Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

Візантійство проти реформ

Сучасна суспільна та політична практика України, як і її теоретичне обґрунтування, характеризується непослідовністю, мозаїчністю з переважанням мінорно-еклектичних тенденції реалізації державної політики, що загрожують фізичному існуванню української нації.

Читати далі…

Ворог мого ворога: чи був Шухевич колабораціоністом?

Перша половина ХХ століття – це період не тільки страждань чи війни, але й ідеологічних маніпуляцій, політичної боротьби, інформаційних деформацій. Світ наповнився популістськими ідеологіями, радикальними системами, різними платформами та ідеями, які завжди прагнули єдиного: отримати владу, закріпачити слабших і жити їхнім коштом. Однакові паради, той самий зміст символіки і такі ж ідеї на межі здорового глузду та політичної шизофренії. Хто з цим не погоджувався – ставав “ворогом народу”, нидів у тюрмах чи концтаборах ГУЛАГу та помирав після 25 років праці на “світле майбутнє” в Сибіру.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Безумовний базовий дохід – утопія чи панацея?

Безумовний базовий дохід (ББД) – концепція, заснована на аргументах соціальної справедливості, індивідуальної свободи і прав людини. Згідно із нею, кожному громадянину регулярно має виплачуватись певна сума грошей, не залежно від наявності доходів з інших джерел. На думку прихильників ідеї, ББД зробить людей вільнішими і дозволить повніше реалізувати творчий потенціал.

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Новий регламент ЄС щодо захисту даних: виклики для українського бізнесу

З 25 травня 2018 року Єврокомісія посилить директиву 1995 року про захист даних новим регламентом через скандал з витоком персональної інформації користувачів Facebook, до якого причетна британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Налоговая амнистия для малого и среднего бизнеса пройдет в Казахстане

С 1 января 2019 года предстоит налоговая амнистия для субъектов малого и среднего бизнеса, которым спишут пени и штрафы при условии уплаты основной суммы налога, передает NUR.KZ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов РК. В октябрьском Послании народу Казахстана Нурсултан Назарбаев поручил с Продовжити Читання…

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Нацизм

Нацизм (націонал-соціалізм) – офіційна політична ідеологія Третього рейху. В основі нацизму – ідея про “панівну”, “вищу” над “неповноцінними” народами націю (доктрина “надлюдини” і “недолюдини”).
Націонал-соціалізм має багато спільного із фашизмом, і зазвичай класифікується як один із його різновидів. Однак якщо фашизм використовується для позначення широкого спектру політичних рухів, то націонал-соціалізмом називають лише ідеологію нацистської партії і Третього рейху.

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

За дві з половиною хвилини до Апокаліпсису

Зараз стрілки Годинника Судного дня показують дві з половиною хвилини до опівночі – стільки залишилося до моменту ядерного катаклізму. Що ж змусило вчених знову пересунути стрілки хронометра?

Читати далі…

Національна ідея як основа консолідації української політичної нації

Отже, для формулювання української ідеї, як і зовнішньої, культурної та економічної політики, системи освіти, науки тощо, необхідно визначити національні цінності. Суспільство, зі свого боку, повинно оцінювати ефективність роботи всіх гілок влади в контексті захисту національних інтересів та цінностей, реалізації української ідеї.

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

Скелети у шафі

Феномен зірковості, авторитету, імені, коли наукові здобутки не ставляться під сумнів, хоча автор і не мав до них безпосереднього стосунку, стає елементом шоу, складовою ринку, на який уже готові вийти нові товари, підприємства та галузі. Ба більше, розширене представництво лауреатів свідчить про “зірковість” як представленої науки, так і нації винахідника.

Читати далі…

Убивство професії

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві не є першим резонансним злочином в Україні цього року. Але викликало неабиякий шок в журналістському середовищі. Воно з одного боку, ніби й не дивно. А з іншого боку – що тут надзвичайного? Україна має Продовжити Читання…

Читати далі…

П’ять тез генерала Маккрістала

У 2015 році в США вийшла книга американського генерала Стенлі Маккрістала “Команда команд: правила залученості у складному світі”. У ній автор розповідає, як ієрархічні структури командування і контролю у американській армії заважали оперативним успіхам на ранніх етапах війни в Іраку.

Читати далі…

Дерусифікація: Олександр Суворов

Офіційна біографія О. Суворова свідчить, що полководець належить до міфічної “великоросійської нації”, а рід його начебто походить від шведа Сувора, що приїхав у Росію в 1622 році. Насправді ж Суворови служили у Москві задовго до цієї дати: у 1482 році згадується Горяїн Суворов, служивий чоловік; у XVI-XVII століттях – Суворови-дворяни з маєтками в Бежецьку і Кашині; в “Історії родів російського дворянства” вказується родичання Суворових з Ішук Бухаріними, Кобяковими, Ізмайловими, Сунбулевими, Короб’їними тощо. Усі ці прізвища мають тюркське коріння.

