Чи залишатиметься Путін президентом Росії до кінця своїх днів?

Чи залишатиметься Путін президентом Росії до кінця своїх днів?

Нещодавно Держдума одноголосно підтримала поправку до Конституції РФ щодо обнулення президентських термінів чинного гаранта Росії Володимира Путіна, який тепер зможе залишить на своїй посаді ще 16 років.

Пропозицію щодо обнулення термінів винесла депутатка Думи, перша жінка-космонавт Валентина Терешкова. Окрім того, вона запропонувала також виключити із Конституції положення про обмеження кількості каденцій гаранта. Володимир Путін, який прибув до Держдуми після промови колишньої космонавтки, заявив, що він підтримує ініціативу щодо обнулення його попередніх президентських термінів, але за умови, що цю поправку погодить Конституційний суд і затвердить всеросійський референдум. До слова, народне волевиявлення вже запланували на кінець квітня чи початок травня. 

Раніше В. Путін ініціював внесення змін в Конституцію, щоб посилити свою владу. Після закінчення президентської каденції у 2024 році він планував отримати посаду прем’єр-міністра з розширеними повноваженнями. Проте падіння рейтингів влади змусило чинного гаранта переглянути попередні ідеї. Путін вирішив назавжди залишити за собою крісло президента, а затвердження нещодавніх поправок дасть йому можливість балотуватися на цю посаду без жодних обмежень. Водночас Путін зазначив, що такі зміни підуть на благо усіх росіян, оскільки в умовах посилення зовнішніх загроз та викликів тільки він може забезпечити стабільність у державі. Російський президент також навів приклад Білорусі, де майже 30 років при владі перебуває Лукашенко.

Росіяни сприйняли зміни до Конституції неоднозначно. Суспільство здебільшого намагається відкрито не висловлювати свої позиції, оскільки боїться репресій з боку влади, однак найбільш свідомі росіяни вийшли на пікети біля адміністрації президента Росії з плакатами проти узурпації Путіним влади, після чого їх затримала поліція. 

Чи підуть такі зміни на користь України? Аж ніяк. Путін завжди шкодував про розпад Радянського Союзу, називав Україну псевдодержавою і всіма можливими засобами намагався дестабілізувати ситуацію в нашій країні, і цей вектор його зовнішньої політики залишиться незмінним.Окрім того, прийняття цих поправок – це своєрідна відповідь Путіна на початок судового процесу в Нідерландах у справі МН17, де може бути доведена провина вищого російського керівництва. Однак якщо В. Путін буде залишатися президентом довічно, жодні міжнародні судові рішення не будуть йому страшні. У цих умовах Україні потрібно консолідуватися, зміцнювати Збройні сили і активно співпрацювати з міжнародною спільнотою, щоб посилювати зовнішній тиск на Росію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи підтримає НАТО Туреччину в протистоянні із Сирією? У Словаччині на парламентських виборах перемогли нові політичні сили