Чи скасує Євросоюз туристичні візи для росіян?

Чи скасує Євросоюз туристичні візи для росіян?

Нещодавно стало відомо, що ЄС готує восьмий пакет санкцій проти Росії. Естонія й Польща запропонували ввести жорсткий візовий режим для росіян, зокрема скасувати для них туристичні візи.

Сьогодні росіяни можуть вільно відвідувати європейські країни, не відчуваючи тягаря війни, розв’язаної їхнім тоталітарним лідером. Іноді вони навіть популяризують серед європейців політику кремлівського очільника, вважаючи її правильною. Непоодинокими є випадки, коли російські туристи проявляли агресію щодо українців-біженців, стверджуючи, що цю війну розв’язала Україна, а в Києві править нацистський режим. Європейці вже заборонили більшість російських пропагандистських каналів, проте пересічні росіяни ще намагаються транслювати українцям-біженцям та європейцям певні російські наративи.

Президент України Володимир Зеленський щодо цього зазначив, що Євросоюз не має бути свого роду супермаркетом, відкритим для всіх, де головне – заплатити й де росіяни почуваються досить вільно. Він підкреслив, що ЄС повинен бути простором, де панують демократичні цінності, де ключовими є свободи й права людини. Водночас дозволяти громадянам тоталітарної Росії, які підтримують агресивну політику Путіна, вільно подорожувати Європою, є порушенням цього простору цінностей.

Ідею щодо скасування туристичних віз для росіян активно підтримали Польща й республіки Балтії. Зокрема, Варшава вже не видає туристичних віз громадянам Росії. Литва обмежила в’їзд росіянам, а Латвія й Естонія зроблять це наступного місяця. Введення візових обмежень для росіян підтримують Словаччина й Румунія, а також Чехія, яка головує сьогодні в Євросоюзі й винесе це питання на розгляд Ради міністрів іноземних справ країн ЄС. Звичайно, ці заборони не стосуються тих громадян Росії, які вже трудяться в Європі й мають усі відповідні дозвільні документи, а також дипломатичних працівників, у яких імунітет. Окрім того, європейські країни будуть і далі приймати політичних біженців із Росії, які борються проти авторитарного режиму Путіна. Проте для більшості росіян, якщо ЄС введе візові обмеження, в’їзд у європейські країни буде заборонений.

Однак не всі європейські країни підтримують ці ініціативи. Так, Німеччина, Франція й Нідерланди поки що виступають проти них, апелюючи до порушення прав людини. Канцлер Німеччини Олаф Шольц взагалі заявив, що ми не маємо дискримінувати росіян, оскільки війну веде злочинний путінський режим, а російський народ не має до цього жодного стосунку. Але хіба не військові, що є громадянами Росії, вбивають мирне населення в Україні? Хіба не понад 70 % російського народу сліпо підтримують злочинну політику Путіна і вважають, що, вбиваючи українців, він “захищає Росію від можливої агресії нацистської України”? Тому громадяни РФ, які вірять у цей кремлівський маразм, не повинні мати можливості перебувати в цивілізованому світі.

Не підтримують введення візового режиму для росіян і деякі скандинавські країни. Так, Фінляндія заявила, що такий крок негативно вплине на туризм і завдасть збитків економіці. Проте набагато більші втрати спричиняє ідеологія “русского мира”. Якщо ми сьогодні її не зупинимо, то суттєвих збитків зазнають і скандинавські, і європейські, і всі демократичні країни.

Деякі російські політики вже заявили, що не потрібно зупинятися на Україні – варто йти далі на республіки Балтії й на Польщу. Вони вважають, що “російські танки скоро знову стоятимуть у Берліні”. Тому Росію сьогодні потрібно максимально ізолювати. Проте якщо Німеччина і Франція не підтримують такого кроку, то республіки Балтії й країни Східної Європи будуть застосовувати власні заходи. Візовий режим щодо росіян у більшості цих країн уже посилений, а надалі поліція буде перевіряти візи, видані росіянам в інших країнах Шенгенської зони. Якщо ж громадяни Росії будуть висловлювати підтримку Путіну і його війні в Україні, то їх негайно депортують із цих країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Російський ядерний шантаж триває Коли Росію визнають державою-спонсором тероризму?