Доповідь американської розвідки про глобальні загрози

Доповідь американської розвідки про глобальні загрози

Директор національної розвідки США Ден Коутс надав Сенатському комітету з питань розвідки доповідь “Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США”. У ній йдеться, що найбільша загроза для США у кіберпросторі у 2018-му році йтиме від Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї. Американські розвідувальні служби говорять про можливість здійснення Росією значних кібератак на Україну:

“Ми очікуємо, що в наступному році Росія буде проводити більш зухвалі та руйнівні кібер-операції і, скоріш за все, використає нові інструменти проти України.

Україна залишається під загрозою внутрішніх потрясінь, які Росія може використати, щоб підірвати прозахідну орієнтацію Києва. Ці чинники загрожують економічного підйому України, який зараз на ранньому етапі, та потенційно призведуть до змін у зовнішній політиці, що більше посилить напругу між Росією та Заходом.

Незадоволення суспільства темпами реформ, депресивні умови життя, погіршення ситуації з корупцією та політична поляризація напередодні запланованих президентських та законодавчих виборів у 2019 році можуть призвести до дострокових виборів.

Лідери опозиції будуть прагнути скористатися невдоволенням населення, щоб послабити президента Петра Порошенка та правлячу коаліцію перед виборами в 2019 році.

Конфлікт на сході України, ймовірно, залишиться нерозв’язаним і відрізнятиметься коливаннями насильства. Навряд чи відбудеться великий наступ однією з сторін у 2018 році, хоча розрахунки кожної сторони можуть змінитися, якщо один з них побачить, що інший серйозно змінює статус-кво. Росія буде продовжувати свою військову, політичну та економічну дестабілізаційну кампанію проти України, щоб придушити і, якщо можна, відвернути намагання Києва об’єднатися з ЄС та зміцнити зв’язки з НАТО. Київ буде рішуче протистояти поступкам Москві, але майже напевно не поверне контроль в 2018 році над районами, що контролюються Росією на сході України. Росія буде змінювати рівень насильства, щоб тиснути на Київ та сформувати переговори на користь Москви.

Росія буде працювати, щоб зруйнувати західну єдність щодо санкцій та підтримки Києва але Кремль може впоратись із санкціями, що існують зараз”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