Якщо не брати до уваги кремлівські міфи, полководець Суворов прославився передусім як каратель. Насправді його військові авантюри не передбачали “захисту вітчизни”, а були лише кривавими й жорстокими операціями. То чи такою є “наша” історія?

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Культи сил природи у Трипільців: Культ Великої Богині-Матері (Ч.2)

Частина 1. Відображення культів сил природи у культурі Кукутені-Трипілля V – III тисячоліття до н.е. Частина 2. Культ Великої Богині-Матері Одну з провідних ролей у релігійному житті трипільців відігравав культ Великої Богині-Матері. Є вагомі підстави вважати, що йому передував культ Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалістика і ноосфера

Вступивши у нове тисячоліття, людство потрапило в ситуацію, подібної до якої ще ніколи не було. Футурологи і філософи, політики і географи починаючи з 60-х рр. минулого століття закликали звернути увагу на цілий ряд криз, що загрожують нашій планеті. У результаті з’явилася спеціальна наука “глобалістика”, предметом якої стали закономірності загальнопланетних процесів і пошуки шляхів подолання криз, що назрівають. Перед людством постала надзадача пошуку виходу з кризи, для вирішення якої мислителі різних типів, наукових шкіл і країн пропонують свої шляхи…

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Неісторична нація

Націю, як і державу, важко вважати повноцінною, якщо вона не є господарем на своїй землі. Ця аксіома стає справедливою, коли координати виживання країни окреслені відсутністю справжнього територіального, економічного, духовного та інформаційного суверенітету.

Читати далі…

ЄС вимагає від Москви пояснень щодо збитого безпілотника ОБСЄ

Ми нагадуємо про нашу неухильну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та закликаємо Росію робити так само. Ми закликаємо Росію визнати ці основоположні принципи, до яких вона сама неодноразово закликала, а також за допомогою дій та публічних заяв сприяти стабілізації ситуації та припинити дії, що суперечать цим принципам. Ми рішуче засуджуємо очевидне порушення українського суверенітету та територіальної цілісності агресивними діями російських збройних сил з лютого 2014 року та незаконне приєднання Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до Російської Федерації, яке ми не визнаємо. Ми висловлюємо нашу глибоку занепокоєність з приводу поточної масштабної мілітаризації Кримського півострова, яка продовжує впливати на ситуацію в галузі безпеки в Чорноморському регіоні та за його межами.

Читати далі…

«ОКРЕМИЙ ТРЕНД» У БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ

Буквально 27 листопада 2018 року Національний банк України відніс “ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних, що означає банкрутство. Як зазначила  прес-служба НБУ, «у зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності “ВТБ Банк” та подальшим погіршенням його фінансового стану впродовж останнього місяця Нацбанк 13 листопада відніс установу до категорії проблемних».

Читати далі…

Згасаючий сигнал?!

У березні 2018 року в Єврокомісії заявили, що планують надати Україні 1 млрд євро для підтримки структурних реформ і досягнення економічної стабілізації. Пізніше Комітет закордонних справ Європарламенту схвалив цей транш. 9 липня ЄС знову прийняв рішення про виділення 1 млрд євро кредиту, а наприкінці серпня Україна погодила умови отримання наступного траншу.

Читати далі…

Сенат Узбекистана одобрил госбюджет-2019

Сенат на пленарном заседалии одобрил государственный бюджет Узбекистана на 2019 год. Доходы прогнозируются в размере 102,6 трлн сумов, расходы — 107,1 трлн сумов. Сенат Олий Мажлиса на 17 пленарном заседании в четверг одобрил государственный бюджет Узбекистана, бюджеты государственных целевых фондов и основных целевых фондов и основные направления налоговой Продовжити Читання…

Читати далі…

С 1 января в силу вступит новый газовый лимит для населения Азербайджана

С 1 января 2019 года газовым абонентам в Азербайджане, как и в нынешнем году, будут предоставлены новые лимиты потребления, соощил пресс-секретарь ПО “Азеригаз” Ибрагим Кербалаев, передает metbuat.az. С нового года ежегодный льготный лимит потребления для населения, составит 1700 кубометров. Он будет тарифицироваться Продовжити Читання…

Читати далі…

Нестаріючі люди: нові етичні виклики

У жовтні 2018 року Україна приєдналася до Європейської мережі медичних досліджень (ЄММД) ВООЗ та презентувала план дій щодо комплексної оцінки національної системи дослідження здоров’я[2]. Відтепер завдання щодо збільшення тривалості життя будуть вирішуватися на науковій основі.

