Децентралізації бути! Більше 55% українців – “за”

Децентралізації бути! Більше 55% українців – “за”
Згідно Моніторингу сприйняття прогресу реформ, який проводить Kantar TNS для Національної ради реформ, більше половини опитаних українців (55%) підтримували децентралізацію і тільки 15% респондентів категорично проти.

Повідомляється, що в основному ставлення до впровадження реформи децентралізації позитивне. Однак, значно зменшилася частка тих, хто повністю підтримує децентралізацію (з 22 до 18%). Регіональний розподіл прихильників децентралізації в цілому свідчить про те, що досвід утворення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) позитивно впливає і на сприйняття реформи в цілому. Так, на заході України 69% громадян підтримують децентралізацію в той час, як там створено 147 ОТГ, на півночі країни – 65% і 50 ОТГ, на сході – 63% і 77 ОТГ, на півдні – 60% і 42 ОТГ, і в центрі – 61% і 50 ОТГ. Найповільніше децентралізація відбувається в Київській (2 ОТГ), Закарпатській (3 ОТГ) і Харківській (4 ОТГ) областях. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в рамках децентралізації в Україні завершується формування 140 об’єднаних територіальних громад.

Українці підтримують створення об’єднаних територіальних громад, оскільки це дає можливість насамперед вирішувати місцеві проблеми за рахунок податків, які залишаються в місцевому бюджеті. Так прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що власні доходи місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) протягом січня-квітня 2017 року зросли вдвічі, що засвідчує зростання фінансової забезпеченості ОТГ. Зокрема, доходи громад збільшилися на 1,3 млрд гривень і склали 2,6 млрд гривень.

«Нові 207 ОТГ, в яких перші вибори відбулися в 2016 році, тільки в цьому році отримали 60% надходжень від податку на доходи фізичних осіб в свої місцеві бюджети. І вже за чотири місяці власні ресурси цих громад в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли втричі. А темпи зростання доходів 159 ОТГ, які вже в 2016 році отримували зарахування 60% ПДФО до своїх бюджетів зросли на 45%. Цей показник навіть вищий середнього по Україні – маємо темпи зростання доходів місцевих бюджетів України на рівні 35%» – зазначив віце-прем’єр. За його словами, це означає, що в громадах є ресурс на реалізацію інфраструктурних проектів, ремонт доріг, відновлення соціальних об’єктів і вирішення наболілих проблем. Зубко також повідомив, що з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету доходи загального фонду бюджетів 366 ОТГ за 4 місяці 2017 року становлять 5,5 млрд гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