Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США оприлюднило звіт про права людини в Криму

Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США оприлюднило звіт про права людини в Криму
У лютому 2014 року російські війська увійшли до Кримського півострова України і окупували його. У березні 2014 року Росія заявила, що півострів став частиною Російської Федерації після фіктивного референдуму, який порушив конституцію України.

Резолюція Генеральної Асамблеї ООН 68/262 про “Територіальну цілісність України” від 27 березня 2014 року та Резолюцію 73/263 “Про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)” від 22 грудня 2018 року закликали держави та міжнародні організації не визнавати жодних змін у статусі Криму і підтвердили намір ООН визнавати Крим частиною України. У квітні 2014 року законодавчий орган України (Верховна Рада) прийняв закон, згідно з яким відповідальність за порушення прав людини в Криму покладена на Російську Федерацію як окупаційну державу. Сполучені Штати не визнають спроби «анексії» Криму Російською Федерацією. Російське законодавство застосовувалося в українському Криму з моменту російської окупації і «анексії» півострова.

ВИСНОВКИ

Місцева влада, встановлена російським урядом і очолювана Сергієм Аксьоновим як «прем’єр-міністром» «державної ради республіки Крим», управляє окупованим Кримом. “Державна рада” відповідає за щоденне управління та інші функції регулювання. У 2016 році загальнонаціональні парламентські вибори в Росії містили місця, призначені для анексованого Криму, що широко засуджувалося міжнародним співтовариством і суперечило Конституції України.

Російська влада контролювала російських військових та сили безпеки, які базувались у Криму. Російські служби безпеки отримали повний контроль над Кримом і обмежували права людини. Окупаційні органи нав’язували і застосовували репресивні закони Російської Федерації на українській території Криму.

Питання прав людини включали: зникнення; катування, включаючи психіатричне ув’язнення; жорстоке поводження з особами, що утримуються під вартою, як покарання, або вимагання зізнань; суворі умови ув’язнення та переведення в’язнів до Росії; незаконний арешт і затримання; політичних в’язнів; поширене втручання у приватне життя; суворі обмеження свободи вираження поглядів та засобів масової інформації, включаючи закриття торгових точок та насильство над журналістами; обмеження користування Інтернетом, включаючи блокування веб-сайтів; грубе і широке придушення свободи зібрань; жорстке обмеження свободи створення об’єднань, включаючи заборону кримськотатарського Меджлісу; обмеження свободи пересування та участі у політичному процесі; системну корупцію; системну дискримінацію кримських татар та етнічних українців.

Встановлена Росією влада зробила кілька кроків для розслідування чи переслідування чиновників або осіб, які порушили права людини, створюючи атмосферу безкарності та беззаконня. Окупація і місцеві сили самооборони часто не носили пізнавальних знаків і безкарно скоювали злочини.

Розділ 1. Повага недоторканості особи, включаючи свободу від:

 

  1. Довільного позбавлення життя та інших незаконних або політично вмотивованих вбивств
  2. Зникнення
  3. Катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність поводжень або покарань
  4. Незаконний арешт  або затримання
  5. Відмова у справедливому судовому процесі
  6. Самовільне  або незаконне втручання в конфіденційність, сім’ю, дім чи кореспонденцію

 

Розділ 2. Повага громадянських свобод, включаючи:

 

  1. Свободу вираження поглядів, у тому числі для преси
  2. Свободу мирного зібрання та асоціацій
  3. Свобода релігії
  4. Свобода пересування

 

Розділ 3. Свобода участі в політичному процесі

Розділ 4. Корупція та відсутність прозорості в уряді

Розділ 5. Ставлення влади до міжнародного та неурядового розслідування заявлених порушень прав людини

Розділ 6. Дискримінація, зловживання суспільством та торгівля людьми

Розділ 7. Права працівників

 Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