Читати далі…

В Латвии нашли более 2 тонн кокаина на сумму около 1 млрд.евро

Латвии правоохранители конфисковали две тонны кокаина. Это самая крупная партия, изъятая когда-либо в балтийской стране. Как сообщает издание, Латвия в этой схеме использовалась как транзитное государство. Изъятые наркотики доставлялись из Эквадора. Во время операции полиция изъяла 2199 брикетов. Наркотики были Продовжити Читання…

Читати далі…

У Брюсселі відбудеться 2-й раунд політичних тристоронніх переговорів з Росією та Україною

Перша міністерська зустріч з цього питання відбулася 17 липня 2018 року. Після неї пройшли зустрічі на експертному рівні протягом другої половини минулого року. Дискусії у понеділок ґрунтуватимуться на зустрічах на експертному рівні. Їхні учасники зосередять увагу на ключових параметрах, погоджених у Берліні, – зокрема, на прийнятній нормативно-правовій базі, обсягах, тривалості й тарифах постачання.

Читати далі…

Паралельна енергетика: ГЕС

Українські ГЕС зведені в той самий час, тому також потребують модернізації. Обладнання малих станцій здебільшого експлуатується понад 60 років, основне гідроагрегатне, гідротехнічне та електросилове устаткування цілком чи суттєво спрацьоване й потребує повної заміни.

Читати далі…

С 31 января больничные в белорусии будут выдавать по-новому

В начале 2019 года совместными усилиями специалистов двух ведомств – Министерства здравоохранения Республики Беларусь и Министерства труда – было принято новое Постановление, которым с 31 января будет регулироваться выдача и оформление медицинских справок о временной нетрудоспособности больничных. Также на законодательном уровне Продовжити Читання…

Читати далі…

Продовольственная пшеница в Латвии за год подорожала на 21%

Цена продовольственной пшеницы в декабре 2018 года в Латвии была на 21% выше, чем в декабре 2017 года, и на 7% выше, чем средняя цена за последние пять лет, свидетельствуют данные Министерства земледелия. В декабре прошлого года продовольственная пшеница в Продовжити Читання…

Читати далі…

Внешний долг Армении перешел отметку в 10 миллиардов

В конце 2017 г. валовый внешний долг Армении перешагнул отметку 10 млрд. долларов и сегодня уже приблизился к отметке 11 млрд. долларов. По последним данным Статистического комитета, по положению на конец третьего квартала 2018 г. внешний долг Республики Армения составил Продовжити Читання…

Читати далі…

Нереалізована “самостійність” ЗУНР

Назвавши молоде утворення Українською Державою, західні українці ототожнили себе з мешканцями гетьманської Української Держави, у випадку зміцнення якої два утворення мали б об’єднатись.

Читати далі…

Евросоюз продлил эмбарго на поставки оружия в Беларусь

В Евросоюзе приняли решение о продлении на один год эмбарго на поставки оружия в Республику Беларусь. Продление эмбарго согласовано 20 февраля Советом ЕС. Помимо этого, будут продлены санкции в отношении 4 человек. Сообщается также, что официальная публикация данного решения состоится Продовжити Читання…

Читати далі…

С 1 марта в Латвии подорожают алкогольные напитки 

Из-за повышения ставок акцизного налога с 1 марта подорожают алкогольные напитки, сообщили агентству ЛЕТА в Службе государственных доходов (СГД). По расчетам СГД, полулитровая бутылка пива подорожает на 2 цента, бутылка вина 0,75 л – на 8 центов, полулитровая бутылка водки Продовжити Читання…

Читати далі…

В Узбекистане для таксистов вводится ряд послаблений

Президент подписал постановление по кардинальному совершенствованию системы грузовых и пассажирских перевозок, в котором предусматривается создание дополнительных условий для водителей линейных такси. Согласно документу с 1 июля этого года терминалы оплаты, счетчики-таксометры и средства радиосвязи, требуемые для линейных такси, могут быть Продовжити Читання…

Читати далі…

Внутренний госдолг Молдовы достиг нового исторического максимума

Внутренний госдолг Молдовы достиг нового исторического максимума, превысив на конец февраля сумму в 23,42 млрд леев. В частности, по данным Минфина, внутренний госдолг Молдовы на 28 февраля составил 23 млрд 421,3 млн леев, увеличившись с начала этого года на 362,7 Продовжити Читання…

