Чи звільнить Італія Віталія Марківа після візиту Зеленського?

Чи звільнить Італія Віталія Марківа після візиту Зеленського?

Нещодавно В. Зеленський у рамках свого офіційного візиту до Італії провів зустріч з італійським прем’єр-міністром Джузеппе Конте. Політики досягли домовленості щодо активізації відносин між двома країнами, Зеленський запросив італійських бізнесменів вкладати кошти в Україну, зокрема долучитися до приватизації, а також реалізації проектів у сфері енергетики й інфраструктури. До слова, економіка Італії є однією з найпотужніших у Євросоюзі. Україна та Італія тісно співпрацюють в різних галузях, зокрема обсяги торгівлі між країнами досягнули 4 млрд доларів.

Окрім того, Зеленський та Конте обговорювали й справу звільнення українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого визнали винним у загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі під час військових дій на сході України. Звинувачування здебільшого базувалися на інформації, викладеній у статті італійської журналістки Іларії Морані для часопису Corriere della Sera, що опиралась на інтерв’ю Марківа. Водночас за словами Віталія і його захисників, українець справді розповідав журналістці про участь у бою з сепаратистами під Слов’янськом, під час якого загинув італієць Андреа Роккеллі, однак активний вогонь тоді вели й сепаратисти, тому є ймовірність, що журналіст помер саме від їхніх рук. Прямих доказів провини В. Марківа немає, однак свідчення українських військових про те, що нацгвардієць не стріляв у напрямку, де перебував італійський журналіст, вважають недостовірними. Відтак суд присяжних міста Павії визнав Марківа винним і засудив його до позбавлення волі на 24 роки.

Загалом, хоча Італія й визнає територіальну цілісність України та підтримує економічні санкції Євросоюзу проти Росії, у країні є низка політиків, які займають проросійські позиції. Колишній прем’єр С. Берлусконі, наприклад, завжди був палким прихильником Путіна, а нині він ще має певний вплив в італійській політиці. До того ж в Італії були відкриті офіси ДНР та ЛНР, про закриття яких В. Зеленський також вів перемовини з Джузеппе Конте. Зустріч політиків відбувалась за зачиненими дверима, тому у справі Марківа чи інших питаннях, які не можна розголошувати, вірогідно, були досягнуті певні домовленості. Можливо, велися перемовини щодо екстрадиції українського військового на батьківщину, хоча це малоймовірно, оскільки Італія доволі рідко передає в’язнів навіть сусідній Франції. Італійські ЗМІ висвітлювали інформацію про візит Зеленського доволі скупо, що засвідчує низький рівень інтересу італійського суспільства до українського президента. В. Зеленський також не зустрівся з численною українською діаспорою в Італії, яка хотіла обговорити з ним низку питань щодо проблем трудових мігрантів. На думку експертів, президент проігнорував це прохання, оскільки українська громада в Італії на президентських виборах здебільшого підтримала П. Порошенка.

Варто зауважити, що зустріч високопосадовців відбулася напередодні апеляційного суду у справі Марківа, що відбудеться в Мілані на початку весни. Звичайно, італійський прем’єр не може впливати на суд, але уже сам факт перемовин між Зеленським та Конте матиме певну політичну вагу. Залишається лише сподіватися, що український військовий буде звільнений чи хоча б екстрадований в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Передвиборча гонка в США розпочалася