Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

Національна ідея як основа консолідації української політичної нації

Отже, для формулювання української ідеї, як і зовнішньої, культурної та економічної політики, системи освіти, науки тощо, необхідно визначити національні цінності. Суспільство, зі свого боку, повинно оцінювати ефективність роботи всіх гілок влади в контексті захисту національних інтересів та цінностей, реалізації української ідеї.

Читати далі…

Неісторична нація

Націю, як і державу, важко вважати повноцінною, якщо вона не є господарем на своїй землі. Ця аксіома стає справедливою, коли координати виживання країни окреслені відсутністю справжнього територіального, економічного, духовного та інформаційного суверенітету.

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Візантійство проти реформ

Сучасна суспільна та політична практика України, як і її теоретичне обґрунтування, характеризується непослідовністю, мозаїчністю з переважанням мінорно-еклектичних тенденції реалізації державної політики, що загрожують фізичному існуванню української нації.

Читати далі…

Ворог мого ворога: чи був Шухевич колабораціоністом?

Перша половина ХХ століття – це період не тільки страждань чи війни, але й ідеологічних маніпуляцій, політичної боротьби, інформаційних деформацій. Світ наповнився популістськими ідеологіями, радикальними системами, різними платформами та ідеями, які завжди прагнули єдиного: отримати владу, закріпачити слабших і жити їхнім коштом. Однакові паради, той самий зміст символіки і такі ж ідеї на межі здорового глузду та політичної шизофренії. Хто з цим не погоджувався – ставав “ворогом народу”, нидів у тюрмах чи концтаборах ГУЛАГу та помирав після 25 років праці на “світле майбутнє” в Сибіру.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Безумовний базовий дохід – утопія чи панацея?

Безумовний базовий дохід (ББД) – концепція, заснована на аргументах соціальної справедливості, індивідуальної свободи і прав людини. Згідно із нею, кожному громадянину регулярно має виплачуватись певна сума грошей, не залежно від наявності доходів з інших джерел. На думку прихильників ідеї, ББД зробить людей вільнішими і дозволить повніше реалізувати творчий потенціал.

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Новий регламент ЄС щодо захисту даних: виклики для українського бізнесу

З 25 травня 2018 року Єврокомісія посилить директиву 1995 року про захист даних новим регламентом через скандал з витоком персональної інформації користувачів Facebook, до якого причетна британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Наш цирк їде кудись у темряву

Цирк їде кудись у темряву. Його актори фантазують про багаті міста, де на них чекає вдячна публіка, товсті гаманці та бурхливі аплодисменти. Але насправді вони не знають, чи є в тій темряві міста або села. Чи взагалі там хтось є. Власне, оце незнання й є глибинним сенсом діяльності тих, хто формує перспективи людства.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Налоговая амнистия для малого и среднего бизнеса пройдет в Казахстане

С 1 января 2019 года предстоит налоговая амнистия для субъектов малого и среднего бизнеса, которым спишут пени и штрафы при условии уплаты основной суммы налога, передает NUR.KZ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов РК. В октябрьском Послании народу Казахстана Нурсултан Назарбаев поручил с Продовжити Читання…

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Нацизм

Нацизм (націонал-соціалізм) – офіційна політична ідеологія Третього рейху. В основі нацизму – ідея про “панівну”, “вищу” над “неповноцінними” народами націю (доктрина “надлюдини” і “недолюдини”).
Націонал-соціалізм має багато спільного із фашизмом, і зазвичай класифікується як один із його різновидів. Однак якщо фашизм використовується для позначення широкого спектру політичних рухів, то націонал-соціалізмом називають лише ідеологію нацистської партії і Третього рейху.

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

За дві з половиною хвилини до Апокаліпсису

Зараз стрілки Годинника Судного дня показують дві з половиною хвилини до опівночі – стільки залишилося до моменту ядерного катаклізму. Що ж змусило вчених знову пересунути стрілки хронометра?

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

Скелети у шафі

Феномен зірковості, авторитету, імені, коли наукові здобутки не ставляться під сумнів, хоча автор і не мав до них безпосереднього стосунку, стає елементом шоу, складовою ринку, на який уже готові вийти нові товари, підприємства та галузі. Ба більше, розширене представництво лауреатів свідчить про “зірковість” як представленої науки, так і нації винахідника.

Читати далі…

“Зі сльозами на очах козаки своїх рубали…”. Хто вони – українські “силовики”?

Невже в Україні серед “наукової еліти” не знайшлося хоча б одного футуролога чи політичного статистика, який вказав би на циклічність зазіхань промосковських сил в Україні на державний суверенітет? Потрібно чекати на 2024 рік?