Читати далі…

За слишком громкие свадьбы и торжества в Молдове будут штрафовать

Правительство утвердило Санитарный регламент о нормах допустимого уровня шума и вибрации при осуществлении внутренней торговой деятельности, направленный на защиту населения. В частности, в Молдове запрещается размещение торговых единиц, использующих музыкальное сопровождение (дискобары, залы торжеств и другие подобные единицы), в жилых Продовжити Читання…

Читати далі…

В Узбекистане намерены радикально модернизировать туристическую сферу

Представитель Госкомтуризма Бехруз Хамзаев рассказал, что ставка будет сделана на молодежь. О планах и целях, стоящих перед Государственным Комитетом Узбекистана по развитию туризма в ближайшее время, в интервью 20 марта рассказал Советник председателя профильного ведомства Бехруз Хамзаев. Страна будет развивать новые Продовжити Читання…

Читати далі…

Правительство Таджикистана простило налоги и штрафы по ним на $1,5 млн

Трем бизнесменам и 11 компаниям спишут “безнадежные” налоги. Правительство поручило списать налоговые задолженности, а также штрафы и проценты по ним, совокупный размер которых составляет более 14,2 млн сомони (свыше $1,5 млн). Постановление правительства «О списании безнадежных задолженностей по налогам, штрафам и Продовжити Читання…

Читати далі…

В 2019 году в Беларуси планируется несколько повышений пенсий по возрасту

Соответствующее заявление было сделано 4 апреля заместителем министра труда и соцзащиты Республики Беларусь Александром Румаком на круглом столе по вопросам демографии и старения населения, который состоялся в нижней палате белорусского парламента. Он сообщил, что в этом году, как и в Продовжити Читання…

Читати далі…

В Таджикистане налоги будут увеличиваться ежегодно на 10%

В течение нынешнего года Минфин ожидает, что госбюджет получит налогов и неналоговых поступлений на сумму 17,5 млрд сомони. Это на 1,7 млрд сомони или на 11% больше, чем в прошлом году. В 2020 году объем налогов и неналоговых поступлений по Продовжити Читання…

Читати далі…

Эстония договорилась об экспорте рыбной продукции в Китай

Эстония и Китай договорились о допуске на китайский рынок эстонских рыбопродуктов из лосося, ранее аналогичные договоренности были заключены в отношении салаки, кильки и продуктов из мяса куры. Протокол о допуске на китайский рынок продукции из лосося подписали в пятницу министр Продовжити Читання…

Читати далі…

Давньоруське графіті як елемент національної ідентичності українців

Історичні графіті містять багато лексем, з яких формувалася сучасна українська мова. Наприклад, у Х ст. у живій мові русинів зі старого дифтонга “Ѣ” утворюється м’який звук “і”, на півночі цей дифтонг з XI ст. трансформувався на звук “є”. Цю головну ознаку тогочасної вимови можна знайти у київських графіті: в морі, на Желяні, апріля.

Читати далі…

Курт Волкер дав інтерв’ю угорському Válasz, в якому заявив, що немає значення, хто є президентом

Україна прийняла законодавство, яке необхідне для особливого статусу, для  амністії, але це законодавство очікує на те, що Україна знову отримає доступ до цієї території. Вони повинні мати безпеку для того, щоб виконати решту Мінська. Ось чому ми пропонували мати там миротворчі сили під мандатом ООН, тому що це був би шлях до створення безпеки, полегшення виведення російських сил, забезпечення того, що про людей піклуються, що Мінські угоди повністю виконуються, а територія повернеться під український контроль.

Читати далі…

Силова геоекономіка

Вартість зерна, хоча й залежить великою мірою від урожаю і сезонних чинників, падає у разі зниження ціни на дизельне паливо і мінеральні добрива. До того ж попит на продукти харчування, а зокрема й зерно, з країн, що торгують нафтою, також зростає або падає залежно від економічного стану.

Читати далі…

Доходы казахстанцев повысились

Реальные денежные доходы за указанный период увеличились на 9,7%. Среднедушевые номинальные денежные доходы населения по оценке в марте 2019г. составили 98566 тенге, что на 15% выше, чем в марте 2018г., передает Zakon.kz со ссылкой на Комитет по статистике МНЭ РК. Реальные денежные Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява Міністра енергетики США Ріка Перрі після інавгурації Президента Зеленського

Сполучені Штати і надалі стоятимуть з народом України. Ми будемо стояти з ним в його прагненні до незалежності, в його прагненні до свободи – а один з найпотужніших способів досягення свободи – це завдяки економічній свободі.

