Донька першого астронавта вирушила слідами батька

Донька першого астронавта вирушила слідами батька
Найстарша донька Алана Шепарда, першого американського астронавта, що побував у космосі, минулої суботи вирушила по батьківських слідах, полетівши на орбіту комерційною космічною туристичною ракетою Джефа Безоса Blue Origin, через 60 років після знаменитого організованого NASA суборбітального польоту її покійного батька – пише інформаційна агенція Hina.

74-літня Лаура Шепард-Чарчлі була ще школяркою, коли її батько, пілот американських ВМС, вперше полетів у космос. Тепер і вона само полетіла в суботу, разом з іще шістьма мандрівниками у кабіні судна New Shepard, що належить фірмі Blue Origin.

Місце зльоту ракети знаходиться неподалік від міста Ван Горн у західному Техасі. Капсула з екіпажом космічного корабля, яким мандрівників запустили у космос, створена так, щоб змогла досягнути висоту у 106 км, перш ніж почне повертатись на Землю. Весь політ, від зльоту до повернення на Землю, мав тривати трохи більше від 10 хвилин, а пасажири мали б відчути і кілька хвилин стану невагомості в кульмінаційній точці суборбітального польоту.

Космічне судно Безоса своє ім’я отримало від Алана Шепарда, котрий у 1961 році увійшов до історії як друга особа в космосі (після Гагаріна) і перший американець, котрий полетів у космос, точніше – у 15-хвилинний суборбітальний політ як один із астронавтів NASA. Після успішного приземлення на Атлантику Шепард став національним героєм, в його честь організували паради у Вашингтоні, Нью-Йорку та Лос-Анджелес, а також його прийняв тодішній американський президент Джон Ф. Кеннеді. Десятьма роками пізніше Шепард ходив по Місяцю як керівник місії Аполлон-14.

Чарчлі була однією з двох почесних пасажирів, котрі не платили за подорож на Blue Origin, а другим був 50-літній Майкл Страган, колишня зірка Національної ліги футболу, колишній гравець New York Giant, спортивний аналітик та співведучий програми «Доброго ранку, Америко», що її емітує канал ABC. До них долучилися ще четверо менш відомих осіб, всі дуже багаті люди, які заплатили невідому мас-медіа, але ймовірно величезну суму грошей за свої пасажирські місця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Ксеноботи – живі роботи Як люди навчилися ходити прямо