Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Національна ідея як основа консолідації української політичної нації

Отже, для формулювання української ідеї, як і зовнішньої, культурної та економічної політики, системи освіти, науки тощо, необхідно визначити національні цінності. Суспільство, зі свого боку, повинно оцінювати ефективність роботи всіх гілок влади в контексті захисту національних інтересів та цінностей, реалізації української ідеї.

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

За дві з половиною хвилини до Апокаліпсису

Зараз стрілки Годинника Судного дня показують дві з половиною хвилини до опівночі – стільки залишилося до моменту ядерного катаклізму. Що ж змусило вчених знову пересунути стрілки хронометра?

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

“Зі сльозами на очах козаки своїх рубали…”. Хто вони – українські “силовики”?

Невже в Україні серед “наукової еліти” не знайшлося хоча б одного футуролога чи політичного статистика, який вказав би на циклічність зазіхань промосковських сил в Україні на державний суверенітет? Потрібно чекати на 2024 рік?

Читати далі…

Скелети у шафі

Феномен зірковості, авторитету, імені, коли наукові здобутки не ставляться під сумнів, хоча автор і не мав до них безпосереднього стосунку, стає елементом шоу, складовою ринку, на який уже готові вийти нові товари, підприємства та галузі. Ба більше, розширене представництво лауреатів свідчить про “зірковість” як представленої науки, так і нації винахідника.

Читати далі…

Убивство професії

Вбивство журналіста Аркадія Бабченка у Києві не є першим резонансним злочином в Україні цього року. Але викликало неабиякий шок в журналістському середовищі. Воно з одного боку, ніби й не дивно. А з іншого боку – що тут надзвичайного? Україна має Продовжити Читання…

Читати далі…

П’ять тез генерала Маккрістала

У 2015 році в США вийшла книга американського генерала Стенлі Маккрістала “Команда команд: правила залученості у складному світі”. У ній автор розповідає, як ієрархічні структури командування і контролю у американській армії заважали оперативним успіхам на ранніх етапах війни в Іраку.

Читати далі…

Дерусифікація: Олександр Суворов

Офіційна біографія О. Суворова свідчить, що полководець належить до міфічної “великоросійської нації”, а рід його начебто походить від шведа Сувора, що приїхав у Росію в 1622 році. Насправді ж Суворови служили у Москві задовго до цієї дати: у 1482 році згадується Горяїн Суворов, служивий чоловік; у XVI-XVII століттях – Суворови-дворяни з маєтками в Бежецьку і Кашині; в “Історії родів російського дворянства” вказується родичання Суворових з Ішук Бухаріними, Кобяковими, Ізмайловими, Сунбулевими, Короб’їними тощо. Усі ці прізвища мають тюркське коріння.

Якщо не брати до уваги кремлівські міфи, полководець Суворов прославився передусім як каратель. Насправді його військові авантюри не передбачали “захисту вітчизни”, а були лише кривавими й жорстокими операціями. То чи такою є “наша” історія?

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Культи сил природи у Трипільців: Культ Великої Богині-Матері (Ч.2)

Частина 1. Відображення культів сил природи у культурі Кукутені-Трипілля V – III тисячоліття до н.е. Частина 2. Культ Великої Богині-Матері Одну з провідних ролей у релігійному житті трипільців відігравав культ Великої Богині-Матері. Є вагомі підстави вважати, що йому передував культ Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалістика і ноосфера

Вступивши у нове тисячоліття, людство потрапило в ситуацію, подібної до якої ще ніколи не було. Футурологи і філософи, політики і географи починаючи з 60-х рр. минулого століття закликали звернути увагу на цілий ряд криз, що загрожують нашій планеті. У результаті з’явилася спеціальна наука “глобалістика”, предметом якої стали закономірності загальнопланетних процесів і пошуки шляхів подолання криз, що назрівають. Перед людством постала надзадача пошуку виходу з кризи, для вирішення якої мислителі різних типів, наукових шкіл і країн пропонують свої шляхи…

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Неісторична нація

Націю, як і державу, важко вважати повноцінною, якщо вона не є господарем на своїй землі. Ця аксіома стає справедливою, коли координати виживання країни окреслені відсутністю справжнього територіального, економічного, духовного та інформаційного суверенітету.

Читати далі…

Візантійство проти реформ

Сучасна суспільна та політична практика України, як і її теоретичне обґрунтування, характеризується непослідовністю, мозаїчністю з переважанням мінорно-еклектичних тенденції реалізації державної політики, що загрожують фізичному існуванню української нації.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Ворог мого ворога: чи був Шухевич колабораціоністом?

