Чи буде експрезидент Франції Ніколя Саркозі сидіти у тюрмі?

Чи буде експрезидент Франції Ніколя Саркозі сидіти у тюрмі?
Нещодавно експрезидента Франції Ніколя Саркозі засудили до трьох років ув’язнення: два – умовно і ще один – реального перебування у в’язниці. Його визнали винним у корупції й торгівлі впливом. Іронія полягає в тому, що Саркозі певний час був міністром внутрішніх справ Франції і відповідав за дотримання правопорядку в країні. 

Разом із Саркозі судили і його адвоката Т’єрра Герцога та суддю Касаційного суду Франції Гілберта Азіберта, яких також звинуватили у корупції. Азіберту, зокрема, Саркозі пообіцяв кар’єрне зростання і вигідну роботу в Монако за гальмування судових справ проти нього. Цікаво, що Азіберта так і не підвищили, однак, згідно з французьким законодавством, навіть пропозиція кар’єрного зростання за надання певних послуг вважається корупцією, тож навіть посередник адвокат, який брав участь у цій схемі, опинився на лаві підсудних. Прокуратура вимагала суворішого покарання – два роки за ґратами і два умовно, проте суд пом’якшив вирок. 

Це один із перших прецедентів в історії Франції, коли відомий високопосадовець дістав реальне тюремне ув’язнення.Політики інших країн також несуть відповідальність за свої протиправні дії, не зважаючи на високі посади. Так, наприклад, 42-му президенту США Біллу Клінтону ледь не оголосили імпічмент за сексуальні домагання, а експрезидентку Південної Кореї Пак Кин Хе ув’язнили на 20 років за хабарництво, корупцію і зловживання владою. Усе це свідчить про те, що у Франції та інших демократичних країнах правова держава – це не декларація, а реальність, і що всі громадяни таких країн незалежно від посад, фінансового становища, інших чинників є рівними перед законом. Навіть якщо ти експрезидент чи експрем’єр, то не можеш відкупитися чи натиснути на суд. Україні і деяким іншим країнам пострадянського простору є на що рівнятися, оскільки судова система в нас корумпована, доволі сильним є телефонне право, коли високопосадовець чи політик може зателефонувати в суд і вимагати прийняття вигідного для себе рішення. 

Що ж до справи Саркозі, то експрезидент, імовірно, впродовж року перебуватиме під домашнім арештом з електронним браслетом, що зарахується йому як рік реального ув’язнення. Однак найпевніше Саркозі буде оскаржувати рішення суду. 

Це, однак, не єдина кримінальна справа проти нього. Саркозі звинувачується також в неправомірному отриманні значних коштів на свою передвиборчу кампанію від лівійського лідера Муамара Каддафі. Якщо її доведуть до суду і приймуть звинувачувальний вирок, до наявного терміну покарання може додатися ще один. 

Кілька місяців тому деякі французькі ЗМІ писали про можливу участь Саркозі у президентських перегонах 2022 року, де він міг би стати конкурентом Еммануелю Макрону. Але після нещодавнього судового розгляду розмови про ймовірні політичні перспективи Саркозі не мають сенсу, хоча з юридичного погляду він може брати участь у виборах. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


У Молдові посилюється політичне протистояння Чи відбувся у Вірменії військовий переворот?