Держдеп США: Крим – це Україна

Держдеп США: Крим – це Україна

Речниця Державного департаменту США Хізер Ноуерт в середу, 14 березня, зробила заяву “Крим – це Україна”, в якій зазначила:

“Чотири роки тому цього тижня Росія провела нелегітимний, сфабрикований “референдум” в Україні, намагаючись зробити законною свою анексію української території. Мешканці Криму були змушені голосувати під контролем важкоозброєних російських військ. Заява Росії про те, що українці зробили вільний вибір на цьому “референдумі”, не викликає довіри.

На своєму передвиборчому мітингу в Криму сьогодні президент Путін повторив незаконні вимоги Росії щодо української території, ще раз демонструючи, що російський уряд зневажає міжнародний порядок і територіальну цілісність суверенних держав.

З огляду на вислови Путіна, важливо звернути увагу на нелегітимність проведеного “референдуму”, а також на величезні гуманітарні наслідки, яких довелось зазнати кримчанам через російський уряд. Упродовж останніх чотирьох років Росія веде кампанію примусу та насильства щодо осіб, які виступають проти її спроби анексії. Російська окупаційна влада піддала кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично мотивованим переслідуванням та постійним репресіям, одночасно систематично придушуючи неурядові організації та незалежні засоби масової інформації.

Ми підтримуємо тих сміливих людей, які продовжують говорити про ці зловживання і ми закликаємо Росію припинити свої спроби придушити основні свободи вираження поглядів, мирних зібрань та об’єднань, релігії чи вірувань.

Ми підтверджуємо нашу прихильність до суверенітету та територіальній цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Крим є частиною України і наші санкції, пов’язані з Кримом, залишаться в силі, поки Росія не поверне контроль Україні над півостровом”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