Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Налоговая амнистия для малого и среднего бизнеса пройдет в Казахстане

С 1 января 2019 года предстоит налоговая амнистия для субъектов малого и среднего бизнеса, которым спишут пени и штрафы при условии уплаты основной суммы налога, передает NUR.KZ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов РК. В октябрьском Послании народу Казахстана Нурсултан Назарбаев поручил с Продовжити Читання…

Читати далі…

Нацизм

Нацизм (націонал-соціалізм) – офіційна політична ідеологія Третього рейху. В основі нацизму – ідея про “панівну”, “вищу” над “неповноцінними” народами націю (доктрина “надлюдини” і “недолюдини”).
Націонал-соціалізм має багато спільного із фашизмом, і зазвичай класифікується як один із його різновидів. Однак якщо фашизм використовується для позначення широкого спектру політичних рухів, то націонал-соціалізмом називають лише ідеологію нацистської партії і Третього рейху.

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

За дві з половиною хвилини до Апокаліпсису

Зараз стрілки Годинника Судного дня показують дві з половиною хвилини до опівночі – стільки залишилося до моменту ядерного катаклізму. Що ж змусило вчених знову пересунути стрілки хронометра?

Читати далі…

Національна ідея як основа консолідації української політичної нації

Отже, для формулювання української ідеї, як і зовнішньої, культурної та економічної політики, системи освіти, науки тощо, необхідно визначити національні цінності. Суспільство, зі свого боку, повинно оцінювати ефективність роботи всіх гілок влади в контексті захисту національних інтересів та цінностей, реалізації української ідеї.

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

Скелети у шафі

Феномен зірковості, авторитету, імені, коли наукові здобутки не ставляться під сумнів, хоча автор і не мав до них безпосереднього стосунку, стає елементом шоу, складовою ринку, на який уже готові вийти нові товари, підприємства та галузі. Ба більше, розширене представництво лауреатів свідчить про “зірковість” як представленої науки, так і нації винахідника.

Читати далі…

Убивство професії

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві не є першим резонансним злочином в Україні цього року. Але викликало неабиякий шок в журналістському середовищі. Воно з одного боку, ніби й не дивно. А з іншого боку – що тут надзвичайного? Україна має Продовжити Читання…

Читати далі…

П’ять тез генерала Маккрістала

У 2015 році в США вийшла книга американського генерала Стенлі Маккрістала “Команда команд: правила залученості у складному світі”. У ній автор розповідає, як ієрархічні структури командування і контролю у американській армії заважали оперативним успіхам на ранніх етапах війни в Іраку.

Читати далі…

Дерусифікація: Олександр Суворов

Офіційна біографія О. Суворова свідчить, що полководець належить до міфічної “великоросійської нації”, а рід його начебто походить від шведа Сувора, що приїхав у Росію в 1622 році. Насправді ж Суворови служили у Москві задовго до цієї дати: у 1482 році згадується Горяїн Суворов, служивий чоловік; у XVI-XVII століттях – Суворови-дворяни з маєтками в Бежецьку і Кашині; в “Історії родів російського дворянства” вказується родичання Суворових з Ішук Бухаріними, Кобяковими, Ізмайловими, Сунбулевими, Короб’їними тощо. Усі ці прізвища мають тюркське коріння.

Якщо не брати до уваги кремлівські міфи, полководець Суворов прославився передусім як каратель. Насправді його військові авантюри не передбачали “захисту вітчизни”, а були лише кривавими й жорстокими операціями. То чи такою є “наша” історія?

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Культи сил природи у Трипільців: Культ Великої Богині-Матері (Ч.2)

Частина 1. Відображення культів сил природи у культурі Кукутені-Трипілля V – III тисячоліття до н.е. Частина 2. Культ Великої Богині-Матері Одну з провідних ролей у релігійному житті трипільців відігравав культ Великої Богині-Матері. Є вагомі підстави вважати, що йому передував культ Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалістика і ноосфера

Вступивши у нове тисячоліття, людство потрапило в ситуацію, подібної до якої ще ніколи не було. Футурологи і філософи, політики і географи починаючи з 60-х рр. минулого століття закликали звернути увагу на цілий ряд криз, що загрожують нашій планеті. У результаті з’явилася спеціальна наука “глобалістика”, предметом якої стали закономірності загальнопланетних процесів і пошуки шляхів подолання криз, що назрівають. Перед людством постала надзадача пошуку виходу з кризи, для вирішення якої мислителі різних типів, наукових шкіл і країн пропонують свої шляхи…

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Неісторична нація

Націю, як і державу, важко вважати повноцінною, якщо вона не є господарем на своїй землі. Ця аксіома стає справедливою, коли координати виживання країни окреслені відсутністю справжнього територіального, економічного, духовного та інформаційного суверенітету.

