних питань, і забезпечення рівних можливостей для жінок.

На конференції Лорд Амед оголосив: “За останні п’ять років Україна досягла більшого прогресу, ніж за попередні 23. Зараз ми бачимо скоординований план реформ. Ми бачимо більш прозору систему закупівель, реформований банківський сектор, покращення у сфері охорони здоров’я та більш децентралізований процес прийняття рішень, який є ближчим до людей. На тлі тривалої російської агресії це знакове досягнення.

Ми повинні й надалі зосереджувати увагу на фундаментальних реформах: по-перше, реформа судової системи; по-друге, добре розроблена програма приватизації; по-третє, законодавство для демонополізації ринку; і, по-четверте, реформа власності ЗМІ для розвитку вільних і чесних постачальників інформації.

У час, коли Велика Британія покидає ЄС, наш уряд переконаний, що успіх України є життєво важливим для європейської та міжнародної безпеки. Ми будемо продовжувати працювати з усіма на користь суверенної, безпечної та процвітаючої України”.

Оголошуючи новий проект із підтримки незалежних ЗМІ в Україні, Лорд Амед сказав: “Сьогодні я можу оголосити, що ми також збільшуємо підтримку незалежних ЗМІ в Україні через новий проект на 9 млн фунтів стерлінгів, який має на меті зміцнити стійкість українського суспільства щодо викликів дезінформації та допомогти підвищити підзвітність влади перед українцями через розвиток незалежних ЗМІ в Україні та країнах Східного партнерства.

Велика Британія чітко заявляє, що розвиток незалежного медіа-середовища, до якого належить суспільний мовник, є основою стабільної та успішної демократії. Незалежні ЗМІ можуть бути потужним інструментом для послаблення впливу ворожих інформаційних повідомлень, що прагнуть посіяти розбрат і підірвати реформаторські зусилля”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