Перша половина ХХ століття – це період не тільки страждань чи війни, але й ідеологічних маніпуляцій, політичної боротьби, інформаційних деформацій. Світ наповнився популістськими ідеологіями, радикальними системами, різними платформами та ідеями, які завжди прагнули єдиного: отримати владу, закріпачити слабших і жити їхнім коштом. Однакові паради, той самий зміст символіки і такі ж ідеї на межі здорового глузду та політичної шизофренії. Хто з цим не погоджувався – ставав “ворогом народу”, нидів у тюрмах чи концтаборах ГУЛАГу та помирав після 25 років праці на “світле майбутнє” в Сибіру.

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Безумовний базовий дохід – утопія чи панацея?

Безумовний базовий дохід (ББД) – концепція, заснована на аргументах соціальної справедливості, індивідуальної свободи і прав людини. Згідно із нею, кожному громадянину регулярно має виплачуватись певна сума грошей, не залежно від наявності доходів з інших джерел. На думку прихильників ідеї, ББД зробить людей вільнішими і дозволить повніше реалізувати творчий потенціал.

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Новий регламент ЄС щодо захисту даних: виклики для українського бізнесу

З 25 травня 2018 року Єврокомісія посилить директиву 1995 року про захист даних новим регламентом через скандал з витоком персональної інформації користувачів Facebook, до якого причетна британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analytica.

Читати далі…

Наш цирк їде кудись у темряву

Цирк їде кудись у темряву. Його актори фантазують про багаті міста, де на них чекає вдячна публіка, товсті гаманці та бурхливі аплодисменти. Але насправді вони не знають, чи є в тій темряві міста або села. Чи взагалі там хтось є. Власне, оце незнання й є глибинним сенсом діяльності тих, хто формує перспективи людства.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Налоговая амнистия для малого и среднего бизнеса пройдет в Казахстане

С 1 января 2019 года предстоит налоговая амнистия для субъектов малого и среднего бизнеса, которым спишут пени и штрафы при условии уплаты основной суммы налога, передает NUR.KZ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов РК. В октябрьском Послании народу Казахстана Нурсултан Назарбаев поручил с Продовжити Читання…

Читати далі…

Нацизм

Нацизм (націонал-соціалізм) – офіційна політична ідеологія Третього рейху. В основі нацизму – ідея про “панівну”, “вищу” над “неповноцінними” народами націю (доктрина “надлюдини” і “недолюдини”).
Націонал-соціалізм має багато спільного із фашизмом, і зазвичай класифікується як один із його різновидів. Однак якщо фашизм використовується для позначення широкого спектру політичних рухів, то націонал-соціалізмом називають лише ідеологію нацистської партії і Третього рейху.

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

В Латвии жестко ограничат операции с наличными

В Латвии планируют запретить использовать наличные деньги при совершении некоторых операций. Данное решение, по мнению  Министерства финансов Латвии, окажет значительный эффект в борьбе с теневой экономикой в стране. Как сообщает РБК-Украина, Минфин в скором будущем желает серьезно ограничить наличные операции, Продовжити Читання…

Читати далі…

Промова Курта Волкера на 5-му Міжнародному форумі «Окупований Крим: п’ять років опору»

США рішуче підтримують Україну. Ми є вашим партнером у всіх цих реформах. Зрештою, це залежить від вас: ви повинні бути тими, хто приймає рішення, і ви повинні бути тими, хто діє. Але я можу запевнити вас, що ми є вашими партнерами у всіх цих кроках, і ми з нетерпінням чекаємо співпраці з вами зараз, у ході цих виборів, після цих виборів, з тим урядом, який сформується після виборів, після цього.

Читати далі…

Число туристов в Риге достигло рекорда – 3,5 млн за год

Целенаправленная информационная работа за рубежом, комплекс мер для туристов и общий рост индустрии в Риге в прошлом году привлекли рекордное количество туристов: 3,5 миллиона иностранных гостей посетили столицу Латвии в 2018 году. Чаще всего в Риге в 2018 году гостили Продовжити Читання…

Читати далі…

Другий шанс для репутації

Згідно з поширеною думкою перше негативне враження важко подолати. І справді, частина досліджень підтверджує обґрунтованість такої думки. Тим не менше, дослідницькі праці у цій сфері часто недопустимим чином співставляють судження, які виносяться під впливом інформації про вкрай неморальні, відносно нечасті вчинки (як, наприклад, продаж наркотиків дітям) з оцінками, що формуються на основі більш розповсюдженої поведінки, яку характеризує готовність проявити доброзичливість (наприклад, бажання запропонувати парасолю).