Читати далі…

Візантійство проти реформ

Сучасна суспільна та політична практика України, як і її теоретичне обґрунтування, характеризується непослідовністю, мозаїчністю з переважанням мінорно-еклектичних тенденції реалізації державної політики, що загрожують фізичному існуванню української нації.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Ворог мого ворога: чи був Шухевич колабораціоністом?

Перша половина ХХ століття – це період не тільки страждань чи війни, але й ідеологічних маніпуляцій, політичної боротьби, інформаційних деформацій. Світ наповнився популістськими ідеологіями, радикальними системами, різними платформами та ідеями, які завжди прагнули єдиного: отримати владу, закріпачити слабших і жити їхнім коштом. Однакові паради, той самий зміст символіки і такі ж ідеї на межі здорового глузду та політичної шизофренії. Хто з цим не погоджувався – ставав “ворогом народу”, нидів у тюрмах чи концтаборах ГУЛАГу та помирав після 25 років праці на “світле майбутнє” в Сибіру.

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Безумовний базовий дохід – утопія чи панацея?

Безумовний базовий дохід (ББД) – концепція, заснована на аргументах соціальної справедливості, індивідуальної свободи і прав людини. Згідно із нею, кожному громадянину регулярно має виплачуватись певна сума грошей, не залежно від наявності доходів з інших джерел. На думку прихильників ідеї, ББД зробить людей вільнішими і дозволить повніше реалізувати творчий потенціал.

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Новий регламент ЄС щодо захисту даних: виклики для українського бізнесу

З 25 травня 2018 року Єврокомісія посилить директиву 1995 року про захист даних новим регламентом через скандал з витоком персональної інформації користувачів Facebook, до якого причетна британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

У Литвы и Латвии – разногласия по морской границе

Латвия стремится, прежде всего, подписать экономическое соглашение, исследовать находящееся в море месторождение нефти, основная часть которого находится на литовской территории, и после этого завершить ратификацию границы, хотя в договоре предусмотрено обратное – сначала узаконение границы, а экономическое соглашение – после Продовжити Читання…

Читати далі…

Що означає духовна і душевна людина? В чому перевага багатства духу?

Кожна людина, яка може мислити, незалежності від своїх релігійних переконань може бути постійно переконана у тому, що справжня людина – це не зовнішня оболонка, це не просто тіло. В кожній людині присутня не матеріальна складова. Одним із доказів цього є Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалізація і державний націоналізм

Актуальні проблеми світового розвитку це – завжди проблеми розвитку окремих чи групи націй, від вирішення яких (проблем) суттєво залежать перспективи розвитку всіх інших націй і народностей. Характерною ознакою таких проблем є втрата або ж посилення політичного, економічного, ідеологічного впливу на формування глобальних центрів вироблення і прийняття управлінських рішень.

Читати далі…

Як пpoжити нa мiнiмaльну пенсію?

В Укpaїнi нa мiнiмaльну пeнciю 1247 гpивeнь живe мaйжe 400 тиcяч пeнcioнepiв. Нa цю cуму мoжнa cкpoмнo xapчувaтиcя цiлий мicяць. Пeнcioнepи мoжуть дoзвoлити coбi paз нa дeнь купувaти xлiб, куpячi cтeгeнця i кiлькa paзiв нa тиждeнь нeдopoгi кpупи i мaкapoни. A ocь нa зacoби ocoбиcтoї гiгiєни зaлишитьcя дужe мало грошей. Дo тoгo ж, нaвiть пeнcioнepaм з cубcидiєю дoвoдитьcя витpaчaти кошти нa кoмунaлку i пpoїзд. У cepeдньoму, пicля найбільш нeoбxiдниx мiнiмaльниx витpaт, нa дeнь “icнувaння” у пeнcioнepa зaлишaєтьcя piвнo 30 гpивeнь. Кpiм тoгo, нe вpaxoвуєтьcя щe oднa cтaття витpaт – лiки.

Читати далі…

“Національна ідея” – ключі до розуміння

В умовах сучасних глобалізаційних викликів та за посилення напружених настроїв на міжнародній арені, зумовлених використанням силових методів вирішення конфліктних ситуацій, й особливо в умовах збройної агресії Російської Федерації, зростає потреба у консолідації української нації та посиленні загальнонаціональної ідентичності. Адже саме вони є запорукою і гарантією стабільності та безпеки держави. В основі загальнонаціональної ідентичності повинна постати національна ідея, навколо якої і відбуватиметься консолідація українського народу.