Читати далі…

Белорусских медиков ждут новые зарплаты

В Министерстве здравоохранения определят размеры надбавок и компенсаций работникам сферы. В настоящее время разработаны два проекта постановлений, которые предусматривают компенсирующие доплаты и стимулирующие надбавки для белорусских медиков. Информация об этом была размещена в «Медицинском вестнике». Ожидается, что новая оплата труда вступит Продовжити Читання…

Читати далі…

Шанс для непотребу

Гіпермодерн однаково дає дозвіл на самобутність і обробленій формаліном курятині і фейковій “республіці”, де укріпилася радянська цивілізаційна консерва. Для України цей факт є сумним, але мусимо дивитися правді в очі: ми поспішили з похоронами “совка”, ми надто самовпевнено виключили його з гри в ідентичність. А тепер настали часи, коли на заміну постмодерним забавам в ідентичність приходять війни ідентичності. І цивілізаційне сміття в них воює на правах ґештальтів.

Читати далі…

Инвестиционная активность Молдовы выросла на 25,1%, достигнув значения 3,3 млрд леев

Инвестиционная активность в Республике Молдова в январе-марте 2019 года увеличилась на 25,1% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, составив около 3,3 млрд леев. Основными факторами, которые привели к увеличению инвестиционной активности, стали увеличение частных и бюджетных инвестиций, благоприятная кредитная Продовжити Читання…

Читати далі…

Грузия и Азербайджан подписали двусторонний план сотрудничества в сфере обороны

В рамках трехстороннего министериала в азербайджанском городе Габала состоялась встреча между министрами обороны Азербайджана и Грузии. Леван Изория поблагодарил азербайджанского коллегу за поддержку суверенитета и территориальной целостности Грузии и отметил, что активную динамику сотрудничества в сфере обороны как в двухстороннем, так Продовжити Читання…

Читати далі…

Особливості сучасних збройних конфліктів: від конвенційного протистояння до гібридної та мережево-центричної війни

Еволюція війни. Збройні конфлікти різного характеру та інтенсивності є споконвічними супутниками людства. Їх крайня, найбільш масштабна форма – війна продовжує становити загрозу існуванню народів, держав, людства в цілому. Форми, методи і засоби ведення війни змінюються у відповідності до науково-технологічного прогресу. Продовжити Читання…

Читати далі…

НКРЕ – ОРГАН ВЛАДИ ЧИ КОМЕРЦІЙНА СТРУКТУРА?

Гублюся в роздумах стосовно прийнятого днями закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Куди віднести НКРЕ: до владних чи комерційних інститутів?

Читати далі…

Макроекономічні проблеми: інше бачення

Перманентні проблеми, що раз-по-раз руйнують так і не сформовану українську державу у зв’язку з постійними дефіцитами енергоресурсів (нафта, газ), збутом сільськогосподарської (зернової, м’ясо-молочної продукції), відсутністю якісних пропозицій щодо стратегічного розвитку і, зрештою, нарощуванням бюджетних видатків, змушують ще і ще раз порушувати питання про стабілізацію у соціально-економічній сфері та прискорену структурну перебудову галузей економіки. Останні образно нагадують валізу без ручки – і нести важко, і ремонтувати нема чим.

Читати далі…

Хосе Угас: Київ запізнився з антикорупційною реформою

Упродовж квiтня-тpaвня 2017 poку в Україні пepeбувaв гoлoвa глoбaльнoгo aнтикopупцiйнoгo pуxу Transparency International (TI) Xoce Угac. Він зaзнaчив, щo в нaшiй кpaїнi пaнує aтмocфepa бeзкapнocтi щoдo кopупцiї, адже зa piк укpaїнcькa влaдa пpoдeмoнcтpувaлa “дужe нeзнaчнi peзультaти” в бopoтьбi з кopупцiєю i “нe уcвiдoмлює, нacкiльки нaгaльнoю вoнa пoвиннa бути”. “У Києвi вжe зaпiзнилиcя з aнтикopупцiйнoю peфopмoю, тoму щo вce щo пoтpiбнo булo для нeї poбити, пoвиннo бути зpoблeнo щe вчopa”, – сказав вiн.

Читати далі…

Укpaїнцi пpoти пeнciйної реформи

Пiдвищeння пeнciйнoгo вiку aбo cтpaxoвoгo (пeнciйнoгo) cтaжу нe пiдтpимує 86,1% укpaїнцiв, 65,6% опитаних також пpoти зaбopoни дocтpoкoвoгo виxoду нa пeнciю – такі дані оприлюднив Цeнтp Paзумкoвa…

Читати далі…

“Зелене світло” для інклюзивної освіти

Зa дaними МOЗ, cьoгoднi в дepжaвi мaйжe 180 тиcяч нeпoвнoлiтнiх пoтpeбують кopeкцiї фiзичнoгo aбo poзумoвoгo poзвитку. Йдeтьcя пpo тих, хтo живe з aутизмoм, вaдaми cлуху, зopу aбo мoви, мaє cиндpoм Дaунa, ДЦП. Чacтo ці діти нe мaють мoжливocтi нaвчaтиcя у зaгaльнoocвiтнiй шкoлi, адже ця проблема дотепер нe була вирішена зaкoнoдaвчo.