Читати далі…

Убивство професії

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві не є першим резонансним злочином в Україні цього року. Але викликало неабиякий шок в журналістському середовищі. Воно з одного боку, ніби й не дивно. А з іншого боку – що тут надзвичайного? Україна має Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: Олександр Суворов

Офіційна біографія О. Суворова свідчить, що полководець належить до міфічної “великоросійської нації”, а рід його начебто походить від шведа Сувора, що приїхав у Росію в 1622 році. Насправді ж Суворови служили у Москві задовго до цієї дати: у 1482 році згадується Горяїн Суворов, служивий чоловік; у XVI-XVII століттях – Суворови-дворяни з маєтками в Бежецьку і Кашині; в “Історії родів російського дворянства” вказується родичання Суворових з Ішук Бухаріними, Кобяковими, Ізмайловими, Сунбулевими, Короб’їними тощо. Усі ці прізвища мають тюркське коріння.

Якщо не брати до уваги кремлівські міфи, полководець Суворов прославився передусім як каратель. Насправді його військові авантюри не передбачали “захисту вітчизни”, а були лише кривавими й жорстокими операціями. То чи такою є “наша” історія?

Читати далі…

П’ять тез генерала Маккрістала

У 2015 році в США вийшла книга американського генерала Стенлі Маккрістала “Команда команд: правила залученості у складному світі”. У ній автор розповідає, як ієрархічні структури командування і контролю у американській армії заважали оперативним успіхам на ранніх етапах війни в Іраку.

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Культи сил природи у Трипільців: Культ Великої Богині-Матері (Ч.2)

Частина 1. Відображення культів сил природи у культурі Кукутені-Трипілля V – III тисячоліття до н.е. Частина 2. Культ Великої Богині-Матері Одну з провідних ролей у релігійному житті трипільців відігравав культ Великої Богині-Матері. Є вагомі підстави вважати, що йому передував культ Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалістика і ноосфера

Вступивши у нове тисячоліття, людство потрапило в ситуацію, подібної до якої ще ніколи не було. Футурологи і філософи, політики і географи починаючи з 60-х рр. минулого століття закликали звернути увагу на цілий ряд криз, що загрожують нашій планеті. У результаті з’явилася спеціальна наука “глобалістика”, предметом якої стали закономірності загальнопланетних процесів і пошуки шляхів подолання криз, що назрівають. Перед людством постала надзадача пошуку виходу з кризи, для вирішення якої мислителі різних типів, наукових шкіл і країн пропонують свої шляхи…

Читати далі…

Геомагнітна екологія

Магнітне поле Землі є невід’ємною частиною природи, не менш важливою, ніж повітря чи вода. Для нормального існування біосфери, зокрема й людей, параметри магнітного поля повинні бути в певних екологічних межах, як і фізико-хімічні показники повітря та води. Однак якщо про якість життєво важливих ресурсів турбується держава, то магнітне поле ми сприймаємо як щось ефемерне. Проте воно існувало вже під час виникнення життя на планеті, тому взаємодія з ним закладена у нас на генному рівні.

Читати далі…

Вихід України з російської рубльової зони у 1918-1919 рр.

Після проголошення самостійності УНР у 1918 р. і вигнання більшовицьких окупантів перед урядом Центральної Ради постало питання відновлення соціально-політичної стабільності країни, ліквідації господарської розрухи, відновлення ладу у грошовій сфері тощо.

Читати далі…

Ген батьківства

Вміння будувати гнізда у гризунів може залежати від одного гена, – пише Андреа Маркс у колонці для журналу “Scientific American”.
“Деякі гризуни є працьовитими батьками – будують із стебел трави вишукані гнізда, забезпечуючи своїм малюкам безпеку і тепло. Інші ж менш турботливі, і конструюють для свого потомства поганенькі сховки. Нещодавно науковці ідентифікували ген, котрий регулює будову гнізд – це один з небагатьох відомих генів, що впливає на батьківську опіку у ссавців, зокрема і в людей.

Читати далі…

Гетьманич Данило Скоропадський

Павло Скоропадський: “…Досвід історії говорить нам, що у всіх народів завжди еміграція приносить велику користь своїй країні, спрямовує прагнення народу, допомагає в упорядкуванні громадського й господарського життя держави. Перед нами стоять величезні завдання, для цього ми мусимо бути максимально об’єднані. У нас є різні партії, й кожна з них має в своєму складі багатьох чесних українських патріотів – треба намагатися всіх їх єднати для служби нації”

Читати далі…

Мавпяча медицина

Орангутанги використовують екстракти рослин, щоб тамувати біль у кінцівках. Медицина не є виключно людським винаходом. Багато тварин – від комах і птахів до головних ссавців – лікуються рослинами і мінералами

Читати далі…

У Вищий антикорупційний суд обирати суддів допомагатимуть міжнародні експерти

У процесі відбору Вищій кваліфікаційній комісії суддів України допомагатиме спеціальний орган, що буде створений згідно із законодавчими нормами і буде підзвітний їй. Це Громадська Рада Міжнародних Експертів. Саме цей елемент змінить весь процес відбору.

