Чи загрожують людству наукові експерименти?

Чи загрожують людству наукові експерименти?
Британський астрофізик Мартін Різ у книзі “Перспективи людства” застерігає, що дослідження, які проводяться на потужних прискорювачах частинок на кшталт Великого адронного колайдера, можуть спричинити глобальну катастрофу.

Один із перших прискорювачів був запущений у 1999 році в Італії, а у 2000-му в Брукхейвенській національній лабораторії в штаті Нью-Йорк запрацював релятивістський колайдер важких іонів. З 2006 року колайдер з потужністю до 2,5 ТеВ функціонує в Китаї, а цьогоріч у травні розпочав роботу японський SuperKEKB, на якому вперше було зареєстровано електрон-позитронну анігіляцію.

Під час зіткнення елементарні частинки породжують плазму і нові частинки, подібні до тих, що утворились після Великого вибуху. Однак доктор Різ вважає, що при певних обставинах такі експерименти спричинять виникнення чорної діри, яка може поглинути всю матерію Землі.

Схожі песимістичні прогнози, що сіяли занепокоєння і паніку серед суспільства, висловлювали й журналісти напередодні запуску Великого адронного колайдера. Та тоді фізик Стівен Гокінг пояснив, що щодня в атмосфері Землі відбуваються ще потужніші зіткнення елементарних частинок, які, однак, не нашкодили планеті.

Проте сьогодні свої застереження висловлює не пересічний журналіст, а науковець з Кембриджського університету, що вивчав космічне високочастотне випромінювання. То чи не варто до нього дослухатися?

Ядерні дослідження також можуть нашкодити планеті, адже вони вже призвели до створення атомної бомби. Але без експериментів з розщеплення ядер урану людство не мало б атомної енергетики, яка суттєво сповільнила глобальне потепління – атомні електростанції замінили тисячі теплоелектростанцій, що працювали на вугіллі і газі – головних винуватцях виникнення парникового ефекту.

Нині 440 атомних реакторів у 31 країні генерують електроенергію загальною потужністю 370 ГВт. Найбільша в світі теплова електростанція в Тайвані, на якій щорічно спалюють 15 млн тон вугілля, продукує 5 800 МВт електроенергії, а от Запорізька АЕС – 6 000 МВт. На жаль, розвиток атомної енергетики суттєво вповільнила аварія на Чорнобильській АЕС, тому багато країн продовжують спалювати вугілля.

Якщо припустити, що життя на Землі зародилося при певному збігу обставин й еволюціонувало мільярди років, то ймовірність руйнування планети внаслідок наукового експерименту є безмежно малою. Якщо ж світ створений Божими силами, то вірогідність самознищення людства ще менша, адже все живе на планеті контролює й оберігає його Творець.

Та все ж учені мають відповідати за свої наукові дослідження і розробки, навіть якщо вони приносять людству більше користі, ніж шкоди.

 

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