Черговий крок до Всесвіту

Черговий крок до Всесвіту
Поки упродовж минулого тижня по всьому світу відзначали 50-ту річницю висадження людини на Місяць, представники NASA і ESA були задивленими у майбутнє – пише Таня Рудеж на сторінках хорватського видання Jutarnjilist.

Після багатомісячних дискусій фахівці двох світових агенцій домовились про те, що майбутня космічна станція Lunar Gateway (Lunar Orbiting Platform-Gateway) буде встановлена у високій, сильно видовженій еліптичній орбіті навколо Місяця.

Lunar Gateway представляє собою крок уперед, порівняно з Міжнародною космічною станцією (ISS), яка знаходиться на орбіті на висоті 400 км над Землею, а ід 2000 року служить як міжнародна база для вивчення всесвіту. Як і ISS, Lunar Gateway буде постійною базою, на якій зможуть мінятися людські команди.

Але, замість того, щоб кружляти навколо нашої планети, вона буде літати навколо Місяця, будучи підпорою для астронавтів та роботів, які вивчають його поверхню. Однак, нова космічна станція мала б бути і міжнародною платформою для подорожей на Марс, а саме її створення стало б кроком вперед до заснування постійної людської бази на Місяці, про що американці мріють ще від ери програми Аполлон.

Замість того, щоб кружляти навколо Місяця по низькій лунарній орбіті, як космічний корабель Аполлон, станція Gateway буде рухатись по виразно «ексцентричному» шляху. Від Місяця вона буде найближче віддаленою на 1500 кілометрів, а найбільше – 70000 км. «В таку орбіту легше входити з того місця, де сходяться гравітаційні сили Землі і Місяця. З такої видовженої орбіти легше змінити лінію нахилу орбіти літального апарату відносно лінії Місячного екватора. Це дає можливість легше дістатися до будь-якої ділянки поверхні Місяця» – пояснює Анте Радоніч, відомий популяризатор астрономії і астронавтики.

У створенні Lunar Gateway беруть участь NASA і ESA, а ще у 2017 році було підписано договори про співпрацю з Росією, Японією і Канадою. Для того, щоб створення в запуск Lunar Gateway було більш ефективним і фінансово вигіднішим, очікується також залучення низки компаній. Деякі вже ангажовані, як наприклад: Boeing, Lockheed Martin, Orbital ATK, Sierra Nevada Space Systems i Space Systems Loral.

Ціна цього проекту ще невідома, але оптимістично передбачається, що Lunar Gateway коштуватиме менше від 150 мільярдів доларів, скільки коштувала ISS – найдорожчий науково-технічний проект в історії. Якщо все відбуватиметься згідно з планом, то будова станції почалась би вже у 2020 році, а з 2024 року на ній вже перебували б людські команди.  

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