Чи визнає Трамп результати президентських виборів?

Чи визнає Трамп результати президентських виборів?
Понад тиждень тому в США відбулось остаточне голосування на президентських перегонах. За даними американських ЗМІ, країна обрала Джо Байдена як свого нового очільника. Але чи визнає такий результат усе ще чинний президент Дональд Трамп?

Після фінального голосування на всіх дільницях 3 листопада у виборчих перегонах спершу лідирував Дональд Трамп. Однак згодом, коли надійшли бюлетені з дистанційного голосування, першість у нього забрав Джо Байден. Перемога у Пенсильванії дала Байдену 20 голосів виборників, що дозволило йому перетнути бар’єр у 270 голосів і фактично перемогти у президентських перегонах. Пенсильванія традиційно була за демократів, але у 2016 році віддала голоси Трампу.

Республіканці вимагають перерахувати голоси у Джорджії, де Байден також перехопив лідерство у Трампа. Окрім того, вони не визнають результати ще у низці штатів. Трамп, зокрема, звинувачує своїх опонентів у порушеннях, особливо у випадку дистанційного голосування. За останніми даними, майже 90 млн осіб опустили свої бюлетені у спеціальні скриньки для голосування поштою ще до 3 листопада.

Проте серйозних доказів масових порушень Дональд Трамп не має, тому найперше він наполягатиме на перерахунку голосів у ключових штатах, де перевага Байдена не є такою відчутною. Та чи принесе це йому перемогу? Упродовж історії американських виборів було кілька випадків, коли голоси перераховували, однак кандидат, який ініціював перерахунок, однаково програвав. Зокрема, Альберт Гор, з ініціативи якого відбувся перерахунок голосів під час суперництва за президентство із Джорджем Бушем, вибори так і не виграв. Однак шанси перемогти у Дональда Трампа ще є, особливо якщо він буде активно домагатися перерахунку голосів у деяких штатах та подасть позов до Верховного суду.

Хто б не став новим президентом США, його завдання – об’єднати Америку, громадяни якої розділились на прихильників Трампа та Байдена. Потрібно буде подолати низку труднощів, зокрема упоратись із наслідками коронавірусу, підняти економіку, розв’язати міграційну проблему, налагодити відносини з європейськими партнерами, повернутись до Паризької кліматичної угоди та багато іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


У США завершились президентські вибори Хто переміг у передвиборчих дебатах у США?