Читати далі…

Нова індустріалізація: виклики, стратегія та системні обмеження

Наша країна підведена до точки доленосного історичного повороту. Природно, титульне питання полягає в тому, від чого і до чого має бути майбутній поворот, у чому він, власне, полягатиме й які сфери суспільства охопить. Охопить він лишень технології, чи охопить він економічну систему або увесь суспільний устрій країни?
Ми спеціально не вказали як автора цієї статті, так і країни, про геоекономічне становище якої йдеться. Може, це Україна, а може котрась із європейських країн. А читачам Матриці пропонуємо геоекономічну розвідку в світ країни-загадки, ймовірно ви зможете дати відповідь, про яку саме країну пише автор (його прізвище ми неодмінно вкажемо у наступних публікаціях).

Читати далі…

Капіталізація майбутнього або попереджуюче управління: роздуми про нооскоп Антона Вайно

Інтернет-простір зробив життя сучасної цивілізації відкритим як ніколи. Велика частка транзакцій здійснюється в Інтернет-просторі, а паперову бухгалтерію змінив інтернет-банкінг. Той, хто володіє сервером, володіє і всією фінансовою інформацією про своїх клієнтів. Тож можемо зрозуміти навіщо була потрібна державна кампанія з формування дата-центрів на території РФ і створення внутрішньої платіжної системи. Інформація про те, хто і за що платить, може дати суб’єкту управління значно більше відомостей про соціум та людину, аніж найбільш достовірне соціологічне дослідження.

Читати далі…

Наскільки доречний Липинський?

Нам часто нав’язували думку, що майже 80% українців живуть у поліетнічному середовищі. Інформацію подавали так, що 80% ставали менш важливими, аніж решта 20%, і тому українці повинні постійно кривлятися та пристосовуватися, здійснювати “гармонізацію” відносин.

І ніхто ще жодного разу не сказав навпаки, що такі меншини як росіяни, євреї, болгари, румуни, угорці тощо повинні узгоджувати своє життя на українських землях відповідно до наших цінностей, традицій, інтересів та законів. Як не парадоксально, але ніхто не ставив питання про національну державу, яка має відстоювати інтереси українців.

Читати далі…

Костянтин Прісовський – військовий і державний діяч Росії, УНР та Української Держави

Військовий і державний діяч Росії, УНР та Української Держави… Ким ж була ця непересічна особистість?
Засновник й отаман Окремого Запорозького загону, герой визволення Києва від більшовиків, губерніальний комендант Київщини, комендант гетьманського палацу при особистому штабі Павла Скоропадського, генерал-майор української служби, генеральний хорунжий Української Держави… Костянтин Прісовський відіграв хоч і нетривалу, але значну роль у військовій та державотворчій історії України часів національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

Читати далі…

Євразійський військовий союз – “тюркське НАТО”: міф чи реальність?

Туреччина, Азербайджан, Киргизстан і Монголія планують створити в 2018 році “Об’єднану армію тюркського світу – Євразійський військовий союз”. Мета створення Євразійських військових сил – підтримка миру і безпеки в регіоні, виконання миротворчих функцій на кшталт ООН, гарантування безпеки посольств, а також обмін інформацією та військовим досвідом між об’єднаними тюркськими силами. Жандармерія кожної держави-члена діятиме на основі квоти, виділеної “збройним силам з позиції євразійських сил безпеки”.

Читати далі…

Культура як досвід поколінь

Дискусії навколо культури в нашому суспільстві то розгоряються, то затихають. Зазвичай акценти в них скеровані на дії (чи бездіяльність) органів влади, депутатів, керівників, міністрів, начальників тощо. Під час таких обговорень наші заклади культури часто порівнюють із закордонними, мовляв усе там краще, ніж у нас. Однак загалом такі порівняння поверхневі, а дискусії мають реактивний, а не проактивний характер.

Читати далі…

Уникнути забуття…

У 2013 році професор Європейського університетського інституту у Флоренції Олександр Еткінд написав книгу під назвою “Крива жалоба: історії непомерлих, у землі непохованих”. Це серія розповідей про те, як в влада Радянського Союзу застосовувала насилля до інтелігенції і, хоча багатьох потерпілих згодом виправдали, винні у злочинах так і не понесли покарання. Ці “зіткнення” радянських інтелігентів із тоталітарним режимом багатьох змінювали назавжди: хтось починав пиячити, хтось змінював стиль і сюжети творчості, хтось втрачав наснагу до мистецтва чи навіть сенс існування…

Читати далі…

Керсті Кальюлайд: “…в Україні люди є вільними!”

Очільниця Естонії Керсті Кальюлайд поділилася свої спостереженнями про Україну 1 червня на конференції пам’яті естонського екс-президента Леннарта Мері : “В Україні лише впродовж минулого тижня під час обстрілів було вбито четверо осіб, зокрема 15-річну дівчинку. Ще 15 людей отримали поранення. Це не заморожений Продовжити Читання…

Читати далі…

ЄС закликає РФ визнати провину за збиття літака MH17

Об’єднана слідча група 24 травня представила подальші висновки про своє незалежне, професійне та неупереджене розслідування, зробивши висновок, що використана для збиття літака MH17 установка БУК безперечно належала збройним силам Російської Федерації.