Читати далі…

Спеціальний брифінг Курта Волкера, Спеціального представника США для України

У Гельсінській угоді і в кожному важливому документі ми говорили, що країнам необхідно утримуватися від загрози або застосування сили, що вони повинні поважати рішення країн щодо їх власної політичної орієнтації, що не повинно відбуватись ніякої зміни кордонів силою в Європі. Це так званий Декалог з Гельсінських принципів, який діє і донині. І якщо нам не вдасться дотримуватися цих принципів, країна може вторгнутися і напасти на іншу, вкрасти її територію, продовжувати вбивати там людей – якщо це може відбутися в одному місці, це може відбутися і в інших місцях. Насправді ми це бачили. Це сталося в Грузії; це відбувається в Україні. Росія як і раніше займає частину Молдови.

Читати далі…

Узбекистан и ОАЭ заключили соглашения на 10 миллиардов долларов

В Абу-Даби 25 марта 2019 года состоялась встреча президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и шейха Объединенных Арабских Эмиратов Мухаммада бин Заида Аль Нахаяна. Стороны провели переговоры в расширенном составе о развитии двустороннего сотрудничества и подписали ряд соглашений о взаимодействии на общую сумму в 10 Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява послів G7 з приводу виборів в Україні

Посли Великої Сімки закликають кандидатів та їхні команди сумлінно дотримуватись відповідних норм закону підчас підготовки та проведення другого туру президентських виборів.

Читати далі…

Латвия и Литва больше других в ЕС зависят от климатических изменений

На Латвию, Литву и Финляндию изменения климата влияют сильнее всего, говорится в исследовании британского ресурса Greenmatch, посвященного «зеленой» энергии. Ученые учитывали последние тенденции, связанные с изменением климата в 32 европейских странах. Результаты подсчитывались на основании четырех критериев: средняя температура моря и на поверхности, Продовжити Читання…

Читати далі…

Небезпечно: “брати наші менші…”

Судячи не лише з навколонаукових праць, а й публіцистичних та інтернет-джерел, де трудяться шовіністи С. Марков, М. Лєонтьєв, Г. Павловський, Є. Попов, А. Пушков, О. Скабєєва, В. Соловйов, антиукраїнські тенденції переростають у заперечення української нації та держави: “В України земля є, але реальної території нема і взятися їй нізвідки. Ще коли Горбачов, Кравчук і Шушкевич знищували Радянський Союз, то було відзначено, що українцям варто було запропонувати те, на що вони мають право – територію гетьманської України: без Лівобережжя й без єдиного клаптя моря. Після чого жоден найнаціоналістичніший лідер у Києві чи у Львові не погодився б на таке відокремлення”.

Читати далі…

Переводы в Грузию из-за границы в марте составили $138 миллионов

 В марте 2019 года переводы денежных средств в Грузию из-за границы составили 138,4 миллиона долларов (около 371,4 миллиона лари). Это на 4,5% (5,9 млн. долларов) больше, чем в марте 2018 года. Об этом сообщает Национальный банк Грузии. По объему денежных Продовжити Читання…

Читати далі…

Четверть литовцев почувствовала ухудшение экономического положения в стране

Около четверти (24%) жителей Литвы считают, что их личное благосостояние и экономическое положение в стране в целом ухудшилось за последние месяцы. Об этом сообщает Delfi со ссылкой на данные опроса социологической компании Baltijos tyrimai. При этом 51% опрошенных не почувствовал никаких изменений в Продовжити Читання…

Читати далі…

В Латвии откроют доступ к оцифрованным архивам КГБ по записи

Латвийский национальный архив 2 мая открывает доступ к новейшим оцифрованным документам КГБ, включая информацию о высших чинах. Об этом сообщает Mixnews со ссылкой на главу архива Мару Спруджу. Также любой желающий теперь может ознакомиться с частью документов об оперативных делах КГБ. В Продовжити Читання…

Читати далі…

В Молдове рождается все меньше детей

Год за годом в Республике Молдова рождается все меньше и меньше детей. Таким образом, согласно статистическим данным, в 2018 году было зарегистрировано самое низкое количество новорожденных со времени независимости Молдовы. Если в 1991 году количество новорожденных достигало 72 тысячи, в Продовжити Читання…

Читати далі…

Иностранные инвесторы в I квартале вложили в экономику Беларуси 3 миллиарда долларов

В январе-марте 2019 в реальный сектор белорусской экономики (за исключением банков) поступило 3 миллиарда долларов иностранных инвестиций. Об этом свидетельствуют данные Национального статистического комитета Республики Беларусь (Белстата). Основной объем инвестиций поступил от субъектов хозяйствования Российской Федерации (40,9 % от общего Продовжити Читання…

Читати далі…

22 травня 2019 року у Києві відбудеться офіційний запуск EU4Digital

Мета заходу – об’єднати ключові заінтересовані сторони України та представити програму EU4Digital як флагманську ініціативу, що спрямовує широкий спектр заходів на підтримку цілей політики ЄС у цифровій сфері.

