Чорнобиль як концепція болю та очищення української нації

Чорнобиль як концепція болю та очищення української нації
Філософ Георг Гегель ділив нації на “історичні” та “неісторичні”. Давні цивілізації-нації, зокрема й українська, мають свою філософію – ключову концепцію національного життя. До них належить й “філософія серця” Тараса Шевченка і Памфіла Юркевича – далека від нашого прагматичного життя сьогодні.

Концепція болю заполонила нашу свідомість. Українці позиціонують себе як знедолений, багатостраждальний народ. Однак чи не в цьому й криється причина наших невдач?

Концепція болю стала наскрізною у нашій філософії серця. Однак іноді страждання очищують людину, роблять її сильнішою. Радянська система досі живе у нас, то, можливо, ми маємо очистити нашу свідомість від пережитків минулого, щоб повернутись до свого морального і духовного коріння?

Вибух на ЧАЕС поділив життя держави на до і після. Усе людство вперше віч-на-віч зіштовхнулося із невидимим ворогом – радіацією. Чорнобильську аварію називають вершником апокаліпсису, неминучою повільною смертю. Досі не з’ясовано, які страшні наслідки для майбутніх поколінь матиме радіоактивне випромінювання. Чому ж стільки страждань випало на долю нашої нації? Чому Україні судилося стати живим щитом у всіх світових війнах XX ст.?

Наслідки трагедії страшні: генні мутації, вроджені вади, ослаблення нації фізично, морально і духовно. Радіоактивні елементи живі на генному рівні і досі передаються новим поколінням. Порушився закон природного добору, бо людина втратила зв’язок з природою. Оголосивши себе господарем, людина не зрозуміла свого великого призначення – примножувати і берегти світ, а не нищити чи руйнувати.

Пиха, захланність, грошолюбство – це велика руйнівна сила, що рухає світом. Чи не годі? Чи не час нам змінюватися, навчатися з минулого? Наша захланність і корумпованість може спричинити ще одну велику трагедію. Ідеолог українського націоналізму Дмитро Донцов вважав, що націю може врятувати лише народження нової психології, а не вічний стогін скривджених і сльози.

Випробування, що випадають на долю нації – це символ великого очищення. В’ячеслав Липинський сказав: “Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі собі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути”. Україна повинна стати символом для світу, щоб на власному прикладі показати внутрішню силу свідомих і великих людей, щоб привести людство до нового порядку, в якому держави будуть рівні між собою.

Нині ми перебуваємо на етапі націогенезу, позбуваємося комплексу меншовартості і ламаємо стару систему. Однак головне наше завдання – створити сильну країну, відновивши гармонію Бога, Всесвіту і людини. Тільки такою важкою працею і позитивним національним мисленням можна повернути втрачені природні закони душевного спокою і рівноваги.

 

 

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