Чи можуть українці та білоруси стати громадянами Росії?

Чи можуть українці та білоруси стати громадянами Росії?

Нещодавно Рада федерації РФ ухвалила закон, який значно полегшує отримання російського громадянства російськомовним українцям та білорусам. Раніше охочі стати громадянами РФ мали проходити спеціальні співбесіди, на яких перевірявся рівень володіння російською мовою, однак останні зміни передбачають скасування таких екзаменів. Тобто тепер для отримання статусу носія російської мови українцям і білорусам просто потрібно подати заяву у відповідний державний орган. А такий статус, зі свого боку, надає право отримати громадянство РФ за спрощеною процедурою.

Відповідно до статті 331 закону “Про громадянство Російської Федерації” російське громадянство можуть отримати будь-які іноземні громадяни чи особи без громадянства, які є носіями російської мови, а також якщо вони чи їхні родичі проживають чи раніше проживали на території Росії, Радянського Союзу чи Російської імперії. Окрім того, термін опрацювання заяв щодо надання російського громадянства скорочується із шести до трьох місяців. 

Ухвалення такого закону – це ще одна спроба Росії знищити державність України та Білорусі, а також пряма загроза національній безпеці цих країн. Раніше низка російських політиків та навіть президент РФ Володимир Путін заявляли, що кордони Росії закінчуються там, де закінчується російська мова. Кремлівський очільник також стверджував, що найбільшою геополітичною катастрофою минулого століття був розпад Радянського Союзу. Тому сьогодні всі зусилля Путін скеровує на відродження імперської величі Росії, а водночас – послаблення України та інших сусідніх держав. І питання мови, культури, релігії, історичної пам’яті є для нього дуже чутливими, оскільки наддержава повинна будуватися на славетному минулому, потужній релігії та широко розповсюдженій мові – чинникам, що дозволяють підкорювати сусідні народи.

Отже, якщо ми не хочемо, щоби Путін вводив на нашу територію свої війська для захисту російськомовного населення, то ми повинні свідомо працювати над зміцненням загальнонаціональної ідентичності, тобто добре володіти українською мовою, знати свою історію, розвивати автокефальну українську церквузберігати традиції. Сьогодні в умовах збройного протистояння на сході країни, коли російська мова використовується для виправдання російської агресії, питання вивчення й популяризації української мови як єдиної державної постає особливо гостро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи відповість Росія за збиття літака MH17? Чи залишатиметься Путін президентом Росії до кінця своїх днів?