Читати далі…

Ніч арештів. Чому ув’язнили Симона Петлюру?

Симон Петлюра виявив тоді такий запал у своїй діяльності, самовідданість та організаторський хист, що навіть його войовничий опонент – начальник власного Штабу гетьмана Борис Стеллецький – почав його поважати, а згодом навіть висловив думку, що Симон Петлюра “значно перевершив Скоропадського своїм організаторським талантом і можна лише щиро пошкодувати, що не він у той час був гетьманом

Читати далі…

Плюралізм цинізму та інтелектуали “між”

Комерціалізація літератури створила інтелектуала, що постійно коливається між європейськими модою та національними ідеалами. Сучасний інтелектуал постає перед вибором, що саме писати (що переважатиме у його текстах), бо чіткої стратегії чи напрямку не існує. Це тип інтелектуала розгубленого, інтелектуала не постійного, інтелектуала “між”.

Читати далі…

За що Петрові Болбочану надали звання полковника армії Української Держави?

Полковник Петро Болбочан стояв біля витоків української армії. У революційному 1917 р. він став командиром Республіканського полку, згодом – очільником Запорізького корпусу. У 1918 р. Кримський похід приніс йому визнання, а вже за Гетьманату 35-річний Болбочан, командир 2-го Запорізького пішого полку, прославився як невтомний борець з більшовиками.

Читати далі…

Азербайджан увеличил экспорт газа в Турцию на 7%

Азербайджан в январе-сентябре 2018 года экспортировал в Турцию 5 млрд 209,52 млн кубометров газа с месторождения Шах-Дениз, что на 7,3% выше показателя аналогичного периода прошлого года, отмечается в данных Совета по регулированию энергорынка Турции (EPDK). Согласно данным Совета, в сентябре Продовжити Читання…

Читати далі…

Работающие пенсионеры Узбекистана будут получать полную пенсию

Со следующего года работающие пенсионеры будут получать пенсию в полном объеме. Об этом на собрании в пятницу, посвященном 26-летию принятия Конституции Узбекистана, сказал президент Шавкат Мирзиёев. «Вопрос реализации гарантированного нашей Конституцией важного социального права на пенсионное обеспечение» остается одним из самых актуальных, подчеркнул глава государства. Он добавил, что с 2019 года Продовжити Читання…

Читати далі…

Енергоощадність як можливість неможливого

Сьогодні конкурентоздатність української продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках падає, економічні інструменти для стимулювання реалізації енергозберігаючих проектів використовуються недостатньо ефективно, та й лізингових схем, грантів і субсидій для їхнього фінансування майже немає.

Читати далі…

Правительство Литвы подготовит закон о заморозке средств российских олигархов 

Правительство Литвы намерено подготовить законопроект, который создаст правовые механизмы для замораживания средств российских предпринимателей и должностных лиц, находящихся под санкциями. Ранее аналогичные механизмы предложили рассмотреть сейму Литвы оппозиционные консерваторы и либералы. Линкявичюс сообщил, что кабмин Литвы поддерживает введение подобных санкций идейно, Продовжити Читання…

Читати далі…

Объем денежных переводов в Молдову вырос

Объем денежных переводов в Молдову через банки в пользу физлиц в январе-ноябре 2018 г. составил $1 млрд 170,48 млн, увеличившись на 7%, в сравнении с тем же периодом 2017 года. Как сообщили в Нацбанке Молдовы, в частности, в ноябре 2018 Продовжити Читання…

Читати далі…

Туркменистан находится на втором месте в рейтинге смертности из-за плохого питания

Страны Центральной Азии оказались среди лидеров рейтинга по смертности от сердечно-сосудистых заболеваний, связанных с плохим питанием. Об этом сообщает ИА «Фергана» со ссылкой на исследование ученых из Германии (Галле-Виттербергского и Йенского университетов) и США (Вашингтонского университета), которое опубликовано в издании «European Journal Продовжити Читання…

Читати далі…

Новые правила пересечения границы Белорусии

Вступили в силу изменения в закон, упрощающие посещение приграничных территорий. Вместе с тем они повышают уровень безопасности, – сообщает телеканал ОНТ. Любители фотографировать или снимать на видео должны помнить, что в пограничной зоне (до 10км от границы) на совершение данных действий Продовжити Читання…

Читати далі…

Азербайджан строит крупнотоннажные танкера

В 2019 году ООО “Бакинский судостроительный завод” (Baku Shipyard) планирует ввести в эксплуатацию два нефтеналивных танкера грузоподъемностью около восьми тысяч тонн и два судна типа Ro-Pax, строящиеся по заказу ЗАО “Азербайджанское Каспийское морское пароходство” (ASCO), сообщили Trend на заводе, передает Day.Az. Предполагается, что Продовжити Читання…

