Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Храми Таршіена (Частина 2)

За кілька сотень метрів від гіпогею Хал-Сафліені розташований комплекс храмів Таршіен (Таршиєн, Tarxien, буквально – “великі кам’яні плити”). Храми Таршіена датуються 3 600, 3 100 – 2 500 р. до н.е., що збігається з періодом функціювання Хал-Сафліені (3 600 – 2 500 р. до н.е.). Одночасність діяльності та близькість відстані дає підстави вважати ці два комплекси парою.

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.

Шановний читачу, ця стаття є продовженням попередньої публікації “ДУХОВНА ЕВОЛЮЦІЯ ЛЮДСТВА В АСТРОНОМІЧНУ ДОБУ ТЕЛЬЦЯ”. Характерні риси культової архітектури V – III тисячоліття до н.е. – прагнення до гігантоманії, домінування кам’яної маси, відсутність динаміки, скерованість на вічність, обумовлені домінуючими релігійно-світоглядними ідеями Продовжити Читання…

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Новий регламент ЄС щодо захисту даних: виклики для українського бізнесу

З 25 травня 2018 року Єврокомісія посилить директиву 1995 року про захист даних новим регламентом через скандал з витоком персональної інформації користувачів Facebook, до якого причетна британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

“Національна ідея” – ключі до розуміння

В умовах сучасних глобалізаційних викликів та за посилення напружених настроїв на міжнародній арені, зумовлених використанням силових методів вирішення конфліктних ситуацій, й особливо в умовах збройної агресії Російської Федерації, зростає потреба у консолідації української нації та посиленні загальнонаціональної ідентичності. Адже саме вони є запорукою і гарантією стабільності та безпеки держави. В основі загальнонаціональної ідентичності повинна постати національна ідея, навколо якої і відбуватиметься консолідація українського народу.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Налоговая амнистия для малого и среднего бизнеса пройдет в Казахстане

С 1 января 2019 года предстоит налоговая амнистия для субъектов малого и среднего бизнеса, которым спишут пени и штрафы при условии уплаты основной суммы налога, передает NUR.KZ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов РК. В октябрьском Послании народу Казахстана Нурсултан Назарбаев поручил с Продовжити Читання…

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Нацизм

Нацизм (націонал-соціалізм) – офіційна політична ідеологія Третього рейху. В основі нацизму – ідея про “панівну”, “вищу” над “неповноцінними” народами націю (доктрина “надлюдини” і “недолюдини”).
Націонал-соціалізм має багато спільного із фашизмом, і зазвичай класифікується як один із його різновидів. Однак якщо фашизм використовується для позначення широкого спектру політичних рухів, то націонал-соціалізмом називають лише ідеологію нацистської партії і Третього рейху.

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

За дві з половиною хвилини до Апокаліпсису

Зараз стрілки Годинника Судного дня показують дві з половиною хвилини до опівночі – стільки залишилося до моменту ядерного катаклізму. Що ж змусило вчених знову пересунути стрілки хронометра?

Читати далі…

Національна ідея як основа консолідації української політичної нації

Отже, для формулювання української ідеї, як і зовнішньої, культурної та економічної політики, системи освіти, науки тощо, необхідно визначити національні цінності. Суспільство, зі свого боку, повинно оцінювати ефективність роботи всіх гілок влади в контексті захисту національних інтересів та цінностей, реалізації української ідеї.

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

Скелети у шафі

Феномен зірковості, авторитету, імені, коли наукові здобутки не ставляться під сумнів, хоча автор і не мав до них безпосереднього стосунку, стає елементом шоу, складовою ринку, на який уже готові вийти нові товари, підприємства та галузі. Ба більше, розширене представництво лауреатів свідчить про “зірковість” як представленої науки, так і нації винахідника.

Читати далі…

Убивство професії

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві не є першим резонансним злочином в Україні цього року. Але викликало неабиякий шок в журналістському середовищі. Воно з одного боку, ніби й не дивно. А з іншого боку – що тут надзвичайного? Україна має Продовжити Читання…

Читати далі…

П’ять тез генерала Маккрістала

У 2015 році в США вийшла книга американського генерала Стенлі Маккрістала “Команда команд: правила залученості у складному світі”. У ній автор розповідає, як ієрархічні структури командування і контролю у американській армії заважали оперативним успіхам на ранніх етапах війни в Іраку.