Читати далі…

ЧИ ВАРТО ПОСПІШАТИ, ЯКЩО НЕ ВСТИГЛИ СТАТИ 17+1

Китай зацікавлений і у використанні української території. Аналіз особливостей ведення сільського господарства китайськими компаніями дозволяє виокремити певні ризики для України: погіршення якості землі через занадто інтенсивне виробництво сільськогосподарських і технічних культур (соняшнику,ріпаку), забруднення відходами промислового і побутового споживання, зниження якості сільськогосподарської продукції. Також китайські компанії, зазвичай, забезпечують власні підприємства робочою силою з КНР, про що свідчить досвід Росії, країн Південно-Східної Азії та Африки. Для України, східні кордони якої фактично відкриті, це може обернутися збільшенням нелегального міграційного потоку.

Читати далі…

Геоенергетична стратегія України: реальність впровадження

Україна зіштовхнулася із стратегічною проблемою – надлишком електроенергії. Оскільки неможливо зупинити її виробництво на атомних електростанціях, країні потрібна індустріалізація з новими параметрами і вимогами до промисловості.

Читати далі…

Молдавские фермеры остались с тоннами непроданных яблок

Рекордный урожай молдавских яблок обернулся головной болью для производителей. Буквально, из десятков тысяч тонн созревшей сельхозпродукции огромная часть осталась неубранной, соответственно, фермерам не удалось реализовать результаты своего труда. При этом, в Министерстве сельского хозяйства считают, что нынешняя ситуация – это Продовжити Читання…

Читати далі…

Цены на хлеб выросли в Грузии

Жители Грузии утром в понедельник увидели в магазинах, что хлеб подорожал на 5-10 тетри (0,02 – 0,04 доллара). О том, что цена на хлеб может вырасти, говорят уже несколько лет. Власти Грузии до последнего времени обещали, что не допустят подобного. Продовжити Читання…

Читати далі…

Вступают в силу изменения по приграничному сообщению между Латвией и Россией 

16 декабря вступает в силу Соглашение об изменениях в Соглашении между правительством России и правительством Латвии об упрощении взаимных поездок жителей приграничных территорий РФ и Латвийской Республики от 20 декабря 2010 года. Заключенное в 2010 году Соглашение регламентирует упрощенную процедуру Продовжити Читання…

Читати далі…

В Азербайджане c 2019 г повышаются акцизы на импорт автомобилей

Президент Азербайджана Ильхам Алиев утвердил поправки в Налоговый кодекс, предусматривающие повышение ставок акцизов на импортируемые в республику автомобили. В частности, ставка акциза для легковых автомобилей с объемом двигателя до 2 тыс. куб. см. увеличивается с 0,2 манат до 0,3 манат Продовжити Читання…

Читати далі…

Напередодні референдуму: хронологія Брекзиту

Після Брекзиту Лондон планує запровадити обмеження для іммігрантів, зокрема на соціальні блага, що дасть можливість ефективно реалізовувати бюджетну політику. Натомість Британії доведеться укласти торговельні угоди з 27 країнами-членами ЄС, щоб продавати свої товари в Європі. Однак експорт може відбуватись вже не на таких вигідних для Лондона умовах, як було раніше.

Читати далі…

Импорт в Молдову увеличился на 20,3%, превысив $5 миллиардов

Импорт в Молдову в январе-ноябре 2018 г., в сравнении с тем же периодом 2017 г., увеличился Как сообщили в Национальном бюро статистики, при этом большинство товаров было ввезено в страну автотранспортом – 83,1% от общего объема, передает infomarket.md.  На железнодорожный транспорт Продовжити Читання…

Читати далі…

Украинцы опередили россиян и стали крупнейшей общиной иностранцев в Литве

По данным департамента, в начале 2019 года в Литве проживали почти 17 тысяч украинцев, это почти на 42% больше, чем год назад. Община прибывших в Литву граждан России составляет почти 12 500 человек, это почти на 3% меньше, чем в Продовжити Читання…