Читати далі…

В Туркменистане создан Институт языка, литературы и национальных рукописей

Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов подписал Постановление, в соответствии с которым объединены Институт языка и литературы имени Махтумкули и Национальный институт рукописей Академии наук, и на их базе создан Институт языка, литературы и национальных рукописей имени Махтумкули Академии наук, сообщила пресс-служба Продовжити Читання…

Читати далі…

Суспільний договір (проект)

Цим Договором ми вимагаємо від майбутнього Президента України, якого буде обрано у 2019 році, безвідмовно забезпечити розробку, обговорення та винесення на Всеукраїнський Референдум Суспільного Договору та Конституції України, створеної на основі цього Договору.

Читати далі…

В Беларуси отменили плату за некоторые услуги ЖКХ

В Беларуси отменяют плату за некоторые виды жилищно-коммунальных услуг. В частности, «исчезает» дифференцированная оплата техобслуживания жилых домов, услуг водоснабжения и водоотведения, а также плата за электроэнергию в зависимости от объемов потребления. Данное решение содержится в постановлении Совмина (от 9 февраля Продовжити Читання…

Читати далі…

С 25 февраля в Узбекситане вводятся в обращение новые 100-тысячные купюры

Центральный банк сообщил о выпуске в обращение новых денежных знаков в виде банкнот достоинством 100 000 сумов с 25 февраля 2019 года. Тематика банкноты достоинством 100 000 сумов посвящена деятельности великого узбекского учёного Мирзо Улугбека и его достижениям в астрономии.  Продовжити Читання…

Читати далі…

Инвестиции в железнодорожную инфраструктуру Эстонии превысят 400 млн евро

Правительство Эстонии в четверг утвердило программу финансирования инфраструктуры железной дороги страны на 2019-2024 годы в размере 431 млн евро, сообщает пресс-служба правительства. В том числе инвестиции в инфраструктуру национальной компании Eesti Raudtee (“Эстонская железная дорога”) составят 402 млн евро, в Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява держсекретаря Помпео з нагоди 5-ї річниці незаконної окупації Криму Росією

Сполучені Штати залишаються серйозно стурбованими через погіршення репресій російським окупаційним режимом у Криму. Протягом останніх п’яти років російська окупаційна влада застосувала низку зловживань, спрямованих на усунення будь-якого протистояння контролю над Кримом.

Читати далі…

В Беларуси утверждены образовательные стандарты I ступени высшей школы

6 марта на Национальном правовом интернет-портале Республики Беларусь опубликовано постановление Минобразования № 124 от 22.12.2018, утверждающее образовательные стандарты I ступени высшей школы. Как сообщает БЕЛТА со ссылкой на начальника учебного центра нормативно-методического обеспечения высшей школы РИВШ Светлану Артемьеву, новые стандарты, менее детализированные, Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: Антон Чехов

А. Чехов описував Україну в оповіданнях “Степ”, “Щастя”, “Печеніг”, “У рідному кутку”, “На шляху”, “Наречена”, “Людина у футлярі”; прототипом головної героїні у п’єсі “Чайка” та повісті “Вогні” була актриса Марія Заньковецька.

Читати далі…

В Азербайджане пенсионеры получили пенсии раньше срока

Министерство труда и социальной защиты населения Азербайджана полностью обеспечило выплату пенсионерам пенсий за март раньше установленного графика – до праздника Новруз. Как сообщает во вторник Trend со ссылкой на министерство, Государственный фонд социальной защиты полностью обеспечил финансирование по этому направлению. Также, согласно Продовжити Читання…

Читати далі…

Нестерпна вимога героїзму

Адже та героїчна тема самовідновлювана та самопідтримувана. Герої та мученики (в лапках й без лапок) актуалізують страждання (свої та інших), які згодом накладаються на суспільні травми, поглиблюють та роз’ятрюють прописані у підручниках історичні рани. У свідомості нових поколінь вибудовується делегований ланцюг насильницької необхідності. Героїзм у тому ланцюзі виступає ідеальною відповіддю на несправедливість і завдані страждання. У підсумку суспільство прагне героїв, як наркоман ширки.

Читати далі…

Чи читають книги про російсько-українську війну?

Країна веде війну, а дві третини її дорослого населення лише приблизно розуміють, що відбувається. Патріотичне виховання є? Є, на рівні таких самих ентузіастів-викладачів. І ще є кілька сторінок у підручниках історії. От і все.

