Чи скасує ЄС безвіз для України?

Чи скасує ЄС безвіз для України?
На початку жовтня в Брюсселі відбувся 22 саміт Україна-ЄС. Напередодні візиту українського очільника Володимира Зеленського до Бельгії в експертному середовищі поширювалася думка про те, що Євросоюз хоче тимчасово зупинити безвізовий режим з Україною. І хоча українська влада спростовувала ці, за їхніми словами, “фейкові новини”, припущення експертів підтвердились.

У своєму нещодавньому листі до українських колег європарламентарі висловили занепокоєння недосконалістю судової реформи в Україні, а насамперед – руйнуванням антикорупційної системи, яку В. Зеленський має намір перезапустити. До того ж, на думку євродепутатів, останнім часом посилився тиск на НАБУ та антикорупційну прокуратуру, і якщо він не припиниться – ЄС ініціює процедуру тимчасового зупинення безвізового режиму.

У цьому контексті депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель заявила, що антикорупційні заходи потрібні насамперед Києву, а не країнам ЄС, натомість у неї та її колег складається враження, що Україна впроваджує реформи здебільшого як формальність. Тому ЄС буде змушений застосувати контрзаходи. Якщо безвізовий режим все-таки не буде призупинений, Євросоюз, ймовірно, введе санкції проти певних категорій українських громадян, зокрема – проти олігархів.

У спільній заяві за підсумками саміту В. Зеленський подякував Євросоюзу за надання 1,2 млрд євро фінансової допомоги, що була спрямована на реалізацію демократичних реформ в Україні. Сторони домовились про створення найближчим часом спільного авіаційного простору, а також визнали важливість модернізації української газотранспортної мережі для зміцнення української та європейської системи енергетичної безпеки. Окрім того, сторони вказали на важливість покращення транспортних шляхів між Україною та країнами Євросоюзу, збільшення торгівлі, подальшого розвитку зв’язків у сфері енергетики, інфраструктури, сільського господарства, охорони довкілля та в інших галузях. ЄС також пообіцяв допомогти Україні у боротьбі з коронавірусом, зокрема забезпечити вакциною, коли вона буде готова.

Поки Володимир Зеленський спілкувався з європейськими політиками, Віктор Медведчук відвідав Росію, де зустрічався з кремлівським очільником Володимиром Путіним та вів переговори про постачання російської вакцини від коронавірусу. Президент Росії нібито пообіцяв надати вакцину Україні, якщо В. Зеленський його офіційно про це попросить. Доволі дивно, що людина, яка ініціювала захоплення Криму і частини Донбасу, хоче врятувати життя пересічних українців. Зрозуміло, що це робиться для російських ЗМІ, які будуть всім розповідати про те, як В. Путін “любить” братній український народ. Насправді Путін буде і надалі розхитувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні, зокрема через лояльні йому політичні сили, як-от ОПЗЖ чи інші проросійські партії. За цих умов свідомі українські політики повинні максимально активізувати співпрацю з країнами-членами ЄС та іншими демократичними державами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи розірве Україна дипломатичні відносини з Білоруссю? В Україні затверджена нова Стратегія національної безпеки