Чи чекає світ нова економічна криза?

Чи чекає світ нова економічна криза?
Останнім часом економічна ситуація у світі погіршується. Між США та Китаєм, зокрема, посилилась торговельна війна: для захисту національного виробника Америка збільшила мито на китайську продукцію до 25%, у відповідь Китай ввів санкції проти 5 тисяч американських товарів. Водночас президент США Д. Трамп заявив, що буде здійснювати заходи щодо девальвації американського долара, щоб послабити Пекін.

Усе це похитнуло китайську економіку, посилило напругу в Азії, спричинило нестабільність на фондовому ринку, зокрема китайському. Так індекс Shanghai Composite зменшився за рік на 25% або на 2,4 трлн доларів. Якщо американці будуть продовжувати торговельну блокаду, державні банки Китаю можуть збанкрутувати. За цих умов Пекін застосує контрзаходи, наприклад вимагатиме погашення боргів за американськими облігаціями, загальна сума яких становить трильйони доларів.

На тлі торговельної війни керівник Федеральної резервної системи США заявив про зниження облікової ставки. Оскільки подібне зниження відбувалося напередодні фінансової кризи 2008 року, це свідчить про підготовку аналітиків до можливих економічних негараздів.

Експерти прогнозують певну вірогідність виникнення світової економічної кризи у найближчому майбутньому. Поштовхом до неї можуть бути торговельні війни та банкрутство великого європейського, американського чи азіатського банку. І певні передумови до цього вже є: одна із найпотужніших фінансових установ світу – Deutsche Bank – значно послабила свої позиції. В останні роки банк мав проблеми з прибутковістю через значні втрати по кредитах, що призвело до зменшення його капіталів і скорочення персоналу (за останній рік – до 20 тис. працівників у різних країнах світу).

За даними експертів, у портфелях Deutsche Bank, як і в інших європейських банків, накопичені “погані борги” за кілька десятиліть. Оскільки дані про них не розкриваються, оцінити їх належним чином неможливо. І якщо банки США після іпотечної кризи 2008 року повинні списувати “погані” активи до очікуваної ліквідаційної вартості, то європейські фінустанови такої опції не мають, і це може спричинити їхнє банкрутство. Упродовж певного часу Deutsche Bank і Commerzbank вели переговори про об’єднання, але так і не дійшли до згоди, оскільки ризики переважили над вигодами.

Економічну напругу у світі посилюють не лише проблеми з Deutsche Bank, а й торговельна війна між США і Євросоюзом. На початку минулого року Д. Трамп ввів мито у розмірі 25% на європейську сталь і 10% – на алюміній. У відповідь ЄС також запровадив 25% мито на товари зі США.

Згідно з дослідженням The Wall Street Journal, половина опитаних фінансових директорів стверджує,що падіння світової економіки розпочнеться упродовж цього року. За висновками експертів компанії Black Rock, рецесія почнеться не раніше кінця 2020 – початку 2021 року. 

Чи постраждає від цього Україна? Фінансова криза 2008 року, наприклад, тільки частково вдарила по нашій економіці. Та оскільки Пекін є одним з головних імпортерів української металургії, а Євросоюз – нашим торговельним партнером, банкрутство китайських чи європейських банків в Україні відчують доволі сильно.

Як громадянам підготуватись до кризи? Пі час економічного падіння і масового банкрутства банків держава не зможе компенсувати громадянам вкладені кошти у повному обсязі, тому за таких умов кожен повинен сподіватися тільки на себе.Українцям варто вкладати накопичені кошти в довгострокові активи: золото, нерухомість, землю, державні облігації. Гроші бажано тримати в декількох валютах: американському доларі, швейцарському франку, японській єні тощо.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