Читати далі…

Азербайджан принял важное решение по водительским правам

В Азербайджане начнут выдаваться новые водительские права на управление автомобилями, трамваями и троллейбусами, мотоциклами, квадрациклами и трициклами.Об этом передает Day.Az со ссылкой на Trend. Это предусмотрено изменением в закон “О дорожном движении”. Решение об этом подписал премьер-министр Новруз Мамедов. Решением утверждены изображение, спецификация Продовжити Читання…

Читати далі…

Небезпечно: “брати наші менші…”

Судячи не лише з навколонаукових праць, а й публіцистичних та інтернет-джерел, де трудяться шовіністи С. Марков, М. Лєонтьєв, Г. Павловський, Є. Попов, А. Пушков, О. Скабєєва, В. Соловйов, антиукраїнські тенденції переростають у заперечення української нації та держави: “В України земля є, але реальної території нема і взятися їй нізвідки. Ще коли Горбачов, Кравчук і Шушкевич знищували Радянський Союз, то було відзначено, що українцям варто було запропонувати те, на що вони мають право – територію гетьманської України: без Лівобережжя й без єдиного клаптя моря. Після чого жоден найнаціоналістичніший лідер у Києві чи у Львові не погодився б на таке відокремлення”.

Читати далі…

В Беларуси хотят запретить одноразовую посуду и упаковку

Об этом на пресс-конференции сообщил заместитель министра природных ресурсов и охраны окружающей среды Александр Корбут. Заместитель министра уточнил, что речь идет о посуде из тонкого пластика. Если данное решение поддержат другие страны, то в скором времени запрет будет введен на Продовжити Читання…

Читати далі…

Гейлі (постійний представник США при ООН): США віддані європейським союзникам

«Саме тому ми продовжуємо закликати Росію продемонструвати відданість справі миру, шляхом повного виконання зобов’язань за мінськими домовленостями і завершивши окупацію Криму», сказала вона. «Сполучені Штати та ЄС залишаються одностайними в цьому підході, зберігаючи санкції, поки Москва повністю не виконає свої Продовжити Читання…

Читати далі…

Інформаційна складова гібридної війни проти України: сучасні виклики та загрози

Для характеристики сучасного воєнно-політичного конфлікту між Україною та Росією можуть бути застосовані такі поняття, як “неконвенційна війна” (unconventional warfare), “нерегулярна війна” (irregular warfare), “змішана війна” (compound warfare), “гібридна війна” (State-sponsored Hybrid). Поняття “гібридна війна” з’являється у західній науковій думці з Продовжити Читання…

Читати далі…

Твій слід у нашому Універсумі

У 1992 році в науковий обіг було введено поняття “екологічний слід”, що окреслює міри потреби людини чи групи людей у екосистемі нашої планети – площу біологічно продуктивної поверхні суходолу та води, необхідної як для постачання природних ресурсів, так і для поглинання відходів, що утворюються при такому споживанні. У 2006 році було запропоновано перший, а у 2009 екологи прийняли другий стандарт обчислення екологічного сліду. Одночасно з’ясувалось, що ще 2007 року екологічний слід людства у півтора рази перевищував площу нашої планети, тобто вже на той час Земля втратила можливості до повного самовідновлення.

Читати далі…

Рух – усе, кінцева мета – ніщо!

Саме така філософія закладена в основу фінансування низки бюджетних секторів в Україні. Медицина – не виняток. Фінансування процесу, а не результату є визначальним. У наш лексикон увійшло навіть слово «освоєння коштів», що завжди ріже мені вуха. Бо витрачання коштів не може бути метою. Метою має бути результат. І саме він має визначати філософію фінансування медицини, створивши тим самим стимули розвитку системи, змагальність за пацієнта, прив’язаність результату роботи з обсягами фінансування, а відповідно і з оплатою праці медичних працівників.

Читати далі…

Індустріальні парки для конкурентоспроможності національної економіки

Державна підтримка і створення індустріальних парків – популярний засіб стимулювання промислового виробництва у багатьох країнах світу. Водночас він в деякій мірі є суперечливим… Функціонування індустріальних парків/зон призводить до збільшення об’єктів інфраструктури бізнесу, прискорення промислового зростання, просування національних виробників на глобальному Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Храмовий комплекс Джгантія і гіпогей Хагра (Частина 4)

Недалеко від Мальти на острові Гозо в 1827 р. було розкопано храмовий комплекс Джгантія (Гжантія, Gjantija, буквально – “башта гігантів”) (рис. 1), який датується 3 600 – 3000 р. до н.е. або 3 600 – 2 500 р. до н.е.

