Чорнобиль 31 рік потому: Міжнародне співробітництво як і раніше необхідне для ліквідації наслідків

Чорнобиль 31 рік потому: Міжнародне співробітництво як і раніше необхідне для ліквідації наслідків
Сьогодні Організація Об’єднаних Націй відзначала Міжнародний день пам’яті Чорнобильської катастрофи, згадуючи руйнівний вибух 1986 року на Чорнобильській АЕС, внаслідок якого викид радіоактивного матеріалу поширився на територію, що займала 155,000 квадратних кілометрів у Білорусі, Росії та Україні.

Наголошуючи на необхідності зміцнення міжнародного співробітництва в цілях вивчення, пом’якшення та мінімізації наслідків катастрофи, Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в грудні минулого року, в якій вона встановила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
У резолюції Асамблея визнала, що «через три десятиліття після чорнобильської катастрофи, все ще є стійкі серйозні довгострокові наслідки, а також зберігаються пов’язані з цим потреби постраждалих громад і територій».
У ній також визнана «необхідність продовження міжнародного співробітництва по Чорнобилю під егідою ООН, яке може сприяти виконанню Порядку денного 2030 року програми з Стійкого екологічного, соціального та економічного розвитку та Сендай програми зі зменшення ризику небезпек 2015-2030 років».
Близько 8,4 мільйона людей в чотирьох країнах зазнали впливу радіації, в тому числі приблизно 600,000 «ліквідаторів», які брали участь у гасінні пожеж і операціях з очищення забруднених територій.
Крім того, сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 квадратних кілометрів були забруднені цезієм-137 і стронцієм-90, з 30-річним та 28-річним періодом напіврозпаду відповідно. Майже 404,000 чоловік були переселені, проте мільйони, як і раніше, живуть в умовах, коли постійний залишковий вплив створює ряд побічних ефектів.
Намагання ООН допомоги відновленню після катастрофи почалася в 1990 році, коли Генеральна Асамблея Всесвітньої Організації прийняла резолюцію, що закликає до міжнародного співробітництва в справі пом’якшення і подолання наслідків вибуху.
Після катастрофи, програми та установи Організації Об’єднаних Націй спільно з неурядовими організаціями запустили понад 230 різних досліджень і проектів з допомоги в галузі охорони здоров’я, ядерної безпеки, реабілітації, охорони навколишнього середовища, виробництва екологічно чистих продуктів харчування та інформації.
Крім того, сьогодні в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, Постійне представництво Білорусі спільно з партнерами організували круглий стіл на тему виявлення і пом’якшення довгострокових наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС, що має назву «Висування аргументів для продовження міжнародного співробітництва».
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