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Культи сил природи у Трипільців: Культ Великої Богині-Матері (Ч.2)

Частина 1. Відображення культів сил природи у культурі Кукутені-Трипілля V – III тисячоліття до н.е. Частина 2. Культ Великої Богині-Матері Одну з провідних ролей у релігійному житті трипільців відігравав культ Великої Богині-Матері. Є вагомі підстави вважати, що йому передував культ Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалістика і ноосфера

Вступивши у нове тисячоліття, людство потрапило в ситуацію, подібної до якої ще ніколи не було. Футурологи і філософи, політики і географи починаючи з 60-х рр. минулого століття закликали звернути увагу на цілий ряд криз, що загрожують нашій планеті. У результаті з’явилася спеціальна наука “глобалістика”, предметом якої стали закономірності загальнопланетних процесів і пошуки шляхів подолання криз, що назрівають. Перед людством постала надзадача пошуку виходу з кризи, для вирішення якої мислителі різних типів, наукових шкіл і країн пропонують свої шляхи…

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Неісторична нація

Націю, як і державу, важко вважати повноцінною, якщо вона не є господарем на своїй землі. Ця аксіома стає справедливою, коли координати виживання країни окреслені відсутністю справжнього територіального, економічного, духовного та інформаційного суверенітету.

Читати далі…

Візантійство проти реформ

Сучасна суспільна та політична практика України, як і її теоретичне обґрунтування, характеризується непослідовністю, мозаїчністю з переважанням мінорно-еклектичних тенденції реалізації державної політики, що загрожують фізичному існуванню української нації.

Читати далі…

Ворог мого ворога: чи був Шухевич колабораціоністом?

Перша половина ХХ століття – це період не тільки страждань чи війни, але й ідеологічних маніпуляцій, політичної боротьби, інформаційних деформацій. Світ наповнився популістськими ідеологіями, радикальними системами, різними платформами та ідеями, які завжди прагнули єдиного: отримати владу, закріпачити слабших і жити їхнім коштом. Однакові паради, той самий зміст символіки і такі ж ідеї на межі здорового глузду та політичної шизофренії. Хто з цим не погоджувався – ставав “ворогом народу”, нидів у тюрмах чи концтаборах ГУЛАГу та помирав після 25 років праці на “світле майбутнє” в Сибіру.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Безумовний базовий дохід – утопія чи панацея?

Безумовний базовий дохід (ББД) – концепція, заснована на аргументах соціальної справедливості, індивідуальної свободи і прав людини. Згідно із нею, кожному громадянину регулярно має виплачуватись певна сума грошей, не залежно від наявності доходів з інших джерел. На думку прихильників ідеї, ББД зробить людей вільнішими і дозволить повніше реалізувати творчий потенціал.

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Боротьба з несправедливістю чи з нерівністю – вічна соціальна дилема

Глобалізація, технічний прогрес сіють нерівність у величезних масштабах. Через аутсорсинг і автоматизація виробництва крупних підприємств знижується заробітна плата найманих робітників і зростають доходи власників, що лише підсилює соціальне розшарування і нерівність.

Читати далі…

Генсек НАТО: “Усі союзники НАТО є солідарними з Україною”

НАТО продовжуватиме надавати підтримку Україні, але, звичайно, ми також рішуче підтримуємо зусилля, спрямовані на пошук політичного вирішення, щоб  повністю виконати Мінські угоди, які є єдиним життєздатним способом мирного врегулювання конфлікту та проблем, які ми бачимо в Україні та навколо неї, включаючи Азовське море

Читати далі…

Аероіони – життєдайна складова повітря

Аероіони, впливаючи на рецептори шкіри, змінюють тонус центральної нервової системи, що призводить до покращення метаболізму. О. Чижевський назвав цей механізм зовнішнім електрообміном. Натомість аероіони, що потрапляють у легені, збільшують негативний заряд клітин усіх рідин організму, що перешкоджає їхній агрегації у згустки та відновлює мікроциркуляцію крові. До того ж аероіони активують і нормалізують майже всі фізико-хімічні процеси організму.

Читати далі…

Со следующей недели многие водители в Молдове могут остаться без прав

Молдавским водителям придется несладко: совсем скоро вступят в силу поправки в законодательство, которые позволят аннулировать права. С 14 декабря 2018 года граждане, которые сядут за руль в нетрезвом виде, рискуют остаться без водительских прав. Со следующей недели в Молдове вступит Продовжити Читання…

Читати далі…

На парламентских выборах в Армении победил блок Пашиняна

ЦИК Армении представил предварительные итоги голосования на парламентских выборах. Как сообщается, согласно данным, обнародованным на сайте ЦИК, блок Пашиняна набрал 70,43% голосов на парламентских выборах. Отмечено, что Республиканская партия Армении не преодолела минимальный барьер и набрала чуть более четырех процентов Продовжити Читання…

