Чи погіршить результат парламентських виборів у Косові відносини із Сербією?

Чи погіршить результат парламентських виборів у Косові відносини із Сербією?
Нещодавно в Косові відбулися позачергові парламентські вибори, за результатами яких більшість голосів набрала ліва партія “Самовизначення” під керівництвом Альбіна Курті. І хоча Курті не балотувався, оскільки дістав вирок за участь у протестах проти компромісних угод із Сербією, він може стати прем’єром і визначати курс Косова. Тож чи не погіршаться після приходу до влади лівих відносини Сербії та Косова й чи не принесе це нове загострення на Балканах?

Західні країни занепокоєні, оскільки стабільність у цьому регіоні є для них важливою. Сьогодні відносини Косова і Сербії неоднозначні, і хоча угода між ними й підписана, вона майже не реалізується. Тому європейські країни хочуть знати основні напрями майбутньої політики Альбіна Курті. 

Хоча певна ймовірність погіршення відносин із Сербією є, проте А. Курті добре розуміє, що йти на це загострення йому не вигідно. Нині ЄС надає допомогу Косову, а в перспективі обіцяє сприяти зближенню із Заходом чи навіть входженню в Євросоюз. Тому новий уряд, де більшість будуть становити ліві, ймовірно, намагатиметься розв’язувати внутрішні проблеми, яких і так не бракує в Косові. Головні завдання – це активізація економічного розвитку, що буде неможливим без допомоги ЄС; посилення соціального захисту населення, оскільки це одне з головних гасел лівих. Новий уряд також мусить зупинити поширення коронавірусу, і тут допомога Заходу також буде дуже потрібна. 

Отже, найімовірніше, наразі відносини Косова із Сербією будуть залишатися без серйозних змін, оскільки головне завдання, що стоїть перед провідною партією Косова, – це розв’язання внутрішніх проблем. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Відносини Росії та ЄС загострюються Присутність США у світі буде посилюватися