Держдеп: Ми будемо вимагати відповідальності від Росії

Держдеп: Ми будемо вимагати відповідальності від Росії

Під час брифінгу речниця американського Державного департаменту Хізер Нойерт згадувала про Україну, повідомляє прес-центр відомства.

Прес-брифінг Департаменту – 3 серпня 2017 року

Хізер Нойерт

Прес-секретар  

 

– Отже, як президент і секретар Тіллерсон збираються розповідати  росіянам, зокрема міністру закордонних справ Лаврову, про те, що найближчими днями ми хочемо чесно працювати з вами, коли адміністрація просуває пакет санкцій, який навіть адміністрація вважає помилковими?

П. Нойерт: Давайте згадаємо, що нас до цього привело, це цілий ряд питань. Україна – дуже серйозне питання. Ми і надалі вимагатимемо відповідальності від Росії за це. Ми щойно призначили Курта Волкера, щоб він розібрався з частиною цього питання. Ви знаєте, наскільки для нас важливо намагатись зберегти чи спробувати повернути цілісність України та територіальний суверенітет. Це те, чого ми дуже хочемо. Це прямий ефект від російських дій і вчинків. Саме тому ми хочемо знайти сфери співпраці і поліпшити відносини з Росією, де можемо, тому що ця країна також є ядерною наддержавою, але це не означає, що ми закриємо очі на деякі погані дії, до яких вона причетна, зокрема щодо України.

– Отже, ви стверджуєте, що Росія зараз винна у затишші в стосунках?

П. Нойерт: Дивіться, Росія брала участь у багатьох заходах, які, як мені відомо, насторожують багатьох з вас і багатьох американців, незалежно від того чи це пов’язано з виборами чи їх діяльністю в Україні. Вони також потурбували американських дипломатів. Я маю на увазі, що там – цілий ряд речей.

– Отже, що стосується України, я розумію, що не було остаточного рішення щодо питання про те чи ми збираємося надати Україні летальну зброю, яка називається оборонною зброєю, але чи можете ви принаймні сказати, що план про те, щоб взяти це до уваги в цей момент перейшов з цього будинку і Пентагону в Білий дім?

П. Нойерт: Ось, я не можу це підтвердити. Я, безумовно, можу сказати, що ми не надавали оборонне озброєння і ми не виключили можливість зробити це. Отже, це варіант, який залишається на столі і це те, що я можу сказати.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