Читати далі…

Беларусь будет привлекать российский кредит на $630 млн под выплаты по долгам

Беларусь планирует привлечь российский кредит на 630 миллионов долларов под выплаты по долгам, но не факт, что это произойдет в следующем году. Такая информация была озвучена 13 декабря министром финансов Республики Беларусь Максимом Ермоловичем на полях заседания Совета Министров Союзного Продовжити Читання…

Читати далі…

Лекарства и сигареты могут подорожать в Казахстане из-за новых штрих-кодов

Ожидается, что с 2019 года всех экспортеров заставят наносить маркировку на свои товары. Штрих-коды делают посредством специального оборудования – принтера. Стоимость оборудования и его внедрения в производство варьируется от 10 до 60 миллионов тенге. Если производители проигнорируют обязательства – их Продовжити Читання…

Читати далі…

Бесплатные аптечки появятся во всех больницах Таджикистана

Глава Минздрава Насим Олимзода распорядился провести работу по устранению недостатков, о которых знает даже Президент Во всех медицинских учреждениях Таджикистана должны появиться аптечки с бесплатными лекарственными препаратами. Такое распоряжение в адрес руководителей больниц и поликлиник дал Министр Здравоохранения Республики Насим Продовжити Читання…

Читати далі…

Узбекистан занял 18-е место в рейтинге стран с самыми низкими ценами на бензин

Аналитическое издание Global Petrol Prices (США) составило рейтинг стран, в которых самые низкие цены на бензин. Узбекистан занимает в нем 18-ю позицию. Дешевле всего бензин по-прежнему в Венесуэле ($0,01). Минимальные цены сохраняются также в Судане ($0,13), Иране ($0,29), Кувейте ($0,34), Продовжити Читання…

Читати далі…

Новую модель образования по международному стандарту опробуют в Казахстане

В Астане 19 января, с участием городского акимата и образовательной компании из Сингапура, подписано соглашении о намерении осуществить в столице республике проект в сфере образования. Идея заключается в том, чтобы создать центры непрерывного обучения, начиная от детсада и закачивая колледжем. Отличительная Продовжити Читання…

Читати далі…

Жители Латвии активно возвращают переплаченный подоходный налог

а последние пять лет удвоилось количество жителей Латвии, которые подают ежегодные декларации о доходах. В три раза выросла сумма возвращенного переплаченного подоходного налога с населения, в прошлом году населению было выплачено почти 150 млн евро, сообщает передача “900 секунд” телеканала Продовжити Читання…

Читати далі…

С 2020 года в школах Грузии больше не будет выпускных экзаменов

Выпускные экзамены в Грузии проходили в два этапа – в 11 и 12-х классах. В 2019 году ученикам 11-х классов уже не придется сдавать выпускные экзамены в отличие от 12-классников, которых в этом году изменения не коснулись. Как заявляют в Продовжити Читання…

Читати далі…

Паралельна енергетика: сонячні станції

Кількість СЕС в Україні стрімко зростає. Якщо у 2015 році їх було 244, то наприкінці 2017 року – майже 2,5 тис. Потужність СЕС, введених в експлуатацію за перші три місяці 2018 року, становила 100 МВт – це стільки ж, як за половину 2017-го. Загальна потужність сонячних електростанцій в Україні становить 841 МВт. Уряд також планує звести СЕС у Чорнобильській зоні.

Читати далі…

Сім’я, розбита війною

Якщо статистика розлучень, хоч і доволі нечітка, але ведеться, то випадки нестворених сімей точно ніхто не рахує. Однак трапляється, що дівчата бояться виходити заміж за учасників АТО, і найперше – через поради родини. Хтось із членів сім’ї може сказати: “Нащо тобі той контужений, хто його знає, що там на війні сталося з його психікою”.

Читати далі…

Производство сельхозпродукции в Беларуси в январе снизилось на 1,9 %

В январе производство сельскохозяйственной продукции в Беларуси снизилось на 1,9 %. Об этом свидетельствуют данные Национального статистического комитета Республики Беларусь (Белстата). Сообщается, что за январь нынешнего года хозяйствами всех категорий было произведено продукции на 861,5 миллиона белорусских рублей, что в Продовжити Читання…

Читати далі…

Андре Моруа і сучасні “Листи до незнайомців”

У 1956 році відомий вже на той час французький письменник-прозаїк та неперевершений майстер психологічного есе й новели Андре Моруа (André Maurois, справжнє ім’я Еміль Саломон Вільгельм Ерзог) видав літературний шедевр під назвою «Листи до незнайомки», де у збірці коротких есе, адресованих до певної абстрактної, цілком невідомої жінки, елегантно, надзвичайно глибоко й афористично висловив свої міркування про вічно актуальні стосунки між чоловіком та жінкою. Але не тільки про це. Задумайтеся на разі лише над такою думкою із цього безсмертного твору: «Мета цього життя полягає не в тому, щоб заслужити собі вічну славу, а в тому, щоб жити кожен день, перетворюючи його в маленьку вічність».

