Чому деградує свідомість людей?

Чому деградує свідомість людей?
За задумом Творця, люди не можуть пізнати абсолютну істину, тому вони, міркуючи інтуїтивно й логічно, вибудовують певні теоретичні моделі, за допомогою яких намагатися пояснити свою сутність і її взаємодію з Універсумом.

Імовірно, впродовж усього існування перед людством поставало питання, чому деградує свідомість людей? Чому хтось розвиється морально і духовно, а хтось спрямовує своє життя до регресу? Чому взаємини з позитивними людьми додають нам наснаги, а з негативними – викликають неприємні емоції і забирають частину життєвої сили?

Якщо вважати, що ми народжуємося, щоб удосконалювати і розвивати душу, то деградація свідомості є цілком протиприродною, і суперечить самій еволюції. Але, на відміну від тварин, людина наділена повною свободою у вчинках, думках і прагненнях, тому її дії можуть бути негативними.

Поняття “свідомість” можна трактувати як здатність людини пізнавати оточуючий світ та саму себе за допомогою мислення та розуму. Інформацію, яку надають нам органи чуттів, ми аналізуємо розумом, робимо висновки, на основі яких приймаємо рішення та діємо. Якби людина жила в природі самітно, то вся інформація, яку б надавали їй органи чуттів, була істинною. Однак щодня ми спілкуємося з іншими людьми, а також отримуємо безліч повідомлень зі ЗМІ. У нас немає гарантій, що вся ця інформація є правдивою. Якщо ж ми починаємо приймати неправду за істину, то на її основі робимо помилкові висновки та хибні вчинки, які формують і відповідне майбутнє.

Отже, першою причиною деградації нашої свідомості є неправдива інформація. За допомогою ЗМІ можна ввести в оману навіть народи цілих країн, деградувавши їхню свідомість до таких меж, що вони втратять людську подобу. Прикладом цього є гітлерівська Німеччина і сталінська Росія. А сьогодні, коли найвпливовішим засобом інформації стало телебачення, таку масову деградацію свідомості вдалося реалізувати і в путінській Росії, та навіть в Україні, де частина телеканалів перебуває під патронатом Кремля.

Однак природа заклала в організм людини й механізм відновлення свідомості. Кожен з нас має потенційну можливість обмінюватись інформацією з Всесвітом і отримувати від нього через інтуїтивне мислення підказки, як чинити у життєвих ситуаціях. За цей механізм зв’язку з Універсумом відповідають певні структури нашого мозку. Однак, якщо людина тривалий час споживає тваринну їжу і алкоголь, цей зв’язок може перерватись. Алкоголь є особливо шкідливим для людського організму, оскільки він блокує не тільки інтуїтивне, але й логічне мислення, тому під його впливом людина може чинити імпульсивно чи навіть скоїти злочин.

Щоб не відбувалося таких дегенеративних змін в свідомості, майже в усіх релігіях світу є повне або часткове (піст) обмеження вживання м’яса і алкоголю.

Часто авторитарні правителі і міжнародні клани намагаються використати цілі народи, щоб отримати більшу владу чи прибуток. Вони навмисно популяризують алкоголь і роблять його доступнішим, щоб суттєво притупити свідомість людини й обмежити її зв’язок із Всесвітом. Відтак через ЗМІ вкладають у людей хибні ідеї й змушують їх до згубних вчинків.

Дієвим захистом свідомості від деградації є релігія, адже віруюча людина обмежує свої дії Божими заповідями, і це захищає її від згубних вчинків. Але якщо в авторитарних релігіях очільником стає людина з певними моральними і духовними вадами, то такий ієрарх може завдати великої шкоди віруючим усієї конфесії, і навіть втягнути цілі народи у війни.

Зрозуміло, що люди народжуються з різним рівнем свідомості й моралі, однак належне виховання може його значно підвищити. На жаль, в освітніх програмах не закладені основні світоглядні принципи. Саме тому багато людей не розуміють, що їхнє життя та доля нащадків залежить від сьогоднішніх вчинків і думок. Якби з самого малку дітям розповідали про цю закономірність, вказуючи на конкретні життєві приклади, то в майбутньому їхні вчинки були б скеровані тільки на добро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