Читати далі…

27 січня – 2 лютого відбуватиметься візит високопосадовців ЄС до Приазов’я

Україна та Євросоюз провели численні переговори з цього питання, зокрема й на  найвищих рівнях. У  грудні 2018 року Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президентка Єврокомісії Федеріка Моґеріні запросила Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ. Також це питання обговорювали учасники засідання Ради асоціації  між Україною та ЄС, що відбулося 17 грудня 2018 року під головуванням Моґеріні  та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Читати далі…

Азербайджан снизил цены на железнодорожные билеты

АО “Азербайджанские железные дороги” с 4 февраля изменит график движения скоростного поезда Баку-Гянджа и размер платы за проезд. Как передает Day.Az со ссылкой на сообщение “АЖД”, со следующей недели поезд будет отправляться из Баку в Гянджу в 08:45 и в тот же день Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні щодо України

Я не коментуватиму того, що відбудеться починаючи з 2024 року. Однак ми маємо ближчі цілі,  що є цілком досяжними. У нас є порядок денний з 20 досягнень до 2020; до 2020 залишився рік часу. Ми переконані як з боку країн-членів, так і з боку Європейської Комісії, що ці зміни здійсненні, досяжні та надзвичайно конкретні що стосується того, який вплив вони можуть чинити на життя громадян як їхніх країн, так і наших. Це те, над чим ми – у досить прагматичний і конкретний спосіб – можемо працювати разом і досягати найліпших результатів.

Читати далі…

Міністр оборони Великобританії критикує Росію

Також ми не можемо забувати ті країни, що не входять до НАТО,  і які стикаються з повсякденною боротьбою з спробами Росії підірвати їхній суверенітет. Ми готові підтримати наших друзів в Україні та на Балканах. Ці країни мають право вибирати свою власну долю і бути вільними від російського втручання.

Читати далі…

Ученики 12-х классов в Латвии смогут выбирать предметы для углубленного изучения 

Новое содержание образования предусматривает возможность для учащихся средней школы выбирать интересующие предметы для углубленного изучения, рассказала журналистам руководитель проекта “Школа 2030” Зане Олиня. При разработке содержания учитывался опыт других стран. В большинстве стран ученики средней школы могут выбирать предметы. В Продовжити Читання…

Читати далі…

В прошлом году из Латвии вывезено свыше двух миллиардов сигарет

В прошлом году из Латвии в другие страны вывезено 2,352 млрд сигарет, что на 5,8% меньше, чем годом ранее, свидетельствуют данные Службы государственных доходов. В другие страны вывезено 58,98 млн сигар и сигарилл, что на 3,8% меньше, чем в 2017 Продовжити Читання…

Читати далі…

В 2020 году в Киригизии проведут перепись населения

Около двадцати вопросов подготовлено для каждого жители Киргизии в рамках предстоящей переписи населения, которая намечена на следующий год. Об этом заявил зампредседателя Национального статистического комитета Кошой Исалиев. По его словам, вопросы будут касаться демографии, этнической принадлежности, занятости, форм и источников Продовжити Читання…

Читати далі…

Політичні аспекти Традиції. Принцип Маат

Адже у відкритих політичних системах, де гра з оскаженілими масами перетворилася на безальтернативний спосіб здійснення політики, творення еліт або неможливе за замовчуванням, або ж розтягнене в часі на століття, що не корелюється з теперішніми темпами світових змін.

Читати далі…

Армения и Грузия намерены решить вопрос демаркацию границ

Президент Грузии Саломе Зурабишвили 13 марта 2019 года во время брифинга с армянским коллегой Арменом Саркисяном заявила, что сторонам следует заняться вопросом демаркации границ. По ее словам, профильной комиссии уже дан импульс к работе, пишет «Спутник».  Саломе Зурабишвили уточнила, что Ереван и Тбилиси могут Продовжити Читання…

Читати далі…

Граждане Грузии за рубежом смогут получить биометрические паспорта бесплатно

 Граждане Грузии, проживающие за рубежом, в мае 2019 года смогут получить биометрические паспорта абсолютно бесплатно. Об этом сегодня заявила министр юстиции Грузии Тея Цулукиани, выступая на пленарном заседании в парламенте страны. По словам министра, акция продлится в течение одного месяца. Продовжити Читання…

Читати далі…

Жителям Латвии рекомендуют делать запасы на случай кризиса

Латвия, следуя примеру Эстонии, также призывает людей создать себе личный резерв для кризисных ситуаций для выживания как минимум на неделю вперед. В январе правительство постановило, что за это будет отвечать Министерство обороны. Чтобы наблюдать за этим, была создана специальная рабочая Продовжити Читання…

Читати далі…

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав прес-конференцію

Коли йдеться про членство України в НАТО, ми визнаємо амбіції, прагнення України стати членом НАТО. Ми працюємо з Україною, щоб допомогти Україні рухатися вперед до її трансатлантичної інтеграції. Саме тому ми маємо всі різні схеми, програми для надання допомоги та підтримки, щоб допомогти Україні зосередитися на найважливішому, а це реформи: модернізуватись, щоб відповідати стандартам НАТО, ми допомагаємо Україні, модернізуємо її оборонні та безпекові установи, у нас є цільові фонди, ми проводимо навчання, ми маємо різні види діяльності, за допомогою яких ми допомагаємо Україні.