Читати далі…

П’єр Тейяр де Шарден: “Задача Людства – шліфувати свою свідомість і душу…”

П’єр Тейяр де Шарден, творець теорії ноосфери, розглядав “ноосферу” як мислячий пласт, який поступово розгортається зі світу тварин і рослин та приходить на останньому етапі психогенезу до усвідомлення тотожності всього сущого з точкою “Омега”-Божеством. Його теорія – весь Універсум охоплений Продовжити Читання…

Читати далі…

Слово є, свобода є, а що зі свободою слова?

Нeщoдaвнo мiжнapoднa opгaнiзaцiя «Peпopтepи бeз кopдoнiв» oпpилюднилa peйтинги cвoбoди cлoвa. Зa її дaними Укpaїнa пociлa 102-гу cхoдинку в cпиcку, пiднявшиcь нa 5 пoзицiй. Пepшими у peйтингу cвoбoди пpecи є Нopвeгiя тa Швeцiя. Дeщo пoгipшилacя cитуaцiя iз cвoбoдoю пpecи у Вeликiй Бpитaнiї (40 мicцe), Кaнaдi (22), Пoльщi. Тaк ocтaння oпуcтилacя нa ciм пoзицiй тa зaйнялa 54-ту cхoдинку, зoкpeмa, чepeз пocилeння кoнтpoлю влaди зa cуcпiльним мовленням. CШA втpaтили двi пoзицiї тa oпинилиcя нa 43-му мicцi. Pociя знaхoдитьcя дaлeкo внизу i зaймaє 148-му cхoдинку чepeз пpидушeння oпoзицiйних ЗМI. Ocтaннiми у peйтингу є Туpкмeнicтaн, Epитpeя тa Пiвнiчнa Кopeя.

Читати далі…

Національні інтереси і національні загрози. (Відео)

Декларації щодо інтеграції України у світове співтовариство гостро ставлять питання про вибір стратегії національного розвитку країни. Куди ж має рухатися Україна? Який вектор вона має обрати на цьому шляху як дороговказ для нинішніх та прийдешніх поколінь? Знову до зарозумілої Росії, тюрми народів, чи до незрозумілого Заходу, політика якого з упертістю, що заслуговує кращого застосування, ігнорувала наявність України на європейській карті.

Читати далі…

Московський колабораціонізм як він був, а отже є!

Подаємо деякі з важливих аргументів на користь тісного співробітництва Росії й Німеччини. Русская Освободительная Армия, РОА — колабораціоністичний військовий підрозділ, який був сформований з радянських військовополонених в роки Другої Світової війни в Німеччині. Окрім військовополонених у діяльності РОА брали участь офіцери-емігранти, Продовжити Читання…

Читати далі…

Так запалювалася “холодна війна”

Коли 2 вересня 1945 року закінчилася Друга світова війна, то між переможцями почалася війна нова, із не менш жорстким та бурхливим протистоянням.
Свій зовнішньополітичний курс різко змінили США й країни Західної Європи, з одного боку, та Радянський Союз і соціалістичні держави (т. зв. країни народної демократії), з іншого. Колишні союзники у боротьбі з фашистською Німеччиною поступово перейшли до протистояння політичного, яке згодом перетворилось на військове. Наслідком таких процесів стали збройні перегони й виникнення в політичній історії світу визначення “війни без війни” (“холодної війни”).

Читати далі…

CORRUPTION FOREVER?!

Корупція, де б вона не коїлася – у Єгипті, Римі чи Іудеї, сягає майже початку історії людської цивілізації. Достатньо розглянути античну спадщину, присвячену проблемам будівництва держави і політики, аби зрозуміти, що слово “корупція” придумали не українці.

Читати далі…

Євхаристія як сенс християнського буття

Ми не усвідомлюємо свого життя без дії благодаті Божої в наших серцях та справах і завжди прагнемо до єднання з Христом у святій Євхаристії. Святитель Григорій Богослов писав: “Через Безкровну Жертву ми стаємо учасниками із Христом в Його стражданнях і Божестві”.

