Чи підтримує нейтральна Швейцарія Україну?

Чи підтримує нейтральна Швейцарія Україну?

Швейцарія споконвічно дотримувалася принципу нейтралітету й не втручалася у внутрішні справи інших країн. Вона має потужні збройні сили із новітнім озброєнням. Усі громадяни Швейцарії повинні пройти військовий вишкіл, тож у разі загрози країна за декілька днів може зібрати двохмільйонну армію, що й відбулося на початку Другої світової.

Швейцарці намагаються мати добросусідські відносини з усіма країнами. Навіть під час Другої світової вони дотримувалися нейтралітету й не були на боці певної держави. Але ганебні та злочинні дії Російської Федерації, яка свідомо порушила норми міжнародного законодавства, віроломно напавши на Україну, змусили навіть Швейцарію озвучити свою позицію. Президент країни Ігнаціо Кассіс зазначив, що його держава не може не відреагувати на розв’язування війни в центрі Європи, яка несе страждання мільйонам людей.

Країна відкрила двері для понад 50 тисяч біженців з України. Уряд Швейцарії активував для них “статус S”, який був запроваджений після воєнних дій у Югославії й дозволяв місцевим мешканцям надавати швидку і якісну допомогу біженцям із постраждалих держав. Щомісяця уряд Швейцарії скеровує кантонам до 1600 швейцарських франків на кожну особу зі “статусом S”. Ці кошти витрачаються на проживання, харчування, медичне обслуговування та інші потреби біженців. Уряд також виділив приблизно три тисячі швейцарських франків на організацію мовних курсів для біженців, щоб вони могли вивчити одну з державних мов і вільно почуватися в країні. Швейцарія активно допомагає Україні також і фінансово. Так, у липні в Лугано відбулася міжнародна конференція, де обговорювалися питання післявоєнної відбудови України, і Швейцарія запропонувала свої послуги як одного із головних фінансових донорів для цієї справи.

Проте такі позитивні кроки уряду Швейцарії викликають певну критику з боку опозиційних політиків, які закликають провести референдум для уточнення нейтрального статусу країни. Зокрема, на їхню думку, варто буде закріпити в Конституції певні пункти щодо того, що в умовах жорсткого порушення норм міжнародного права і свідомого розв’язування війни проти однієї з держав Європи Швейцарія може відкрито допомагати постраждалій стороні, оскільки принцип нейтралітету не може означати пряме потурання злу чи свідомій агресії.

Але не все так безхмарно: Швейцарія не поспішає заморожувати російські активи, оскільки хоче діяти відповідно до норм закону і вимагає чітких доказів їхнього злочинного походження. Швейцарці також не дозволяють скеровувати в Україну зброю, бо це заборонено їхнім законодавством. Проте в інших аспектах вони дуже багато роблять для України й залишаються нашими союзниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Геополітичні наслідки візиту Джо Байдена на Близький Схід Хто замінить Бориса Джонсона на посаді прем’єр-міністра Великобританії?