Читати далі…

Битва мозків: коти і собаки

Науковці переконалися, що у щура мозкова кора є такою ж, як у кота, але містить удвічі більше нейронів – що не є несподіванкою для людей, які намагаються завадити цим замаскованим створінням дістатися до смітників. Натомість у ведмедів, як і у Вінні Пуха, розум дуже маленький: у їхній корі є стільки ж нейронів, як і в кота, при тому, що вона вдесятеро більша. Мала кількість нейронів, здається, є характерною рисою великих м’ясоїдних, зокрема й левів.

Читати далі…

В Азербайджане запретили продажу ряда лекарств

Министерство здравохранения Азербайджана отозвало все серии целого ряда лекарственных препаратов, содержащих фенспирид. Как сообщает Trend со ссылкой на пресс-службу министерства, в списке фигурируют такие препараты, как Erespal и Tirfens. Согласно сообщению, Европейское агентство лекарственных средств опубликовало документ от 15 февраля 2019 года Продовжити Читання…

Читати далі…

Рост ВВП Туркменистана в I квартале 2019 года составил 6,2 процента

Международный Валютный Фонд недавно повысил прогноз экономического роста Туркменистана в 2019 году до 6,3 процента. Рост валового внутреннего продукта (ВВП) Туркменистана в I квартале 2019 года составил 6,2 процента. А Международный Валютный Фонд (МВФ) недавно повысил прогноз экономического роста Туркменистана в этом Продовжити Читання…

Читати далі…

Португалия готова легально трудоустроить граждан Грузии

Министр иностранных дел Грузии Давид Залкалиани заявил, что правительство Португалии готово подписать соглашение с Грузией, которое позволит определенной категории граждан Грузии легально работать в Португалии, а затем вернуться домой. «Одним из важных результатов моего визита в Португалию я бы выделил Продовжити Читання…

Читати далі…

В Беларуси выросли страховые взносы

По итогам января — марта 2019 года страховые организации Беларуси осуществили взносы по прямому страхованию и сострахованию на сумму 336,4 млн рублей. В сравнении с аналогичным периодом 2018 года показатель вырос на 12,3 %, информирует Министерство финансов. Страховые взносы по Продовжити Читання…

Читати далі…

В Латвии пересмотрены тарифы услуг здравоохранения

Внесены значительные изменения в порядок организации и оплаты услуг здравоохранения, в том числе пересмотрены тарифы, улучшена доступность услуг для пациентов с психическими нарушениями. Это предусматривают поправки, утвержденные сегодня правительством. По предложениям лечебных учреждений расширен список онкологических диагнозов, при которых минимум Продовжити Читання…

Читати далі…

В Латвии выросла нелегальная занятость

В прошлом году удельный вес нелегального трудоустройства в Латвии достиг 9,6%, а в 2017 году этот показатель составил 7,4%, свидетельствуют данные новейшего исследования о теневой экономике в Латвии. В среду на конференции о теневой экономике директор Центра устойчивого бизнеса Рижской Продовжити Читання…

Читати далі…

Спостереження з космосу за вулканами

В даний момент DSCOVR пересилає на Землю дані лише тоді, коли він перебуває у полі досяжності двох приймачів, які розташовані на Алясці і в штаті Вірджинія. Але якби такі приймальні антени було встановлено навколо всього глобусу, тоді науковці змогли б збирати та аналізувати дані практично в постійному режимі. «

Читати далі…

Акциз на алкоголь в Эстонии снизят на 25%

Об этом сообщает ERR, соответствующее решение приняло правительство. Законопроект о снижении акциза в ближайшее время будет направлен в Рийгикогу (парламент). В прошлом году депутаты отменили запланированное на 2019 и 2020 годы повышение акцизов на спиртное. Акциз на алкоголь в Эстонии существенно выше, чем в Продовжити Читання…

Читати далі…

Наводнение в Таджикистане: десятки подтопленных домов, поврежденные мосты и человеческие жертвы