Читати далі…

Меньше всего денег граждане Грузии тратят на образование

Меньше всего денег граждане Грузии тратят на сферу образования, а больше всего – на продукты питания и сигареты. Об этом говорится в материалах Национальной службой статистики Грузии «Сакстат» (Грузстат) по доходам и расходам семей в 2018 году. Расходы семей в Продовжити Читання…

Читати далі…

Расходы госбюджета Эстонии вырастут на 300 млн евро

Расходы госбюджета на 2020 год примерно на 300 млн евро превышают расходы в госбюджете на этот год, около половины увеличения связано с ростом пенсий. Министр финансов Мартин Хельме сообщил на пресс-конференции правительства в четверг, что бюджет на следующий год составит Продовжити Читання…

Читати далі…

В Молдове проведут досрочные парламентские выборы. Они намечены на 6 сентября

Соответствующий указ подписан Павлом Филиппом, которому Конституционный суд временно передал полномочия президента страны. Временно исполняющий обязанности главы государства премьер-министр призвал все политические силы не провоцировать разногласия. Павел Филипп отметил необходимость консолидации с тем, чтобы пойти на «суд народа, досрочные выборы». Продовжити Читання…

Читати далі…

Румыния призывает Европейский союз положить конец кризису в Молдове

Пресс-служба президента Румынии Клауса Йоханниса распространила заявление, в котором глава государства призвал руководство ЕС предпринять конкретные действия, дабы повлиять на кризисную ситуацию в Молдове. Власти Румынии подчеркивают, что все действия ЕС должны основываться на ценностях и принципах Евросоюза, а также на Продовжити Читання…

Читати далі…

Дерусифікація: Костянтин Ушинський

Рідні педагога також мешкали в Україні. Наприклад, його син Костянтин Костянтинович разом з дружиною і дітьми проживав на Рівненщині в с. Рясники Гощанського району. Інші два сини Ушинського загинули у 1918 р. у російсько-українській війні.

Читати далі…

Азербайджан наращивает грузоперевозки

В январе-мае 2019 года транспортным сектором Азербайджана было перевезено 90,5 миллиона тонн грузов, что на два процента больше показателя аналогичного периода прошлого года, передает в пятницу Trend со ссылкой на отчет Государственного комитета по статистике. Автомобильным транспортом было перевезено 62,8 процента всех Продовжити Читання…

Читати далі…

Золотовалютные резервы Беларуси растут

По состоянию на 1 июля золотовалютные резервы страны составили 8 млрд. 290,7 млн. долларов. Об этом сообщили представители Национального банка РБ. За прошлый месяц ЗВР увеличились. Рост составил 200,7 млн. долларов или 2,5%. Напомним, что за май резервы выросли на Продовжити Читання…

Читати далі…

Япония выделит Таджикистану более 7 миллионов долларов на машины скорой помощи

Грантовое соглашение на реализацию «Проекта по предоставлению машин скорой помощи Республике Таджикистан» было подписано 9 июля 2019 года. Документ завизировали министр финансов республики Файзиддин Каххорзода и глава представительства Японского Агентства по международному сотрудничеству (JICA) в Таджикистане Хидеки Танабе. Правительство Японии выделило на реализацию Продовжити Читання…

Читати далі…

Трудова міграція в Україні посилюється

Україна також не прийняла Програму сприяння поверненню заробітчан. Зокрема, державі варто було б надавати пільгові умови для інвестицій зароблених за кордоном коштів в українську економіку.

