Чи земне життя зародилося на Марсі?

Чи земне життя зародилося на Марсі?
Деякі вчені вірять, що життя насправді розпочалося на Марсі, а не на Землі, і надіються знайти на взірцях із тієї планети залишки ДНК, які б підтвердили їхню теорію. Про це пише хорватське видання Jutarnji list.

Популяризатори панспермії, гіпотези про існування життя в усьому Всесвіті, кажуть, що їхня теорія ґрунтується на дослідженні двох планет – Землі й Марса. Хоч ніхто не має певності, де і як саме розпочалося життя, можна дискутувати про теоріїпро життя на Землі, що базуються на дослідженні викопних решток.

Вчені твердять, що Марс і Земля, якщо порівняти з іншими планетами Сонячної системи, мають певні унікальні якості – ба більше, Марс, як вони кажуть, багато в чому “є меншою, старішою Землею”, яка раніше “випалила”свої природні ресурси й електромагнітну основу. 

Як пише Popular Mechanics, вчені вивчають геноміку (сфера біології з фокусом на структуру, функцію, еволюцію, мапування та впорядкування геному) як спосіб екстраполяції походження життя. Наприклад, послідовність, унаслідок якої виникли РНК і ДНК, вони вважають однією з можливостей для порівняння з десятками метеоритів на Марсі, що вдарялися об Землю. 

Дослідники припускають, що насправді є спільний універсальний предок. Це означає, що з однієї клітини вийшли всі інші клітини, які зараз є на Землі. А чи може останній універсальний предок походити з генетичного матеріалу, який прийшов із Марса?

Науковці вірять, що життя виникло на Землі через 200 мільйонів років після появи води в рідкому стані, а панспермісти підкреслюють, що насправді Марс мав поверхневу воду раніше, ніж Земля. “Вважається, що життя буде «процвітати» тоді, коли планета охолоне настільки, щоб мати воду в рідкому стані. А коли подивимося на Сонячну систему, то яка планета, імовірно, була б населена першою? Майже точно – Марс”, – каже Ерік Асфауг, професор планетології з Університету Аризони.

Астрономи також вважають, що є висока імовірність того, що життя виникло на Марсі раніше, ніж “помандрувало на Землю”. Наша планета, кажуть вони, є ближчою до Сонця, і все, що намагається на неї потрапити, мусило б оминути сонячну гравітацію. Окрім того, щось, що приходить ззовні Сонячної системи, могло б бути відкинуте прямо на Марс гравітацією Юпітера.

Нагадаємо, що астроном Персіваль Ловелл наполягав на тому, що на Марсі є замерзла вода. Цю теорію можна протестувати, тільки якщо дослідити кожен взірець, привезений із Червоної планети, на наявність ДНК. 

Попри все, давно розплавлена серцевина Марса сповільнилась і затвердла, майже знищивши гравітацію й атмосферу цієї планети, що зруйнувало ефективний захист для існування будь-якого виду життя, яке зараз відоме людству. Але вчені нагадують, що клітинний матеріал і надалі може зберігатися на Марсі, “приспаний” у його холоднечі, і тільки чекає, поки його знайдуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Детектор життя Прихований Всесвіт