Читати далі…

“Нагірна проповідь Спасителя” – дороговказ до оздоровлення суспільства

Сьогодні, коли проблемне українське суспільство потребує змін, освітянська еліта повинна бути не тільки взірцем, але й поводирем, який, готуючи фахівця будь-якого профілю, відкриває йому шлях до мудрості, духовності та професійної реалізації. Особливого наставництва потребує політико-владна еліта, яка створює імітацію боротьби з корупцією, збільшує мінімальну зарплату і пенсію та водночас підвищує тарифи й ціни, неспівмірні з можливостями простих людей.

Читати далі…

Інвестицій в Криму не отримають

Брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Джозвяк написав у своєму Twitter:  “Посли ЄС цього тижня вирішили продовжити заборону інвестицій ЄС у Крим на один рік. Глави МЗС країн ЄС затвердять це рішення 18 червня”   EU ambassadors this week decided to Продовжити Читання…

Читати далі…

Епоха постправди: розвиток медіа і втрата сенсу

Колапс спричинило просте самозаперечення різним чином сконструйованих фактів. Медіасфера роз’їла сама себе, стала самотоксичною. І ця катастрофа набагато тонша і серйозніша, аніж та, яку передбачали. Хоча інформація продовжує накопичуватися, вона при цьому втрачає свій сенс. А без сенсу інформація не є знанням – це лише слова.

Читати далі…

Постмодерна епоха: дефініція та парадокси ідентифікації. Український постмодернізм

А чи існує український постмодернізм? Юрій Андрухович вважає, що на постмодерн в Україні вже встановилась мода. Ним окреслюють сучасні процеси, що відбуваються в літературі та мистецтві.

Читати далі…

Джон Хербст: “США та їхні союзники повинні розглянути питання щодо подальшого постачання зброї Грузії та Україні”

Джон Е. Хербст – американський дипломат, екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру імені Діну Патріциу при Atlantic Council. “Території між великими державами – прикордонні області – завжди були полем боротьби. Саме так трапилось із країнами, які колись були частиною Радянського Продовжити Читання…

Читати далі…

Криза духовного розвитку особистості у вищій школі

Через воєнні дії на Донбасі захист українських інтересів, утвердження патріотизму, моральності та формування загальнолюдських цінностей молоді є пріоритетними для нашої держави. Сьогодні вищій школі потрібні нові підходи й шляхи виховання патріотизму як почуття і базової якості особистості. Однак для реалізації цього завдання університети потребують кваліфікованого персоналу. Сучасний викладач-інтелігент – це не тільки людина з високим рівнем знань, але й мудрий наставник для молоді. Майстерність викладача має ґрунтуватися на його високому фаховому рівні, загальній культурі та педагогічному досвіді.

Читати далі…

Курт Волкер дав інтерв’ю “Голосу Америки” напередодні візиту в Україну

Волкер: Треба бути обережними та дотримуватися духу існуючих санкцій. Вони не можуть бути каральними по відношенню до звичайних російських та українських громадян. Санкції, які запровадили ми та ЄС, спрямовані проти російського бізнесу та урядових структур з метою вплинути на ухвалення рішень Росією. Це не про покарання, а про пошук механізму, який би привів до рішення.

Читати далі…

Минздрав Латвии нашел деньги на повышение зарплат медикам

Большая часть финансирования, необходимого для повышения зарплат медикам с 1 января 2019 года, найдена. Об этом заявила министр здравоохранения Латвии Анда Чакшаws. Дополнительное финансирование заимствовали из разных источников, в том числе из запланированного прироста среднесрочного бюджета здравоохранения, доступных бюджетных ресурсов. Продовжити Читання…

Читати далі…

Стан та проблеми українського книговидання

В Україні також зменшились тиражі книг. Олександр Афонін зазначив, що за роки незалежності обсяги книговидавництва впали у 4 рази.Наприкінці 80-х рр. сукупний наклад книг, видрукуваних за рік, сягав 189,5 млн примірників і 8449 назв, середній тираж видання становив 22,5 тис. екземплярів, а на українця припадало 3,7 книги.

Читати далі…

Українці та росіяни: мовний аспект

Про витонченість мови козацької України писав у 1880 році російський філолог Михайло Красуцький, а чеський історик Павел Шафарик вказував, що зі всіх слов’янських мов українська була найбагатшою.

Читати далі…

Глобальний Давос-2019

Після ультиматуму Росії очільник відділу дотримання вимог Давоського форуму Алоїз Цвінггі заявив, що російські олігархи зможуть відвідати конференцію: “Мені приємно оголосити, що після обговорення з усіма відповідними сторонами, ретельним розглядом міжнародно-правових рамок та суттєвою підтримкою уряду Швейцарії ми можемо приймати ділових і політичних лідерів з усіх країн Великої двадцятки”. Він також підкреслив, що це “необхідно, оскільки для вирішення нагальних глобальних викликів нам потрібні всі відповідні сторони на щорічній зустрічі”.