Читати далі…

Минздрав меняет систему продажи лекарств в Латвии

Министерство здравоохранения запланировано введение системы контроля запасов лекарств, чтобы информация о том, какие лекарства есть в наличии у оптовых торговцев, была ежедневно доступна в электронном виде. Аптеки будут заказывать необходимые лекарства через электронную систему. Вся система станет прозрачной и открытой, Продовжити Читання…

Читати далі…

Литву исключили из Международного совета по сохранению памятников

Литва лишилась членства в Международном совете по сохранению памятников и достопримечательных мест ИКОМОС (ICOMOS). Об этом сообщает Delfi со ссылкой на BNS. «Совет ИКОМОС решил навсегда аннулировать международную аккредитацию, имеющуюся у вашего Национального комитета», — говорится в полученном BNS письме генсекретаря организации Продовжити Читання…

Читати далі…

Автору роману “Бабин Яр” Анатолію Кузнєцову – 90

Після втечі Кузнєцова всі його твори вилучили із книгарень та бібліотек. Така сама доля спіткала і “Ми, двоє мужчин” – у архіві кіностудії не залишилось навіть копії на кіноплівці. За перебудови фільм “зняли з полиці”, часто показували на телебаченні. Насправді це одна з кращих українських картин 1960-х, проста та людяна історія. Як казав сам Анатолій Кузнєцов: “Сталося диво – кіноапарат зняв життя”.

Читати далі…

Альтернативними історичними стежками

Свого часу хтось із дотепників назвав Радянський Союз «країною з непередбаченою історією», що, як бачимо, не втратило актуальності й сьогодні. Історія, як відомо, не визнає умовності, але політика і політики можуть собі умовності дозволяти, довільно коментуючи історичні події. В цьому Продовжити Читання…

Читати далі…

Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв.

У сучасному світі людинa, її iнтeлeкт стали одним із гoлoвних pecуpcів кoнкуpeнтocпpoмoжнocтi дepжaви. Нaцiя стає лідером у peгioні чи cвiті, кoли нaцioнaльний пpoдукт дoмiнує в iнфopмaцiйнoму i культуpнoму пpocтopi, кoнкуpeнтну пepeвaгу пpинocять влacнi тexнoлoгiї й нoу–xaу в бiзнeci, а ocвiтa Продовжити Читання…

Читати далі…

Митрополит Андрей: “По Бозі я найбільше любив свою матір”

Софія із Фредрів Шептицька, про яку Станіслав Тарновський сказав, що вона “була однією із найвищих і найшляхетніших постатей свого часу”, народилася 20 травня 1837 року у Львові й була наймолодшою дитиною в графській родині Софії та Олександра Фредро. Її батько – відомий польський письменник і драматург, іменем якого названо нині одну із львівських вулиць. У родині панував дух злагоди, доброзичливості та любові. Батьки подбали, щоб донька отримала блискучу на той час освіту. Крім польської, Софія вільно володіла німецькою, французькою й англійською мовами. Брала приватні уроки в найкращих львівських учителів музики, а також уроки гімнастики.

Читати далі…

ВИТІК МІЗКІВ – ЗАГРОЗА ДЛЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ (ІІ)

У глобальному процесі міграції інтелектуального ресурсу Україна не є виключенням. Основні причини “витоку мізків” – складна економічна ситуація і військова агресія з боку РФ. Згідно з соціологічними даними, у 2016 році українці серед причин трудової міграції назвали: почуття безпеки, професійну самореалізацію, спрощені процедури реєстрації власного бізнесу.

Читати далі…

G-20

29 червня у Берліні зібралися керівники Великої Британії, Франції, Іспанії, а також глави Єврокомісії та Європейської ради на запрошення канцлера Ангели Меркель, щоб підготуватися до майбутнього саміту “Великої двадцятки” та виробити спільну позицію європейців. На цей саміт, зокрема, приїдуть Дональд Трамп, Володимир Путін і Реджеп Ердоган.

Читати далі…

РОЗДУМИ ПРО СВІДОМІСТЬ

На Землі існує безліч живих істот, однак прийнято вважати, що свідомість притаманна тільки людині. Але порівнюючи дії деяких представників людства і гармонійне життя тварин, виникають сумніви, хто ж володіє більш розвиненою свідомістю?

Читати далі…

Моделювання ситуації: взаємозв’язок державних видатків і економічного зростання

Існує думка, що державні видатки сприяють економічному зростанню, тому в умовах неефективного функціонування ринкового механізму і при розподілі ресурсів від компенсацій державне втручання є результативним. Однак, якщо державний сектор починає робити те, що у приватного виходило б продуктивніше, а спосіб фінансування витрат має несприятливі наслідки, зв’язок між державними видатками і економічним зростанням стає все менше чітким. Доказом цього є те, що дані низки промислово розвинутих країн не вказують на послідовну кореляцію між сукупними державними видатками і економічним зростанням.

