Держсекретар США: Росія порушує суверенітет найбільшої країни в Європі

Держсекретар США: Росія порушує суверенітет найбільшої країни в Європі

Під час свого виступу 28 листопада держсекретар США Рекс Тіллерсон зазначив:

“Хоча Захід продовжує шукати шляхи встановлення нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, зараз цього досягнути важко, оскільки обидві спроби попередньої адміністрації відновити взаємини між Росією та США-Європою супроводжувались вторгненням Росії у сусідню Грузію в 2008 році та Україну в 2014 році. Росія продовжує проявляти агресивну поведінку щодо інших сусідів у регіоні, втручаючись у виборчі процеси та просуваючи недемократичні ідеали. Ми разом з нашими друзями в Європі визнаємо активну загрозу з боку Росії”.

Тіллерсон також нагадав, що:

“Європейська ініціатива із запобігання тероризму (EDI) також включає допомогу Україні у розмірі 150 мільйонів доларів. Сполучені Штати визнають, що війна в Україні, в якій кожного дня гинуть люди, повинна закінчитися. Ми неодноразово закликали Росію стати на шлях миру, виконуючи свої зобов’язання за Мінськими угодами. Будь-яке завершення війни, яке не призведе до абсолютно незалежної, суверенної та територіально цілісної України, є неприйнятним. Росія вирішила порушити суверенітет найбільшої країни в Європі. Сполучені Штати та Європа з початку 2014 року стоять пліч-о-пліч та протистоять російської агресії узгодженою політикою санкцій. Наше трансатлантичне об’єднання має на меті донести до російського уряду, що ми не будемо підтримувати це грубе порушення міжнародних норм. Ми сподіваємось, що Росія вживе заходів для відновлення повного суверенітету та територіальної цілісності України та цілковитого виконання Мінських зобов’язань, що дозволить нам розпочати процес відновлення нормальних відносин. Але дозвольте мені чітко заявити, що пов’язані з Мінськом санкції залишатимуться чинними, поки Росія не змінить рішення, що призвели до них”.

“Ми прагнемо успіху для незалежної та цілісної України. Проте майбутнє України залежить і від перемоги у внутрішній боротьбі за впровадження широкого спектру реформ у сфері економіки, юстиції, безпеки та соціального сектору. Ми закликаємо Україну продовжувати створювати дієздатні, надійні установи, які зменшать і, врешті-решт, ліквідують корупцію, зміцнять судову систему та забезпечать економічний добробут громадян”.

“Криза в Україні також продемонструвала, як енергопостачання можна використовувати в якості політичної зброї. Підвищення енергетичної безпеки Європи шляхом забезпечення доступу до прийнятних, надійних та різноманітних поставок енергії є основою ціллю національної безпеки. Сполучені Штати розширюють правила, що регулюють експорт скрапленого природного газу та сировину, вироблену у США, і ми прагнемо працювати з європейськими союзниками для забезпечення розвитку необхідної інфраструктури, такої як імпортні термінали та з’єднувальні трубопроводи, щоб сприяти диверсифікації постачання до Європи”.

“Стосовно України, я вже казав росіянам, що ми ніколи не зможемо повернутись до нормальних відносини, доки ми не вирішимо ситуацію в Україні. Це постійна перешкода і ми повинні її подолати. Як вам відомо, я призначив спеціального представника, колишнього посла в НАТО Курта Волкера, щоб зосередити увагу лише на роботі з його російським колегою, якого призначив Путін, щоб побачити, чи зможемо ми знайти шлях просування вперед – не відтісняючи з передніх позицій Нормандський процес, а працюючи, щоб побачити, чи зможемо ми зрушити з мертвої точки. У нас були дуже суттєві дискусії. Ми зосереджуємо увагу на можливості створення миротворчої сили в Україні, щоб зупинити те, що відбувається зараз – кожного дня вбивають людей, вбивають цивільних осіб. Ми хочемо спочатку зупинити це та врятувати життя, а потім почати працювати над процесом”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