Читати далі…

Опрос: только 22% латвийцев считают, что пресса в Латвии полностью свободна

Все больше людей в Латвии сомневаются в свободе прессы, свидетельствуют данные опроса, проведенного агентством SKDS. В ходе опроса в ноябре прошлого года только 22% опрошенных заявили, что считают прессу полностью свободной, что на 3 процентных пункта меньше, чем в 2015 Продовжити Читання…

Читати далі…

ВВП Азербайджана в 2018 году вырос на 1,4%

Объем ВВП Азербайджана в 2018 году составил почти 79,8 миллиарда манатов, что на 1,4 процента больше показателя аналогичного периода предшествовавшего года, сообщает Trend со ссылкой на отчет Государственного комитета по статистике. Объем ВВП, приходящийся на душу населения, составил 8 126,2 Продовжити Читання…

Читати далі…

Очільник Сейму РП заявив про лицемірство країн у справі Nord Stream 2

Як зазначив Марек Кухцінський, Польща є країною, яка постійно розвивається і де зростає внутрішня безпека, зменшується кількість убивств і зґвалтувань, «а поява кілька років тому понад двох мільйонів громадян, передусім зі Сходу, не лише з України, не викликала жодного суспільного шоку, який ми стостерігаємо в інших країнах, особливо на захід від Польщі».

Читати далі…

С 01.02.2019 в Беларуси дорожают сигареты

С первого февраля некоторые сигареты в Беларуси подорожали. Об этом сообщили в Министерстве по налогам и сборам. Среди продукции «Гродненской табачной фабрики «Неман» наиболее значительный рост продемонстрировали сигареты Rider Street, Rider City и Rider Desert – до 2 руб. 50 Продовжити Читання…

Читати далі…

Волкер: Україні потрібні спостерігачі БДІПЛ

Україні потрібні спостерігачі БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ – прим.), щоб довести, що вона дотримується демократичних стандартів. В іншому випадку у людей можуть виникати питання щодо виборів. Немає проблем, якщо до місії увійдуть російські спотерігачі, однак працювати вони повинні саме в рамках БДІПЛ.

Читати далі…

В Раді Безпеки ООН про ситуацію в Україні

Цивільні особи вздовж «лінії контакту» зазнали фізичних і емоційних наслідків від повторюваних, часто інтенсивних, військових дій. Обстріл, снайперський вогонь і наземні міни стали щоденною реальністю для мільйонів людей. Потрібно пам’ятати, що за цими цифрами стоять сім’ї – чоловіки, жінки та діти – які страждали кожного дня протягом більше п’яти років. Багато з них намагаються отримати доступ до шкіл, лікарень та інших базових послуг. Багато людей втратили роботу, будинки, членів сім’ї та друзів.

Читати далі…

В Азербайджане под запретом окажется определение пола будущего ребенка

Депутаты решили ввести жесткие ограничения для врачей и будущих родителей вплоть до уголовной ответственности. Перинатальный скрининг в Азербайджане может вскоре получить серьезные изменения на законодательном уровне. В частности, под строгий запрет попадет определение пола будущего ребенка при помощи ультразвукового исследования. Продовжити Читання…

Читати далі…

“Дружить … “любой ценой”

Коли ж український істеблішмент (не можу про них говорити як еліта) пробудиться від замантрованих ілюзій щодо ката і ґвалтівника, хама і невігласа? Як можна не поважати себе, не вчити власної історії, культури, традицій? Напевно і для цієї влади такі поняття як мова, культура, традиції, історія, сучасність далекі, як і ворожі для кацапів.

Читати далі…

Недоперезавантаження

Споруджуючи будинок, маємо керуватися певним задумом, певною філософією, логікою. Важлива і послідовність та узгодженість дій. Ми не можемо вставляти вікна, потім робити дах, а за ними сходи та фундамент. Коли говоримо про спорудження нашого спільного добротного українського дому, маємо теж керуватися як хорошим задумом, так і послідовністю та узгодженістю дій. Спробуйте щось подібне відшукати в українських реаліях. Ви не знайдете ні першого, ні другого… Але, не “будуючи будинок”, шансів жити в ньому немає.