В комитете по чрезвычайным ситуациям и гражданской обороне предварительно оценили степень ущерба, нанесенного стихией в Хатлонской области. Десятки домов и придомовых хозяйств, поля, дороги и инженерные коммуникации в Хатлонской области Таджикистана восстанавливаются после сильного наводнения. В Комитете по чрезвычайным ситуациям Продовжити Читання…

Читати далі…

Азербайджан заработал миллионы на экспорте спутниковых услуг

Объем доходов ОАО “Азеркосмос” от экспорта спутниковых и телекоммуникационных услуг по итогам января-апреля 2019 года составил 13,7 миллиона долларов, что по сравнению с показателем аналогичного периода прошлого года больше на 47,3 процента. Об этом, как сообщает Day.Az со ссылкой на Trend, говорится в “Обзоре Продовжити Читання…

Читати далі…

Чи є ефективною медична реформа?

Проблеми залишаються й у системі невідкладної допомоги, яку за новими правилами надаватимуть лише у випадку серйозної загрози життю (інфаркт, інсульт, небезпечні травми). Натомість висока температура, наприклад, ще не є приводом для прибуття лікаря. Та за якими критеріями вирішувати, до кого виїжджати, а до кого ні?

Читати далі…

Население Латвии сокращается — в 2100 году в стране будет жить чуть больше миллиона человек

Население планеты в ближайшие 30 лет увеличится на два миллиарда человек, однако в Латвии оно с каждым годом будет уменьшаться и к 2100 году составит чуть больше миллиона. Такой прогноз приводится в новом докладе Организации Объединенных Наций (ООН) о глобальных Продовжити Читання…

Читати далі…

Як замінити народ

Висновок простий і сумний: якщо власний народ не здатен відродити свою країну, то це зробить інший народ. Залишається тільки дочекатися “заміни”. Новий народ, мабуть, вже і голосуватиме раціональніше, і поводитиметься краще. Але ми з цього навряд чи зможемо потішитись, адже більшість із нас цього вже не побачить.

Читати далі…

Премьеру Латвии показалось избыточным число больниц

Премьер-министр Латвии Кришьянис Кариньш не исключил сокращения числа больниц в контексте административно-территориальной реформы. Об этом он заявил в эфире Латвийского телевидения, комментируя доклад Госконтроля о катастрофической нехватке медработников. По словам Кариньша, в Латвии начались масштабные реформы, по одной из которых — административно-территориальной Продовжити Читання…

Читати далі…

Дорогами Молдовы, неотремонтированными компаниями из ЕС, займутся турки

Компания ONUR Taahhut Tasimacilik Ve Ticaret Ltd. выиграла два контракта на работы по ремонту дорог. Речь идет о двух участках дороги R6 Кишинев-Оргеев-Бельцы протяженностью 30 км: круг у города Сынжерей и участок дороги от Сынжерей до Саратен, пишет mold-street.com Эти участки Продовжити Читання…

Читати далі…

В Казахстане началась налоговая амнистия для физических лиц

Воспользоваться данной кампанией по списанию начисленных пеней может любой казахстанец до конца текущего года. В Казахстане с 16 июля 2019 года вступил в силу закон, предусматривающий проведение налоговой амнистии, подписанный главой государства 4 июля,сообщает Zakon.kz со ссылкой на Комитет госдоходов. Как отметили в ведомстве, Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: Ілля Рєпін (До 175-річчя від дня народження)

У культовій роботі Рєпіна “Не чекали” (1884-1888) також є українські сліди, зокрема портрет Тараса Шевченка на стіні. Художник цінував творчість Кобзаря, називав його “апостолом свободи”. Ще один портрет Шевченка Рєпін створив у 1888 році.

Читати далі…

Таджикистанцев просят не разводиться по СМС

Совет улемов Таджикистана обратился к гражданам с просьбой не разводиться с супругами по СМС. Об этом 24 июля 2019 года сказал глава Совета улемов Саидмукаррам Абдулкодирзода, пишет «Азия-Плюс». В ханафитском мазхабе развод вступает в силу после того, как муж трижды говорит своей Продовжити Читання…

Читати далі…

Ким хочуть стати випускники українських шкіл?

За кількістю поданих заяв найпопулярнішими напрямами були “Управління та адміністрування” (135 тис. заяв), “Інформаційні технології” (115 тис.) та “Гуманітарні науки” (88 тис.). Такі спеціальності, як менеджмент, маркетинг, фінанси, банківська справа, підприємництво, торгівля, що входять до напряму “Управління та адміністрування”, завжди користувалися попитом серед вступників.

