Державний департамент США: Росія сприяє конфлікту і гуманітарній кризі в Україні

Державний департамент США: Росія сприяє конфлікту і гуманітарній кризі в Україні

Речниця Державного департаменту США Хізер Нойєрт 19 грудня на брифінгу заявила:

“Перебуваючи в Оттаві, Секретар зустрівся з міністром закордонних справ Фріленд та кількома іншими високопоставленими особами Канади в рамках наших постійних і тісних відносин між нашими двома країнами. Під час зустрічей вони обговорили низку питань, зокрема взаємне процвітання, оборону та безпеку, а також наші спільні занепокоєння з приводу глобальних питань, включно з Північною Кореєю та теперішньою ситуацією в Україні.

На жаль, справи в Україні не покращилися. Я хочу звернути вашу увагу на важку гуманітарну ситуацію та спалахи насильства на сході України. Минулої ночі сили під російським керівництвом обстріляли місто Новолуганське ракетами Град, поранивши вісім мирних жителів і пошкодивши десятки будинків, школи, а також дитячий майданчик. Боротьба відновилася сьогодні навколо Донецької фільтраційної станції та її системи труб, що містять отруйний хлорний газ. Це надзвичайно небезпечно. Якщо вони (отруйні речовини – прим. ред.) потраплять в місцевість, близьку до помешкань людей, це може бути потенційно руйнівним.

Нам сказали, що працівники фільтраційної станції зараз у пастці в бомбосховищі станції. Раніше російсько-український військовий орган організував припинення вогню, щоб дозволити цивільним особам, які опинились у схожому становищі, безпечно проїхати. Проте уряд Росії в односторонньому порядку вийшов із цього механізму врегулювання конфлікту. Це сталося вчора. Тож ті, хто опинився у пастці на фільтраційній станції, залишатимуться у напрузі, під вогнем, поки російські війська не припинять напад.

Росія та її ставленики є джерелом насильства на сході України, а російський уряд продовжує сприяти активному конфлікту і гуманітарній кризі, керуючи та постачаючи збройні сили на місцях, а також здійснюючи безпосередній контроль керівників підконтрольних їм сил. Конфлікт у східній Україні не є природньою громадянською війною. Так звані “республіки”, створені в Росії, не є законними суб’єктами.

Сполучені Штати закликають Росію припинити атаки на сході України, вивести свої сили та важкі озброєння з суверенної території України та погодитися на потужну миротворчу місію ООН.

Це те, що ще обговорюється. Одне з питань, яке ми вважаємо важливим, полягає в тому, щоб бути не лише справжньою миротворчою місією ООН, але домовитись також про лінію конфлікту. У нас є певні сумніви щодо цього. Росіяни наполягають на одному, а ми на іншому. Але це те питання, яке ми все ще серйозно розглядаємо”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