Чи послабиться режим Мадуро у Венесуелі після парламентських виборів?

Чи послабиться режим Мадуро у Венесуелі після парламентських виборів?
На парламентських виборах до Національної асамблеї у Венесуелі перемогла партія очільника країни Ніколаса Мадуро. Лідер опозиції Хуан Гуайдо вже заявив, що голосування сфальсифіковане. За останніми результатами, альянс “Великий патріотичний полюс”, куди входить правляча “Єдина соціалістична партія Венесуели”, набрав 67% голосів. Водночас опозиційна “Демократична дія” – 30%.

Мадуро заявив, що цей результат – це воля венесуельського народу, який надав йому довіру і підтвердив його повну легітимність. Опозиція, однак, не лише не визнає підсумок виборів, але й вважає, що Мадуро утримує владу незаконно. У масштабних фальсифікаціях шляхом насильства і залякування, тиску на своїх політичних опонентів, а також у прямих порушеннях на виборах через вилучення назв опозиційних політичних партій з бюлетенів очільника Венесуели звинувачують і США. За словами Майка Помпео, підсумки, оголошені режимом Мадуро, не показують волевиявлення народу Венесуели. Він закликав всі демократичні країни не визнавати законність результатів, а легітимною владою Венесуели вважати керівника опозиції Хуана Гуайдо і “законну Національну асамблею”.

Протистояння між Мадуро та Гуайдо відбувається вже довгий час. Лідер опозиції організував масові демонстрації населення із закликами відставки Н. Мадуро, майже шістдесят демократичних країн не визнають легітимність чинного очільника Венесуели і ввели проти нього санкції. Та попри усе це, Мадуро залишається при владі. Він опирається на правоохоронні органи та армію, які досі стоять на його боці. Режим Мадуро підтримують і деякі країни, зокрема Китай, а також Росія, яка навіть закликала інші держави не втручатися у внутрішні справи Венесуели.

 Як розгортатиметься ситуація в країні – важко передбачити, але Ніколас Мадуро, найімовірніше, утримає свої позиції чи навіть зміцнить їх. Тепер він буде маніпулювати результатами голосування, явка на яке становила усього 30%. Опозиційні сили закликали бойкотувати вибори, однак це спрацювало проти них: частина прихильників опозиції не пішла голосувати, а провладний електорат масово підтримав свої політичні сили.

Хуан Гуайдо закликає громадян виходити на протести проти фальсифікацій і пропонує провести всенародне опитування, щоби продовжити повноваження нинішньої Національної асамблеї. У новообраному парламенті опозиція має меншість, тож Гуайдо вже не зможе стати очільником. І хоча ще невідомо, чи зможуть прихильники опозиції організувати таке опитування, з правового боку, однак, його результати не можуть бути підставою для продовження діяльності нинішньої Національної асамблеї.

Отже, ситуація в Венесуелі залишається напруженою. Вона ускладнюється масовою еміграцією, браком харчів та основних товарів. Приблизно 3-5 млн громадян Венесуели вже виїхало за кордон, 30% населення не має належного харчування. Хоча міжнародний тиск на Мадуро досі триває, в умовах зміни влади в США та поширення коронавірусу він дещо послабився. Деякі експерти вважають, що новий очільник Америки Джо Байден запровадить м’якшу політику щодо режим Мадуро, однак найпевніше він продовжуватиме лінію Трампа, який закликав до повалення режиму диктатора. Проте найближчим часом Мадуро, який контролює уряд, армію, судову систему, найімовірніше, залишиться при владі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи виведе Росія свої війська з Придністров’я? Зовнішньополітична доктрина переможця президентських перегонів у США Джо Байдена