Читати далі…

Інфо-глобалістика: проблеми і виклики

Процеси глобалізації, які є основою формування глобального (світового, взаємозалежного, уніфікованого) суспільства, потребують уточнення його базових категорій. На нашу думку, загальне глобальне суспільство (general global society) складається з наступних компонентів: глобальне економ-суспільство (global econom–society); глобальне політ-суспільство (global polit–society); глобальне соціo-суспільство (global Продовжити Читання…

Читати далі…

Чи можна було поліпшити державний контроль за іноземними військовими формуваннями в Україні?

Навіть з позицій сьогоднішнього дня важко зробити однозначні  висновки щодо винесеного запитання у назву наведеного матеріалу. Кремль ніколи не полишав і, очевидно, не позбудеться надуманого фетишу щодо месіянської ролі, унікальності москви у геополітичних ігрищах. За будь-яких умов розвитку геополітичної ситуації Продовжити Читання…

Читати далі…

Вудро Вільсон: політичні погляди у допрезидентський період життя і діяльності

Вудро Вільсон – визначна особистість і політичний діяч, президент Сполучених Штатів Америки, що увійшов до світової історії як провідник держави (однієї з переможниць у Першій світовій війні) та автор “14 пунктів” про право націй на самовизначення. Його ідеї відчутно вплинули на загальносвітовий розвиток політичної думки і, власне, на перебіг міжнародних подій. Та не менш цікавими є політичні та історичні погляди Вудро Вільсона у період його допрезидентської діяльності.

Читати далі…

Від ідеї до ідентичності крізь роки Незалежності

Україна невдовзі святкуватиме 26 річницю своєї незалежності. За цей час ми пройшли складний і суперечливий шлях, мали певні досягнення і прорахунки. Нині однією із найбільш значних проблем стала незрілість вітчизняної політичної еліти, яка так і не стала україноцентричною, та несформованість національної ідеї, що мала б консолідувати українське суспільство і стати нашим дороговказом.

Читати далі…

Святкуймо, бо ми того варті! Офіційні свята, які українці шанують найбільше

Зa peзультaтaми oпитувaння, пpoвeдeнoгo Київcьким мiжнapoдним iнcтитутом coцioлoгiї, нaйпoпуляpнiшими oфiцiйними cвятaми укpaїнцiв є[1]:  Пacxa (Вeликдeнь) – 80% Piздвo Xpиcтoвe – 80% Нoвий piк – 76% Мiжнapoдний жiнoчий дeнь – 49% Дeнь Пepeмoги – 37% Тpiйця – 29% Дeнь Нeзaлeжнocтi Укpaїни – 17% Нaймeнш пoпуляpнi Продовжити Читання…

Читати далі…

Чи вступила б Україна в НАТО, якби не здала ядерну зброю?

Нещодавно спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що зараз Україна не готова вступити в НАТО, а Альянс – її прийняти.
За його словами, підготовка країни до вступу в Альянс займає багато часу. Волкер також наголосив, що рішення про вступ до НАТО залишається за українською стороною. Окрім того, Курт Волкер не вважає помилкою самостійну здачу ядерної зброї Україною:“Я не думаю, що ядерна зброя була би чимось позитивним для України. Мені б не хотілося, щоб Україна знову відновила цей процес”.

Читати далі…

Кадзуо Ісіґуро – лауреат Нобелівської премії з літератури

Лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2017 році став британський письменник японського походження Кадзуо Ісіґуро – автор романів “Залишок дня”, “Не відпускай мене” і “Похований велетень”.

Читати далі…

Концепт “Національної ідеї” в українознавстві (Частина-1)

Задля формування єдиного українського інформаційного простору, сьогодні актуальним є питання розвитку українознавства як важливої галузі гуманітарного знання. Об’єкт українознавства – реальний український світ, який творився і трансформувався упродовж тисячоліть, й сьогодні репрезентує суть буття і свідомості українців як нації. Саме він надає визначеності і окресленості сукупності українознавчих знань, інтегруючи їх у гносеологічну цілісність. А Україна з її соціумом, культурою, світом, національною ідеєю та національною ідентичністю є предметом українознавства.

Читати далі…

Територіальні громади та передвиборча кампанія: нові підходи

Успіх реалізації Стратегії сталого розвитку “Україна 2020”, ефективність децентралізації та створення територіальних громад, демократизації суспільства залежить від професійного рівня влади, її моралі, духовності й відповідальності. Однак сучасний стан політичної еліти в Україні та морального самопочуття громадян залишаються критичними. Люди зневірились у собі та уряді. Натомість нова влада й надалі робить усе, щоб, з одного боку, зберегти свої позиції, а з іншого – пригасити протестні настрої. Тому новий закон про вибори і волевиявлення кожного з громадян може докорінно змінити ситуацію в країні.       