Читати далі…

Священномученик Аркадій Остальський (Частина 3)

9 травня 1928 року отець Аркадій прийшов у приймальну Об’єднаного державного політичного управління, оскільки не міг отримати місця роботи у будь-якій єпархії без переговорів з владою. Цей візит мав для нього катастрофічні наслідки. Його знову заарештували. Цього разу його звинуватили у написанні листа антирадянського змісту. Йому показали його приватний лист до одного зі священиків, із якого забрали початок і кінець, і переробили середину так, щоб там були висловлювання про переслідування Церкви. 29 липня 1928 року отця Аркадія засудили до 5-ти років ув’язнення в концтаборі…

Читати далі…

“Самостійна” УСРР: хронологія виникнення маріонеткової псевдодержави та її “добровільного” вступу до СРСР

Наприкінці 1920 року, коли влада ЗУНР та УНР втратила свої території та покинула межі України, боротьба з більшовизмом все ж тривала. Відбувся Другий зимовий похід, не вщухали партизанські повстання, проте владу в країні остаточно захопив більшовицький уряд УСРР, війська якого згодом придушили хоч і численні, але розрізненні прояви непокори.

Читати далі…

Геоекономічна архітектура світу

Розвиток інформаційних технологій значно послабив роль географічного чинника у міжнародних відносинах. Нова географія обумовлена,  насамперед,   процесами глобалізації і появою нових транснаціональних “гравців” у геоекономічному просторі. Це викликало потребу в регіоналізації і створенні нових конструкцій “великих просторів”.

Читати далі…

Вища економічна рада УНР: коротка хроніка невтіленого у життя проекту

1918-й рік Українська Народна Республіка зустріла у стані війни з більшовиками, а невдовзі розпочала її ще й з новим урядом. Та воєнні дії для Центральної Ради були вкрай невдалими. Поки 11 січня 1918 р. Михайло Грушевський урочисто зачитував членам Малої Ради щойно прийнятий IV Універсал (про самостійність УНР), лівобережжя Дніпра поволі окуповувала Червона гвардія.

Читати далі…

Проблеми та перспективи взаємодії влади, бізнесу та громадськості в Україні

Проблеми та перспективи взаємодії влади, бізнесу та громадськості в Україні І.В. Рейтерович, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичної аналітики і прогнозування НАДУ Одним з новітніх механізмів комунікації між державою, бізнесом та суспільством, дієвим інструментом представництва інтересів та забезпечення публічної політики Продовжити Читання…

Читати далі…

Кількісні індикатори розвитку: готовність України до майбутнього

Відповідно до основних економічних індикаторів можна судити й про ефективність державного управління в Україні. Зокрема серед них такі: очікувана рецесія (падіння), реальний дохід на душу населення, розрив у доходах найбагатшого і найбіднішого населення, урядова політика і конкурентоздатність, ВВП та його зростання.

Читати далі…

“Місія нездійсненна”?!

Римський полководець Марк Порцій Катон закінчував усі свої промови у сенаті фразою: “Карфаген має бути знищений”. І місто справді зруйнували, хоч політик й не дожив до реалізації свого бажання. Цьогоріч виповнюється 400 років від спроби Петра Сагайдачного ліквідувати Кремль, Москву й усе царство. І хоча тоді отаман відступив, однак Кремль все ж має бути знищений!

Читати далі…

Невігластво як національна ідея

Новітня національна ідея, нашвидкуруч зліплена старими українськими патріотами та новими власниками держави, стверджує, що саме ми своєю одвічною і героїчною боротьбою розвалили “Імперію зла”. У всьому ж цивілізованому світі переконані, що Радянський Союз зазнав краху через нежиттєздатну ідеологію та неефективну економіку. До цього варто додати ще один не менш руйнівний аспект – невігластво

Читати далі…

В Беларуси дорожает телефонная и почтовая связь

В Беларуси повысили стоимость телефонной связи и почтовых отправлений. Новые тарифы на электросвязь и почтовые услуги общего пользования установлены Министерством антимонопольного регулирования и торговли. Изменения стоимости данных социально значимых услуг утверждены постановлением ведомства (№ 84 от 27 ноября 2018 года), опубликованным Продовжити Читання…