Читати далі…

Народ без нації або “Тромби” в системі державного управління України

За своєю суттю будь-яка цінність є річчю умовною і відносною, а не чимось самодостатнім. Її створює суб’єктивне ставлення індивідів до предметів, явищ або властивостей, що вибудовує у свідомості людей ієрархію ідеальних і матеріальних об’єктів в порядку їх значущості. Відтак, будь-яка цінність – результат природного відбору, колективної згоди між окремими індивідами щодо їхнього ставлення до певного предмету, явища чи властивості. Саме це ставлення природним чином формується особливостями духовно-психологічної організації й специфічними умовами їх практичного життя. Для одних беззаперечними цінностями є архітектурні пам’ятки середньовіччя, водночас для інших – археологічні знахідки на кшталт “Кам’яної могили” чи “Буша”.

Читати далі…

Куди спрямувати конфісковані кошти?

Отримання у квітні до бюджету майже 30 млрд. грн. конфіскованих за судовим рішенням коштів ставить питання раціонального їх використання. «Витратити, і негайно», – скаже більшість з українських політиків.

Читати далі…

Пільги: вступ до проблеми

Останнім часом активно обговорюється питання реформування системи пільг. Зараз в Україні налічується понад 600 різноманітних видів пільг та понад 55 чинних законодавчих актів, на основі яких надаються відповідні пільги.

Читати далі…

Суспільство 5.0 – новий етап глобалізації

Світові експерти прогнозують настання наступної економічної революції, в основі якої – технології Інтернету речей (Internet of Things), Великих Даних (Big Data), штучного інтелекту (Artificial intelligence), робототехніки (Robotertechnik) та доповненої реальності (Augmented reality).

Читати далі…

Як захопити владу в країні: російський досвід

Від 60-х років ХХ століття до сьогодення знаковим явищем у філософській та управлінській науці Радянського Союзу, а потім Росії є діяльність методологічної школи Георгія Щедровицького, що розвивалась спочатку у рамках Московського методологічного гуртка (ММГ), а після смерті Г.Щедровицького у 1994 Продовжити Читання…

Читати далі…

Майбутні війни очима американських військових фахівців

За останні декілька років у світі зріс інтерес до феномену штучного інтелекту та його використання у військовій сфері. Про цей актуальний напрям розвитку технологій говорять чимало і журналісти, й військові та президенти. Однак особливу цікавість у суспільства викликають книги американських фахівців, що займалися впровадженням і апробацією новітніх технологій у військовій сфері.

Читати далі…

Блокчейн та вибори: плюси та мінуси технології

У недалекому майбутньому за допомогою технології блокчейн (розподілених баз даних) можна буде реалізовувати найсміливіші мрії, наприклад, проводити вибори в Інтернеті, які неможливо буде фальсифікувати. Як це працює? Вибори з використанням блокчейну схожі на звичайну операцію з криптовалютою. Уявіть, що виборчі Продовжити Читання…

Читати далі…

Наближення України до ЄС

Сучасна модель зовнішньої політики України побудована на двох взаємопов’язаних шляхах її поступового входження до нової європейської спільноти: інтеграції до європейських і євроатлантичних структур та співпраці з державами Центрально-Східної Європи.

Читати далі…

Чи рятують міжнародні організації світ від глобальних потрясінь?

Міжнародними кредиторами є низка організацій: ООН, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Світовий Банк тощо. Однак найрезонанснішим у своїх рішеннях у фінансово-економічній сфері є МВФ.

Читати далі…

Що дав світові Давос-2018?

Зростання прірви між багатіями і бідняками є свідченням того, що фінансова криза наближається, оскільки підприємства не можуть реалізувати вироблене, а люди не мають можливості придбати товари. Поглиблюється також дисбаланс економічного розвитку через його основні фактори: дефіцит фінансового капіталу, виснаження природніх ресурсів та надлишок робочої сили через безробіття.

Читати далі…

Що насправді їли наші предки?

Я усвідомив, що залежність поміж будовою і функцією зубів є більш складною, ніж це описано у підручниках, а форма і розмір зубів не визначають дієту тварини. Можливо, це не є сенсаційним відкриттям, але з цього походять суттєві імплікації, що впливають на наше розуміння еволюції тварин, зокрема й людей.

Читати далі…

Голосові помічники: етичний вимір технології

Чат-боти – приклад очевидного прогресу у сфері штучного інтелекту. ІТ-додатки, що взаємодіють з клієнтами, впроваджені майже скрізь – від авіакомпаній до роздрібних магазинів. Вони здогадаються про потреби покупця, допоможуть туристам знайти найближче кафе, порекомендують напрям руху, адреси і ціни в готелях, підкажуть погоду або просто поговорять про життя.