Читати далі…

Фізика питної води

Основою життя на планеті є вода. Якщо без їжі людина може прожити майже 45 діб, то без води – лише від 3 до 10.
За даними Всесвітньої організації здоров’я, 80% усіх захворювань спричиняє неякісна питна вода. Особливо критична ситуація була в часи СРСР, коли держава майже не займалась проблемами екології і спокійно будувала хімзаводи та ядерні електростанції поруч з великими містами. Саме цей індустріальний радянський спадок ще й досі забирає життя громадян в деяких промислових районах України через катастрофічне забруднення питної води. Тому варто слідкувати за якістю того, що ми п’ємо.

Читати далі…

“Турецький потік”

У статті “Московська інтеграція Європи” від 5 лютого 2018 йшлось про “Північний потік-2” – спільний російсько-європейський проект, що мав би стати фундаментом енергетичної безпеки для одних країн, створюючи прецедент стихійного лиха для інших. У продовження піднятої проблеми розглянемо протилежний за географічними координатами вектор спрямування інтеграційних зусиль Кремля – південний.

Читати далі…

Роботи-політики – найближче майбутнє світу

Цифрова революція спричинила активне використання штучного інтелекту, технологій самообслуговування та комунікації між машинами (М2М). Сьогодні роботи присутні майже в усіх сферах суспільного життя, зокрема й у політиці.

Читати далі…

Руйнуємо міфи: Ярослав Мудрий

Мудрою людину могли наректи за виваженість як керівника, політика, державного діяча. Та як оцінювали Ярослава його брати та батько Володимир? Невже також вважали мудрим? Чи важливо було князеві, щоб у його діях бачили мудро прийняті управлінські рішення? І хто ж возвеличив його такою чеснотою? Спробуємо подивитись на цю історичну особистість з погляду сьогодення і минулого.

Читати далі…

Морально-етичні індикатори розвитку

Початок третього тисячоліття ознаменував прискорене формування міжнародних ринків, “вільний рух” капіталів, збільшення потоків інформації, розширення наднаціональних фінансових, економічних і політичних інститутів, які мали б згуртувати народи і країни в глобальну цілісність. Та згодом з’ясувалося, що глобалізація не тільки руйнує, а й уніфікує планетарну ієрархію народів і націй. Суперечності між різними етносами, державами, регіональними спільнотами не зникають, а загострюються.

Читати далі…

До розумних чи красивих?

Україна все більше інтегрується до євроатлантичного економічного співтовариства, хоча наша позиція залишається низькою через слабкість української економіки і реформаторські неуспіхи влади. Набагато вагомішу роль Україна відіграє там, де йдеться не про виклики майбутнього, а про небезпеки сьогодення. 

Читати далі…

Робот Софія: до зустрічі в Україні

Софія – жінка-андроїд гонконгської компанії Hanson Robotics, активована у 2015 році. Вона наділена штучним інтелектом, уміє розпізнавати обличчя і мову та постійно вдосконалюється, стаючи розумнішою.
Розробник робота, доктор Девід Хенсон створював Софію за образами Одрі Хепберн і своєї дружини. Машина здатна імітувати 62 вирази обличчя, встановлювати зоровий контакт, запам’ятовувати людей і підтримувати з ними діалог. На думку Хенсона, у майбутньому андроїдів буде неможливо відрізнити від людей: “Штучний інтелект розвиватиметься до того моменту, коли вони справді зможуть бути нашими друзями”

Читати далі…

ДЕРУСИФІКАЦІЯ: ГУБЕРНІЇ ТА ГУБЕРНАТОРИ

За весь період існування України істеблішмент так і не запропонував загальної системи цінностей, зрозумілої і близької кожному громадянину. Це означає, що ми не маємо або держави, або цінностей, або еліти.

Читати далі…

Минимальные зарплата и пенсия в 2019 году установлены в Казахстане

Законом “О республиканском бюджете на 2019-2021 годы” установлены минимальные размеры заработной планы и пенсии в Казахстане Так, с 1 января 2019 года минимальный размер заработной платы составляет 42 500 тенге; минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 037 тенге; минимальный Продовжити Читання…

Читати далі…

Туркменистан вывел из обращения 99% озоноразрушающих веществ

В Туркменистане выведено из обращения 99 процентов озоноразрушающих веществ (ОРВ).  На сегодняшний день единственное ОРВ в стране – фреон R22, ограниченное использование которого регулируется, сообщает сайт Trend. В  Ашхабаде Озоновым центром при Госкомитете по охране окружающей среды и земельным ресурсам Продовжити Читання…

Читати далі…

Міграція: камінь спотикання

За даними статистичного відомства ЄС Eurostat, країни Європейського Союзу в 2017 році надали статус біженця майже 540 тисячам прохачів. Найбільше клопотань задовольнили в Німеччині – 325 тисяч. Франція надала притулок понад 40 тисячам осіб, Італія – 35 тисячам, Австрія – 34 тисячам, а Швеція – 31 тисячі. За останні 3,5 роки прохання про отримання притулку у Німеччині подали 1,5 млн біженців.