Читати далі…

Українці заробляють найменше серед усіх європейців

Чупpiй Л.В., дoктop пoлiтичниx нaук, пpoфecop За даними Дepжaвнoї cлужби cтaтиcтики, cepeдня номінальна зapoбiтнa плата в Україні за рік збільшилась на 37,9% i становить 7377 гривень. Однак попри це, ми заробляємо найменше з усіх європейців. Пов’язана ця тенденція з високим Продовжити Читання…

Читати далі…

Мартін Поллак про ерозію демократії

Мартін Поллак – відомий австрійський історик і публіцист, працює над дослідженням історії Східної Європи, зокрема Польщі та Галичини. Минулого року в Чернівцях вийшла його книжка “До Галичини”, однак у світі він більш відомий за працями “Цісар Америки” та “Смерть у бункері”. Творчість Мартіна Поллака відзначена низкою премій, зокрема Нагородою “Діалогу”, яку присуджує журі спілки польсько-німецьких неурядових організацій. На врученні нагороди Мартін Поллак виголосив промову, в основу якої лягло занепокоєння наступом радикальних тенденцій на європейську демократію.
У статті наведено найважливіші фрагменти виступу Поллака, повну версію якого надрукував польсько-німецький щомісячник “Dialog” у №122 (04/2017-2018).

Читати далі…

Мальтус і “золотий мільярд”

 “Золотий мільярд”[1] – термін, що позначає населення розвинутих країн з високим рівнем життя в умовах обмеженості ресурсів; це сумарна чисельність громадян США, Канади, Австралії, Західної Європи, Нової Зеландії, Японії та Ізраїлю на початку третього тисячоліття. У 2018 році на ці країни припадало приблизно 13% населення Землі і 50% світового ВВП. Теорія “Золотого мільярда” – сучасне європоцентристське вчення “обраного народу”, якому протистоїть решта людства, що обслуговує інтереси транснаціонального капіталу.

Читати далі…

Помилки українського ліберала

Політичні процеси, що сьогодні відбуваються у низці країн нового і старого західного світу, є ознаками краху ліберальної демократії: майже повною її поразкою, наприклад, у Польщі й Угорщині, чи завзятим самозахистом, як, скажімо, у США. Наскільки Україна занурена у цей процес і що він їй принесе? На ці питання мали б відповісти передусім ті, хто вважає себе українськими лібералами.

Читати далі…

Європарламент проголосував за надання Україні 1 млрд євро допомоги

У середу, 13 червня, Європарламент затвердив надання Україні макрофінансової позики в розмірі 1 млрд євро, котра допоможе покрити частину потреб зовнішнього фінансування у 2018-2019 роках

Читати далі…

Етика вченого

Якби в людини був механізм неперервного зв’язку між совістю і розумом, то наука не могла б нікому нашкодити. Однак для Всесвіту свобода людини у своєму розвитку і вчинках настільки важлива, що іноді потужний науковий інтелект і доволі слабка совість зустрічаються в одному тілі.

Читати далі…

“План Маршалла”: історія й українська перспектива

Кінець Другої світової війни зафіксував нову систему домінант і координат, коли характер розвитку країни визначала не кількість і якість озброєння, а система державного управління.

Читати далі…

Постійні порушення міжнародного права та недотримання принципів і зобов’язань ОБСЄ Російською Федерацією в Україні

Сполучені Штати підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми не визнаємо, ніколи не будемо визнавати анексію Криму Росією. Ми приєднуємось до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції проти Росії, пов’язані з Мінськом, триватимуть, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання. Окремі санкції, пов’язані з Кримом, залишатимуться в силі, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом

Читати далі…

Світова спільнота засудила дії Росії в Азовському морі

 Після незаконної окупації Криму, розпалювання конфлікту на Донбасі, будівництва Керченського мосту без згоди влади Києва Росія порушила принцип свободи плавання. Ми рішуче засуджуємо агресивні дії Росії, ми закликаємо її владу поважати міжнародне право, а обидві сторони – бути стриманими в нинішній ситуації, яка може поставити під загрозу стабільність європейської безпеки

Читати далі…

За що насправді палав Париж?

Обидва українські “майдани”були бунтом середнього класу і в обох випадках він програв. Чи остаточно? Невідомо. Можливо, що є шанс на відродження, але тільки в перспективі прогресу самої держави. Тож поки українці, що претендують на роль середнього класу, повинні б “тримати кулачки”за успіх “жовтих жилетів”.

Читати далі…

АТОвець – той, що все має змінити?

Люмпен ніколи не наважився б зробити те, що радить ветеранові, але що з того? Ветеран призначений на роль супер-героя і якщо не справляється, то ганьба йому!

Читати далі…

Таємниці планетоїдів

Окрім спільних, супутники мають також й індивідуальні завдання. Hayabusa2 спробує висадити на Ryuguтри автоматичні всюдиходи iзроблений у Європі наземний апарат MASCOT(MobileAsteroidSurfaceScouT) для експлорації поверхні космічного тіла. Японський супутник також вистрелить у планетоїд двокілограмовим мідним снарядом, щоб зробити кратер. Завдяки заглибленню науковці планують зазирнути у його внутрішню структуру.

