Британський міністр з питань Європи вітає кроки на шляху до миру на сході України

Британський міністр з питань Європи вітає кроки на шляху до миру на сході України
Сполучене Королівство вітає заяви урядів України та Росії, які свідчать про їх непохитність в досягненні миру на сході України та вітає подальше відведення українських та підтримуваних Росією сепаратистських військових сил.

“Формула Штайнмаєра” формулює процес надання спеціального статусу самоврядування на сході України після місцевих виборів, які повинні проходити відповідно до виборчого законодавства України та мають бути визнані вільними та справедливими Організацією з безпеки та співробітництва в Європі.

Державний міністр у справах Європи та Америки Крістофер Пінчер сказав:

Я вітаю цей обнадійливий крок у напрямку досягнення миру на сході України і ціную готовність президента Зеленського знайти дипломатичне рішення.

Сполучене Королівство поділяє думку українського уряду, що місцеві вибори на сході України можуть відбуватися лише за належних умов. Вони включають всебічне припинення вогню, виведення іноземних військ та безперешкодний доступ для міжнародних спостерігачів за виборами та ЗМІ.

Тепер Росія повинна зіграти свою роль у припиненні конфлікту, негайно припинивши свою підтримку сепаратистам та дотримуючись зобов’язань згідно з підписаними Мінськими угодами.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