Читати далі…

Повільне мислення

Райхле припускає, що ці надзвичайно повільні хвилі можуть бути ключовими для дослідження функціонування мозку. “Подумайте про затоку П’юджет-Саунд. Іноді води можуть бути дуже бурхливі, виникають довгі глибинні хвилі, а на їхніх вершечках з’являються білі гребінці, – каже він. – Ці хвилі полегшують активацію різних ділянок мозку, тобто виникнення гребінців”.

Читати далі…

Латвия побила рекорд по жизни без правительства

Процесс формирования кабинета министров в Латвии затянулся уже на 82 дня: 27 декабря страна побила предыдущий рекорд продолжительности жизни без правительства. Об этом сообщает Delfi.lv со ссылкой на Europe Elects. Предыдущий рекорд был установлен в 1995 году, когда на формирование Продовжити Читання…

Читати далі…

Доктрина енергобезпеки Російської Федерації як удар по Україні

Росія вже шантажує Білорусь, обіцяючи низьку вартість газу тільки за умови об’єднання двох держав. О. Лукашенко потрапив у складну ситуацію: з одного боку, економіка Білорусі значною мірою залежить від дешевих російських енергоносіїв, а з іншого – він не хоче втрачати незалежність країни та президентське крісло.

Читати далі…

Поезд Киев-Рига с 30 января будет курсировать раз в четыре дня 

Пассажирский поезд украинской железнодорожной компании “Укрзализныци” Киев-Рига, проходящий также через Минск и Вильнюс, с 30 января будет курсировать чаще – раз в четыре дня вместо нынешнего графика раз в неделю, сообщил в “Facebook” глава правления “Укрзализныци” Евгений Кравцов. “Наполненность в Продовжити Читання…

Читати далі…

Казахстан стал 68-м в рейтинге лучших стран мира

Журнал UsNews опубликовал рейтинг лучших стран мира. В данный топ попал и Казахстан, передает NUR.KZ. Наша страна заняла 68 строчку рейтинга. Всего в нем представлены 80 государств. Казахстан расположился между Болгарией и Ганой. Рейтинг составлялся на основе опроса респондентов. Около 20 тыс. человек Продовжити Читання…

Читати далі…

Дещо про псевдоцитати з Лєніна і Троцького на честь гетьмана Скоропадського

Тож, не робімо ведмежої послуги такими “крилатими цитатами” ні П. Скоропадському, ані будь-яким іншим фігурантам чи то українського, чи то світового минулого.

Читати далі…

Таджикские импортеры не торопятся получить узбекские экспортные кредиты

На данный момент узбекских кредитов выдано всего на $507 тыс. Таджикские предприниматели не особо заинтересованы в привлечении предоставляемых Узбекистаном льготных кредитов, предполагающие поставки товаров узбекского производства в Таджикистан. Узбекские экспортные кредиты предоставляются в рамках заключенного в марте прошлого года правительствами Продовжити Читання…

Читати далі…

Гражданам Азербайджана будет возвращаться часть НДС

Так, при оплате наличными вам возвратят 10%, а при оплате банковской картой – 15% от НДС, входящего в стоимость вашей покупки. Ставка НДС в Азербайджане составляет 18%: таким образом, вы можете рассчитывать на возврат 1,8 или 2,7 манатов с каджых потраченных Продовжити Читання…

Читати далі…

Латвия, Эстония и Финляндия создадут общий газовый рынок

Эстонская компания Elering, управляющая газотранспортной сетью страны, подписала договор с коллегами из Финляндии и Латвии (Conexus Baltic) о создании к началу 2020 года латвийско-финско-эстонского газового рынка. Отмечается, что данное соглашение дает возможность обеспечивать по единому газовому тарифу импорт газа в Продовжити Читання…

Читати далі…

На озеленение дна Аральского моря в 2019 году будет направлено 100 млрд сумов

В этом году на создание защитных лесных насаждений на пересохшем дне Аральского моря из бюджета страны будет поэтапно выделено 100 млрд сумов. Озеленение пустынных территорий на месте ушедшей воды запланировано правительственным постановлением. «Зелёные покрытия» охватят 500 тысяч гектаров земли. На Продовжити Читання…