Читати далі…

В’ячеслав Чорновіл: сторінки життєпису

25 березня 1999 р. загинув за нез’ясованих обставин в автокатастрофі. Соратники В. Чорновола та його син Тарас вважають його загибель політичним убивством.  Похований на центральній алеї Байкового кладовища (ділянка №1) у м.Києві.

Читати далі…

Як б’ється серце гусениці “монарха”

Не відомо, чи шум в лярвенний період знижує життєздатність метеликів, каже Раян Норріс, еколог із University of Guelph, що в Онтаріо, котрий не брав участі у дослідженнях. В будь-якому випадку, він вірить, що терени вздовж доріг майже точно підвищують смертність метеликів у результаті колізій з автотранспортом. «Вздовж доріг є так багато потенційних розсадників для «монархів» та інших комах, що було б добре це використати – твердить Норріс. – Але не можна так просто проминути проблеми руху автомобілів». Дейвіс додає: «Вважаю, що дороги – це не місце для «монархів».

Читати далі…

В Узбекистане вводится частная собственность на землю

В Узбекистане с 1 июля разрешена приватизация земельных участков несельскохозяйственного назначения юридическими и физическими лицами. В Узбекистане будут внедрены рыночные механизмы по обороту и использованию земельных участков, говорится в указе президента Шавката Мирзиёева «О мерах по коренному совершенствованию процессов урбанизации». Согласно документу, с 1 июля 2019 года устанавливается порядок, в соответствие с которым юридические лица — Продовжити Читання…

Читати далі…

Соколине око

Автори експерименту переконані, що їхні висновки допоможуть в опрацюванні тестів, які дозволяють відбирати потенційних кандидатів на посади, де відповідне реагування на візуальні чинники має критичне значення для безпеки, наприклад диспетчерів польотів, працівників охорони чи військових спостерігачів.

Читати далі…

В Беларуси в 2018 году сократилась численность населения

В целом, население страны за год сократилось на 16 181 человек. Так, в общей сложности, по состоянию на 1 января 2019 года, в стране проживало 9,47 млн. человек. Об этом сообщает Национальный статистический комитет Беларуси. За прошлый год в Республике Продовжити Читання…

Читати далі…

В Молдлве развод можно будет оформить у нотариуса

Указ о промульгации и Закон о нотариальной процедуре, предусматривающий право нотариусов расторгать браки по соглашению супругов, будут опубликованы завтра в Monitorul Oficial.    Согласно проекту, письменное заявление о расторжении брака можно будет подать в любое нотариальное бюро по взаимному согласию Продовжити Читання…

Читати далі…

Нацбанк Грузии продолжает скупать доллары миллионами

С начала года Нацбанк уже скупил на рынке 100 миллионов долларов На состоявшемся в среду валютном аукционе Национальный банк Грузии купил 15 миллионов долларов, и средневзвешенный курс лари к доллару на торгах составил 2,6497 GEL/$1. Нацбанк Грузии придумал новый способ Продовжити Читання…

Читати далі…

В Узбекистане разрешат старательскую добычу драгметаллов. В Таджикистане над этим тоже думают

В Таджикистане пока не решаются разрешить людям самим добывать золото Правительство Узбекистана официально легализовало с 1 марта деятельность по старательской добыче драгоценных металлов, сообщает Podrobno.uz. В прошлом году президент Узбекистана подписал постановление «О мерах по созданию условий для осуществления деятельности Продовжити Читання…

Читати далі…

Молодые предприниматели Молдовы получат поддержку со стороны государства

Молодые предприниматели Молдовы получат поддержку со стороны государства. Молодые люди Республики Молдова, которые откроют собственный бизнес или руководят новым зарегистрированным предприятием, получат поддержку со стороны государства. Соответствующая программа стартовала сегодня в Кишинэу, передает moldpres.md. Программа «Старт для молодежи: устойчивый бизнес дома» Продовжити Читання…

Читати далі…

В Молдове увеличат стипендии и размер социальной помощи

Учебные стипендии, выплачиваемые в системе среднего профессионально-технического образования, вырастут с 370-485 до 390-510 леев. В Молдове на 4,9% увеличат стипендии и размер социальной помощи, предоставляемой студентам профессионально-технического, высшего и постуниверситетского образования. Соответствующий проект постановления министерство образования, культуры и исследований вынесло Продовжити Читання…

Читати далі…

2018 год стал рекордным для Прибалтики по импорту российской электроэнергии

В 2018 году страны Балтии и Финляндия закупили рекордное количество российской электроэнергии, сообщает The Baltic Course со ссылкой на финансового директора Eesti Energia Андри Авила. Объем произведенного в России ресурса, попавшего на европейскую биржу электроэнергии Nord Pool, превысил 13 тераватт-часов. Такое количество Продовжити Читання…

Читати далі…

Translate