Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо реформ в Україні та засудили російську агресію

Депутати Європарламенту ухвалили резолюцію щодо реформ в Україні та засудили російську агресію
У середу депутати Європарламенту констатували позитивний курс реформування в Україні, засудили агресію Росії в Керченській протоці та будівництво “Північного потоку 2”.

Парламент прийняв резолюцію, за яку було віддано 433 голоси, проти 105, та 30 утрималися. У ній оцінюються останні події, пов’язані з угодою про асоціацію між Україною та ЄС, яка набрала чинності в 2017 році.

Прогрес реформ у ключових галузях

Депутати Європарламенту наголошують, що Україна здійснила реформи у таких сферах, як енергетика, здоров’я, пенсії, освіта, державне управління та децентралізація, а також у питаннях захисту та безпеки, банківської та макроекономічної стабілізації. Однак, ці реформи, на жаль, супроводжувалися різким зростанням цін, скороченням соціальних виплат та погіршенням доступу до системи соціального забезпечення.

Зупинити Північний потік 2

Депутати Європарламенту високо цінують Україну за належне співробітництво в енергетичному секторі та її досягнення у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, при цьому наголошують на необхідності продовження проведення реформ, зокрема на ринку газу та електроенергії. Оскільки Україна відіграє вирішальну роль у європейській енергетичній мережі, депутати Європарламенту засуджують будівництво газопроводу “Північний потік 2” в обхід України, “адже це політичний проект, який створює загрозу європейській енергетичній безпеці”. Тому вони закликають скасувати його.

Знищити корупцію та олігархів

У Резолюції також наголошується, що Україна має приділяти пріоритетну увагу боротьбі з корупцією, вирішувати проблеми з олігархічною владою та продовжувати здійснювати реформи децентралізації. Депутати Європарламенту шкодують із приводу того, що існуюча судова система залишається неефективною, корумпованою та політично залежною, проте підтримують зусилля, спрямовані на вирішення цього питання. Судді та прокурори повинні обиратись більш прозорим і надійним способом.

Заклик до Росії гарантувати свободу плавання в Керченській протоці

 Депутати Європарламенту рішуче засуджують недавню агресію Росії проти України 25 листопада в Керченській протоці і вимагають негайного і беззастережного звільнення всіх українських суден та моряків. Вони серйозно стурбовані тим, що напруга може являти собою  спробу поступово анексувати суверенні права України в Азовському морі. Тому Росія повинна гарантувати свободу плавання через Керченську протоку та Азовське море.

Резолюція закликає ЄС та її держави-учасниці запровадити адресні санкції проти Росії, якщо українські військовослужбовці не будуть звільнені та якщо буде відбуватись подальша військова ескалація.

Депутати Європарламенту рішуче засуджують зростаюче число фізичних нападів на активістів громадянського суспільства та журналістів і насильство щодо членів громад ромів та ЛГБТІ. Вони також вимагають, щоб Російська Федерація негайно і безумовно звільнила лауреата премії Сахарова-2018 Олега Сенцова та всіх інших незаконно затриманих громадян України.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