Читати далі…

В конце ноября вырос уровень безработицы в Латвии

В конце ноября этого года уровень зарегистрированной безработицы в Латвии составил 6,2% от экономически активного населения, что на 0,1 процентный пункт выше, чем месяц назад, сообщает Государственное агентство занятости (ГАЗ). В конце ноября в ГАЗ было зарегистрировано 57 455 безработных, Продовжити Читання…

Читати далі…

Таллиннская рождественская ярмарка стала лучшей в Европе

Рождественский рынок – один из ключевых признаков подготовки к зимним праздникам. А люди приходят на ярмарку не только за подарком, но и надеясь прочувствовать атмосферу праздника. А портал European Best Destinations, как и в предыдущие годы, выбрал – при помощи своих Продовжити Читання…

Читати далі…

Тарифы на некоторые медицинские услуги в Молдове пересмотрят

Тарифы на ряд медико-санитарных услуг власти Молдовы планируют понизить. Своеобразный список состоит из 221 наименования. Решение принято правительством республики. “Новые положения позволят пациентам воспользоваться более качественными услугами по низким ценам”, – отметили в кабмине. Такие меры, как пояснили в правительстве, Продовжити Читання…

Читати далі…

Бум! – і слух пропав

Кращі методи лікування є пріоритетом для американської армії, що віддзеркалилося у виникненні в 2012 року при департаменті оборони Hearing Center of Excellence. Існує багато різних методів терапії, зараз на ранніх етапах розробки, що мають на меті запобігання пошкодженням чи навіть їх відвернення, каже Таніша Гаммілл, яка координує дослідження у цьому центрі.

Читати далі…

Экспорт мандаринов из Грузии превысил прошлогодний показатель

Больше всего мандаринов отправлено в Россию, Украину и Армению По данным на 15 января, экспорт мандаринов из Грузии составил 28,86 тысячи тонн, что на 6,5 тысяч тонн превышает аналогичный показатель прошлого года, сообщает Первый канал со ссылкой на министерство охраны окружающей среды. Продовжити Читання…

Читати далі…

ВВП Таджикистана в 2018 году составил 68,8 млрд сомони

Внутренний валовый продукт Таджикистана в прошлом году увеличился на 7,3 % и составил 68,8 млрд. сомони. Об этом в своем докладе на заседании правительства 21 января сказал премьер – министр страны Кохир Расулзода. В своем выступлении премьер-министр Таджикистана Кохир Расулзода Продовжити Читання…

Читати далі…

Чи ж соборна Україна без Кубані?

Сучасні політики також вважають, що як тільки Україна стане “заможною”, усі проблеми розв’яжуться самі собою. Сто років тому Законодавча Рада Кубані проголосила своє бажання приєднатися до України, сьогодні ж Київ повинен допомогти кубанським козакам ідентифікувати себе як українці, як це у 2004 р. випадково зробив Михайло Горбачов.

Читати далі…

Литва закупит СПГ у французского энергетического гиганта 

Базирующаяся во Франции международная энергетическая компания Total становится новым поставщиком сжиженного природного газа (СПГ) Литве. Компания Lietuvos energijos tiekimas (LET) подписала с предприятием Total Gas & Power Limited договор о покупке газа, сообщает группа Lietuvos energija. “Груз СПГ Total диверсифицирует газовый Продовжити Читання…

Читати далі…

Міфологія російсько-імперської правонаступності

Московія побудувала свою історію на чужих міфологемах. Сьогодні ж її імперське обличчя домінує у свідомості населення, а месіанізм призводить до військових конфліктів та руйнування сусідніх народів. Нам потрібно встановити правду, відновити вкрадені Росією культурні й релігійні пам’ятки та творити свою, незалежну від “братнього народу” історію.

Читати далі…

Бандерівці і гітлерівці напередодні війни

Отже, офіційна позиція бандерівського угруповання, яку 26 червня 1941 р. надіслали німецькій владі, означала не створення Української Самостійної Соборної Держави, а передачу Східної Галичини, Закарпаття та Буковини Великогерманському Райху.

Читати далі…

В Азербайджане увеличатся зарплаты женщин

В Азербайджане в результате повышения минимальной заработной платы среднемесячная зарплата женщин приблизится к среднемесячной зарплате мужчин. Об этом говорится в справке, подготовленной Милли Меджлисом по распоряжению Президента Азербайджана Ильхама Алиева о повышении минимальной заработной платы, передает Day.Az со ссылкой на Trend. Согласно справке, Продовжити Читання…

Читати далі…

Релігійна геостратегія Путіна – визволення одновірців

У жовтні 2014 року, у розпалі “братньої” війни, Путін намагався активувати “п’яту колону”, наголосивши, що в Україні відбуваються гоніння на представників опозиції й УПЦ МП[4]. Сьогодні президент РФ також стверджує,  що захищатиме релігійні права “не тільки в Україні, а будь-де, тому що свобода віросповідання є частиною прав людини”.