Читати далі…

Азербайджан увеличил производство и экспорт меда

Азербайджан в 2018 году экспортировал 8,3 тонн меда, что на 27,7% выше показателя 2017 года, сообщили “Интерфакс-Азербайджан” в Госкомитете по статистике.  “В 2018 году объем экспорта меда из Азербайджана составил 8,3 тонн на сумму $71,5 тыс. При этом основной объем Продовжити Читання…

Читати далі…

Культурне різноманіття чи культурна уніфікація в умовах глобалізації

Одним із найоптимальніших напрямів співпраці різних культур і цивілізацій є мультикультуралізм, що проголошує перехід від політики включення індивідуальних і групових відмінностей у більш широкі структури до визнання їхнього права на існування як інших.Мультикультурна свідомість заснована на діалозі, взаємообміні та взаємозбагаченні різних культур і світоглядів. Це особливо необхідно країнам, що приймають іммігрантів і потребують розв’язання проблем міжкультурної співпраці без силового втручання чи економічних санкцій.

Читати далі…

Литва проведет референдум о двойном гражданстве

Литовский Cейм утвердил дату референдума о двойном гражданстве — голосование состоится 12 мая. За такое решение проголосовали 85 депутатов, а трое членов Сейма воздержались. Об этом сообщает портал ru.delfi.lt. Конституционный суд уточнил, что ранее принятое Сеймом решение о проведении референдума на протяжении Продовжити Читання…

Читати далі…

Россию как рынок сбыта латвийских молочных продуктов заменили другие страны

Экспорт молока достиг того объема, который был до установления российского эмбарго, и Россию как крупнейший в свое время рынок сбыта молочных продуктов заменили другие страны, заявил в интервью агентству ЛЕТА член правления Совета по сотрудничеству сельскохозяйственных организаций, руководитель молочной группы Продовжити Читання…

Читати далі…

Общий госдолг Молдовы составил 52 миллиарда леев

Общий госдолг Молдовы на конец февраля 2019 г. составил 52 млрд 019,7 млн леев, увеличившись с начала этого года на 7,1 млн леев (+0,01%). По данным Минфина Молдовы, увеличение общего госдолга в январе-феврале 2019 г. было обусловлено ростом внутреннего госдолга, Продовжити Читання…

Читати далі…

В Молдове врачи массово покидают систему здравоохранения

В прошлом году систему покинуло около 3000 врачей. Тревожная ситуация в системе здравоохранения. Только в 2018 году ее покинуло около 3000 врачей основных специальностей. Такие данные содержатся в отчете министерства здравоохранения за 2017–2018 годы, пишет unimedia.info. Лидерами в этой области являются Продовжити Читання…

Читати далі…

Заява речниці ЄС після першого туру президентських виборів в Україні

Європейський Союз сподівається на вільний, чесний і прозорий другий тур виборів 21 квітня, який відбудеться відповідно до міжнародних стандартів. Важливо, щоб усі сторони дотримувалися демократичних принципів, шануючи волю українського народу та уникаючи неналежної напруги.

Читати далі…

Комюніке міністрів закордонних справ G-7

Ми також закликаємо українську владу дотримуватися своїх зобов’язань у сфері боротьби з корупцією, зміцнення верховенства права та захисту свободи ЗМІ та громадянського суспільства. Ми також очікуємо, що українська влада забезпечить справедливе, вільне, прозоре і всеохоплююче голосування під час виборів.

Читати далі…

В Азербайджане положен конец бумажным “купчим”

Согласно указу Президента Ильхама Алиева о применении закона “О государственном реестре недвижимости”, выписки о недвижимости в Азербайджане будут выдаваться только в электронном виде. Тем самым положен конец эпохе бумажных выписок, сообщает Trend со ссылкой на пресс-службу Госкомитета по вопросам имущества. С 18 Продовжити Читання…

Читати далі…

Китайська спокуса: 17+1

І не лише міжнародній спільноті, а й нашим елітам. “Чому ви не в Дубровнику?”, – запитав один хорватський бізнесмен автора цих рядків, котрий саме в той період перебував у Загребі. Оскільки під “ви” малась на увазі Україна, то й питання зависло в повітрі. Але відповідь варто б пошукати, проектуючи недалеке майбутнє нашої країни.

Читати далі…

Средняя зарплата в Беларуси превысила 500 долларов

В Национальном статистическом комитете Республики Беларусь подсчитали среднюю зарплату за март. По данным Белстата, в прошлом месяце произошло увеличение номинальной начисленной средней зарплаты до 1056,9 рубля. По курсу Национального банка Республики Беларусь это составляет 506 долларов. То есть, согласно официальной Продовжити Читання…

Читати далі…

Translate