Читати далі…

Останній гомінін на землі

Приблизно 40 тис. років тому вид Homo sapiens залишився єдиним представником надзвичайно поширеної колись родини двоногих первісних людей, яких загально називали гомінінами. Отже, чому наш вид вижив, немов останній з могікан?
Раніше науковці стверджували, що Homo sapiens виник не так давно, й відразу у формі, наближеній до сучасної. З певного місця у Африці він поширився по всьому Старому світу, замінюючи неандертальців та інших Homo. Коли види перетинались, старіші звільняли місце більш розвиненим прибульцям, перевага яких була очевидною.

Читати далі…

Вселенський Патріархат затвердив проект статуту майбутньої Української помісної церкви

У контексті попереднього рішення Вселенського Патріархату надати автокефалію Українській церкві і в очікуванні видачі Патріаршого і Синодального Томосу, Святий і Священний Синод розробив Конституційний статут Української церкви”, – йдеться в заяві.

Читати далі…

МЗС Литви пропонує ввести санкції через російську агресію у Керченській протоці

Литовська Республіка закликає Російську Федерацію негайно припинити агресивні дії проти України, терміново і без будь-яких умов звільнити затримані українські судна і військовополонених членів екіпажу та відновити безперешкодне судноплавство в Азовському морі.

Читати далі…

Зарубіжний досвід протидії тероризму: уроки для України

Для України в умовах інформаційної боротьби з пропагандою РФ досить актуальним є запровадження постійного моніторингу за інформаційним простором. Варто також посилити прикордонний  контроль, ввести візи для громадян Росії, так як часто під виглядом простих громадян, кордон перетинають диверсанти чи інші антиукраїнські елементи.

Читати далі…

На заработки за границу выезжает всё больше белорусов

Предполагается, что к концу 2018 году количество белорусов, уезжающих в другую страну на заработки, вырастет на 25%. Информацию сообщает TUT.BY , ссылаясь на заявление начальника департамента по гражданству и миграции МВД РБ Алексея Бегуна. Было отмечено, что ежегодно наблюдается увеличение Продовжити Читання…

Читати далі…

Литва потребовала денег от ЕС на транзит россиян в Калининград

Литва вступила в переговоры с Евросоюзом по поводу финансирования специальной схемы транзита, которая позволяет россиянам в упрощенном порядке путешествовать в Калининградскую область и обратно железнодорожным транспортом без получения шенгенской визы. В бюджетном периоде с 2014 по 2020 год на эти Продовжити Читання…

Читати далі…

Чи відбувається в Україні депопуляція населення?

Що ж робити, аби зупинити депопуляцію населення? Можна збільшити виплати на новонароджених чи надавати податкові пільги, однак це допомагає тільки частково. Така соціальна підтримка є привабливою для неблагополучних та малозабезпечених сімей, які здебільшого на ці гроші й живуть. До того ж держава не може допомогти всім людям, що перебувають за межею бідності, а таких в Україні 60-70%.

Читати далі…

Литва отказалась от участия в Трансъевропейском железнодорожном проекте

Литва намерена прекратить участие в Проекте трансъевропейской железной дороги (TER) из-за отсутствия выгодных условий. Об этом сообщает Baltic Course со ссылкой на BNS. С соответствующим законопроектом выступило литовское Министерство коммуникаций и транспорта. В нем предлагается денонсировать подписанное в октябре 1998 года в Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: межа толерантності

На думку академіка Дмитра Яворницького, слово “кацап” походить від арабського “касаб” (qassab), що означає “живодер”, “м’ясник”, “той, що забиває худобу”. У тюркських мовах є такі словосполучення із цим терміном: “адам кассаби”, тобто “люта людина”, “деспот”; “кассап одлу” – “шельма”. Подібними до цього слова є караїмське “кассапчи”, тобто “кат”; а також “хассап”, що мовою кримських татар означає “м’ясник”, “гицель”. В “Українській малій енциклопедії” Є. Онацького слово “кацап” також подається як похідне від татарського “різник”, “різун”.

Читати далі…

Нацбанк ограничивает применение доллара в Беларуси

В Беларуси планируют ввести новые меры по ограничению «хождения» доллара в стране. Нацбанк выступает за дедолларизацию экономики. По словам заместителя главы Национального банка Сергея Калечица, в настоящее время ведутся работы по подготовке соответствующих изменений в Банковский и Гражданский кодексы. Отмечается, что Продовжити Читання…

Читати далі…

В Туркменистане введены лимиты на водопользование в сельском хозяйстве

На заседании Кабмина 1 февраля президент подписал Постановление об утверждении плана районирования сельскохозяйственных культур по велаятам и Распоряжение об утверждении лимитов водопользования по велаятам и этрапам. Как сообщает госинформагентство ТДХ, прозвучала информация, что определены объемы производства в велаятах картофеля и других овощей, а также Продовжити Читання…

Читати далі…

Translate