Читати далі…

Секс і наркотики у тварин

Карликоподібний трипалий лінивець, який перебуває під загрозою зникнення, живе виключно на невеликому острові неподалік Панами, де харчується листям, котрі, як пише Кук, «скоріш за все містять алкалоїди з властивостями подібними до valium».  Саме через це у підзаголовку до її книжки є згадка про лінивців під кайфом. A propos дурманних субстанцій, король кокаїну мав у своєму зоопарку, крім початкової збірки з чотирьох дратівливих гіпопотамів, ще й кенгуру, зебри, жирафи, носороги та інші екзотичні створіння. Коли Ескобар загинув наглою смертю, більшість тварин розіслали до зоопарків та інших інституцій, які могли ними відповідно опікуватися.

Читати далі…

Комісія Україна – НАТО обговорює ситуацію в Криму

НАТО продовжує закликати Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, які вона захопила в листопаді біля Керченської протоки. Союзники посилили практичну підтримку України через ситуацію з  безпекою в Чорному морі.

Читати далі…

В Беларуси хотят отменить уголовную ответственность за уклонение от погашения кредитов

Такая информация была озвучена 13 марта заместителем директора ДФР Госконтроля Беларуси Виктором Франскевичем на пресс-конференции. Он сообщил, что в настоящее время ведомство рассматривает ряд вопросов по совершенствованию уголовного законодательства. В частности, может быть декриминализировано преступление, предусмотренное статьей 242 Уголовного кодекса Продовжити Читання…

Читати далі…

Латвия на европейском фоне – третья самая бедная страна

Латвия в сфере политики против бедности является на европейском фоне третьей самой бедной страной, потому что в последние годы резко увеличилась пропасть между богатыми и бедными, заявила в интервью передаче LNT “900 секунд” председатель правления Европейской сети против бедности EAPN-Latvia Продовжити Читання…

Читати далі…

Йоганесс Ган, європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин з розширення ЄС, про 5 років окупації Криму

Нарешті, 15 березня ми додали до переліку обмежувальних заходів 8 росіян, які причетні до застосування сили в Керченській протоці в листопаді. Опублікування цього рішення було зроблено паралельно з подібними заявами, зробленими нашими трансатлантичними партнерами, для демонстрації нашої постійної єдності.

Читати далі…

Правительство Молдовы намерено повысить минимальную гарантированную зарплату до 2775 леев

Проект закона об увеличении минимального гарантированного размера заработной платы в реальном секторе вынесен на общественное обсуждение. Согласно законопроекту, предложенному Министерством здравоохранения, труда и социальной защиты, минимальный размер гарантированной платы в реальном секторе будет повышен до 2775 леев в месяц. Повышение Продовжити Читання…

Читати далі…

ОБСЄ про важливість протимінної діяльності на сході України

Міни та невибухлі боєприпаси становлять безпосередню загрозу для цивільного населення на сході України. За останні 12 місяців СММ підтвердила, що щонайменше 70 осіб загинули або отримали поранення внаслідок спрацювання мін та невибухлих боєприпасів. Серед них — 18 дітей. На додачу до цивільних жертв, міни та невибухлі боєприпаси перешкоджають базовій соціально-економічній діяльності, обмежують пересування, ускладнюють процеси відновлення та розвитку, а також розділяють людей.

Читати далі…

Узбекистан занял первое место по смертности, связанной с неправильным питанием

Научный журнал Lancet опубликовал исследование уровня смертности, связанной с неправильным питанием. В списке стран самый высокий показатель смертности из-за нездорового питания принадлежит Узбекистану. По статистике ученых, в республике ежегодно на 100 тысяч человек приходятся 892 случая смерти, связанной с неправильным Продовжити Читання…

Читати далі…

Казахстан и Узбекистан увеличат товарооборот до 5 миллиардов долларов

Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев 14 апреля 2019 года прибыл в Ташкент, чтобы встретиться с узбекским коллегой Шавкатом Мирзиёевым. На брифинге по итогам переговоров между лидерами дружественных республик 15 апреля казахский глава заявил, что до конца 2020 года намерен добиться повышения уровня взаимной торговли Продовжити Читання…

Читати далі…

Translate