Чи міг вдатися державний переворот у Німеччині?

Чи міг вдатися державний переворот у Німеччині?

Нещодавно світові ЗМІ облетіла звістка, що в Німеччині готувався державний переворот. Прокуратура затримала приблизно 25 осіб, які причетні до цього. Серед них є низка впливових людей, зокрема німецькі аристократи, колишні службовці бундесверу, колишній депутат бундестагу.

Вони належали до однієї з праворадикальних організацій і планували захопити парламент, орієнтуючись на прихильників Д. Трампа, які штурмували Капітолій у 2021 році. Арешти відбулися в 11 землях Німеччини. Як заявила прокуратура, поліціянти слідкували за затриманими декілька років, упродовж яких ті готували відповідні ресурси для здійснення держперевороту. І саме зараз, коли економічна ситуація в країні почала ускладнюватися, вони планували здійснити переворот, скинути уряд і замінити його прихильниками монархічних традицій.

Змовників очолює аристократ, якого звуть принц Генріх VIII. Він є представником давнього німецького князівського роду Ройссів, якому понад 700 років. Генріх VIII відомий серед правих націоналістів своїми антисемітськими виступами. Принц є також прихильником конспірологічних теорій і у всіх бідах звинувачує США, Великобританію та сімейство Ротшильдів. Саме воно, на його думку, і призвело до падіння Німеччини під час Першої світової, коли кайзер Вільгельм погодився на фінансову допомогу Ротшильдів. Він також жорстко критикує демократичну форму правління, називаючи її хибною і недієздатною. На його думку, тільки сильна монархічна влада може врятувати Німеччину. Саме під такими гаслами він збирав своїх прихильників.

Більшість змовників, як і сам принц Генріх VIII, є симпатиками й навіть членами праворадикальної партії “Альтернатива для Німеччини”, яка завжди була прихильна до російського диктаторського путінського режиму. За даними німецької поліції, вони мали контакти з російськими спецслужбами. Повідомляють, що серед затриманих є громадянка росії. Важко сказати, чи за цим невдалим переворотом стоять безпосередньо російські спецслужби. Проте вони безумовно зацікавлені в збільшенні напруги в німецькому суспільстві, оскільки Німеччина активно підтримує Україну. Зараз росія офіційно відмежувалася від причетності до перевороту й будь-яких контактів зі змовниками. Проте це типова практика російських спецслужб, які зазвичай відмовляються від своїх агентів, якщо ті провалилися.

Та чи міг би вдатися держпереворот, якби поліція не затримала головних фігурантів? Найімовірніше, ні, бо група змовників не мала потужної організації й розгалуженої мережі прихильників, а була скоріш клубом за інтересами. Крім того, німецьке суспільство на сучасному етапі не підтримує праворадикальних ідей, тому навіть якби змовники й розпочали свій переворот, то їх, найімовірніше, ніхто б не підтримав.

Німецьке суспільство помірковане, головне для нього – це стабільність. Крім того, хоча ціни на енергоносії та деякі товари дещо й піднялися, але газосховища повністю заповнені, підприємства нормально працюють, добробут населення здебільшого високий, тому жодних передумов для широких протестних настроїв немає. Тому цей держпереворот був приречений на провал.

Цікавою є постать принца Генріха VIII. Він має похилий вік (71 рік) і не є відомим пасіонарієм, радикалом чи революціонером. Він перебуває в полоні своїх конспірологічних ідей і вірить у велич Німеччини. Деякі його прихильники, можливо, це використали. Якщо звинувачення не доведе, що він безпосередньо закликав до держперевороту, то його, найімовірніше, чекає м’яке покарання. Німецькі правоохоронні служби й далі проводять розслідування, активно перевіряючи й версію про причетність росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи відбувається сьогодні геноцид українців? Чим загрожує росії статус держави-спонсора тероризму?