Чи ув’язнять експрезидента США Дональда Трампа?

Чи ув’язнять експрезидента США Дональда Трампа?

Учора, 4 квітня, експрезидента США Дональда Трампа заарештували.Напередоднісуд присяжних із 12 осіб висунув проти нього звинувачення в кримінальних правопорушеннях. Справа стосується виплат порноактрисі Стормі Деніелс, які Трамп здійснював через свого адвоката, за замовчування сексуального зв’язку із ним. Вона отримала приблизно 130 тисяч доларів, які насправді були призначені на фінансування передвиборчої кампанії Трампа. Проте звинувачують його навіть не за це, а за нелегальне походження коштів, які були їй виплачені, оскільки фінансові злочини, зокрема ухиляння від податків, є одними з найсерйозніших у США. Експрезидента звинувачують у фальсифікації ділової документації щодо походження цих коштів. Це кримінальний злочин, за який відповідно до законів штату Нью-Йорк може загрожувати до чотирьох років ув’язнення. 

Дональд Трамп став першим в історії експрезидентом США, проти якого висунули звинувачення. Згідно з процедурою він постав перед судом, де йому зачитали обвинувачення, офіційно його заарештували, узяли відбитки пальців і сфотографували. Це стало також першим прецедентомв історії США. Звичайно, кайданки на нього не надягали, але сам факт арешту може негативно вплинути на імідж Трампа, який збирається балотуватися на наступних президентських виборах. За деякою інформацією, його можуть також звинуватити в підбурюванні до захоплення Капітолія. У 2021-мувін закликав своїх прихильників “битися, як у пеклі”. Також можливе звинувачення в перешкоджанні розслідуванню щодо секретних документів, що були знайдені в будинку Трампа під час обшуку.

Експрезидент США та його прихильники з Республіканської партії відразу почали звинувачувати суд присяжних, прокуратуру та владу в політичних переслідуваннях. Деякі колеги з партії заявили, що вони вимагатимуть парламентських слухань щодо цього питання. Проте за американськими законами Трамп може балотуватися в президенти навіть під час розслідування його правопорушень.

І ще не факт, що розслідування проти нього негативно вплине на його рейтинги. Уже сьогодні він намагається позиціювати себе як жертву нинішньої влади й так консолідувати своїх прихильників. А якщо економічна ситуація в США за останнійрік не покращиться (чи навіть розпочнеться рецесія), то шанси переобратися на другий термін у Джо Байдена можуть суттєво знизитися. Крім того, зважаючи на свій поважний вік, він, можливо, і не буде балотуватися. Інше питання, чи встигнуть демократи підготувати достойного кандидата від своєї партії для боротьби з Трампом.

Експрезидент є великим популістом. Якщо він знову почне обіцяти виборцям підтримку вітчизняного бізнесу, підняття зарплат, боротьбу з нелегальною міграцією тощо, то в умовах складної економічної ситуації громадяни будуть позитивно сприймати ці гасла, адже вони не завжди розуміють, що в умовах послаблення економіки не буде можливостей отримувати кошти з бюджету на підвищення їхніх зарплат.

За останніми даними, рівень підтримки Трампа після висунення йому звинувачень дещо зріс. Збільшилася також кількість фінансових надходжень на його виборчу кампанію, яка вже майже розпочалася. Так, упродовж двох днів після висунення звинувачень надійшло приблизно п’ять мільйонів доларів пожертв, з яких чотири — 31 березня, коли, власне, стало відомо про звинувачення. Як буде розгортатися ситуація далі — спостерігатимемо найближчими тижнями. Проте ці події Трамп намагатиметься використати на свою користь, граючи на симпатіях американців, які будуть підтримувати його як жертву політичних переслідувань. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Ордер на арешт Путіна: геополітичні наслідки Геополітичні наслідки візиту Сі Цзіньпіна до Росії