Читати далі…

Московська церковна стратегія в історичній ретроспективі

Коли українські ЗМІ говорять про перспективи і пріоритети співробітництва “двох наших держав” – України і Росії, – вже не мороз під шкірою пробігає, як це бувало раніше, а виникає обурення. По-перше, про які дві “наші” держави йдеться? І по-друге, що означають “перспективи і пріоритети співробітництва”? Такою співпрацею ми вже настільки нажахані, що й на холодну воду дмухаємо. Україна вже сита різними “договорами”, “угодами” й “союзами” з “великим і братнім” народом, а тому не потребує додаткових аргументів на користь “дружби”, яка рано чи пізно виллється у прислів’я: “Робімо спілку – я не дам нічого”.

Читати далі…

Закон “Про національну безпеку України”: крок вперед чи втрачені можливості?

21 червня цього року Верховна Рада у другому читанні ухвалила президентський законопроект №8068 “Про національну безпеку України”. За відповідне рішення проголосувало 248 народних депутатів. Закон є важливим інструментом у боротьбі з російською агресією, реформування сектору безпеки, а також суттєвим кроком на шляху України до НАТО

Читати далі…

Паразити свідомості

Цікаво, що поведінка чоловіків і жінок, інфікованих токсоплазмою, відрізняється. Чоловіки стають більш агресивними й ревнивими, а жінки добрішими, доброзичливими і душевними. З’ясувалось, що токсоплазма спричиняє хронічний стрес, який у чоловіків і жінок викликає зовсім різні емоції.

Читати далі…

Озів/Азов: симетрія чи асиметрія?

Ледь не щодня Росія затримує торгівельні судна, що прямують через Керченську протоку до портів Бердянська та Маріуполя. У такий спосіб Москва залякує судновласників, щоб вони не співпрацювали з Україною, адже одна доба простою корабля під час перевірки коштує від 20 тисяч доларів.

Читати далі…

Європарламент прийме резолюцію щодо санкцій проти Росії через ескалацію в Азовському морі

Резолюція Європарламенту, яку підтримали основні політичні групи, і яку приймуть завтра, закликає держави-члени ЄС чітко зазначити, що “цільові санкції проти” Росії “будуть посилюватися у разі подальшої ескалації конфлікту в Азовському морі

Читати далі…

Чого чекати від ветерана АТО?

Не бійтесь ветеранів і не співчувайте їм через те, що вони пережили. Війна робить людину більш рішучою. Ветеран може цілеспрямовано виконувати як добрі, так і погані справи. А що він обере – дуже часто залежить від вчинків людей, які оточують його в мирному житті.

Читати далі…

Рыбопромышленную отрасль Латвии спасет фарш из кильки

Ученые факультета пищевых технологий Латвийского сельскохозяйственного университета (ЛСУ) представили концепцию инновационных продуктов из кильки, которые помогут предприятиям оправиться от потери российского рынка.. Еще в 2016 году специалисты Минземледелия ориентировали производителей на внедрение новых технологий и сотрудничество с исследовательскими коллективами.Теперь ученые Продовжити Читання…

Читати далі…

Брифінг Ф. Феннона на тему Європейська енергетична безпека та “Північний потік 2” 

Ми продовжуємо спілкуватися з усіма нашими друзями в Європі на двосторонніх та багатосторонніх форумах. Ми бачимо дедалі більшу стурбованість “Північним потоком 2” у Німеччині. Ми не коментуємо майбутні дії уряду США але даємо чітко зрозуміти нашу позицію і закликаємо країни діяти на основі спільних цінностей, про які я говорив раніше.

Читати далі…

C 1 января 2019 года услуга доставки пенсий на дом в Эстонии будет стоить 7,70 евро, что на 1 евро и 10 центов больше, чем раньше

Изменение затронет около 5000 пенсионеров. Дата доставки на дом пенсий, пособий и возмещений останется прежней, выплаты будут осуществляться в период с 5 до 12 число месяца. Услугу доставки на дом пенсий, пособий и возмещений Департаменту социального страхования и кассе по Продовжити Читання…

Читати далі…

В школах Грузии будут учить читать по учебнику 19 века 

 В парламенте Грузии поддержали инициативу, которая предусматривает возвращение в школы учебника для начальных классов «Деда эна» (Родная речь), созданного в 19 веке Яковом Гогебашвили. Авторами этой законодательной инициативы являются депутаты Мариам Джаши и Заза Габуния. Предложение поддержал комитет по вопросам Продовжити Читання…

Читати далі…

Translate