Доступ до зброї зменшує злочинність?

Доступ до зброї зменшує злочинність?
Прихильники загального доступу до вогнепальної зброї переконують, що спрощена процедура отримання дозволу на зброю протидіятиме злочинності, – йдеться у дослідженні журналу “Scientific American”.

“Ця ідея значною мірою базується на суперечливих дослідженнях 1997 року, що показали зменшення рівня злочинності у регіонах, де були пом’якшені вимоги для отримання вогнепальної зброї. Джон Р. Лотт та Девід Б. Мастард аналізували дані злочинності у США між 1977 і 1992 роками. З’ясувалось, що рівень убивств зменшився на 7,65% в 10 штатах після того, як там було пом’якшено правила отримання дозволів на приховане носіння зброї. Вчені визначили, що у тих регіонах зменшились й інші показники, що стосувались злочинності.

Однак рецензенти із National Research Council дійшли висновку, що незначні зміни у моделі, яку використовували попередні дослідники, призводять до суттєвих відмінностей у результатах, зміцнюючи чи послаблюючи взаємозв’язок між дозволами та злочинністю, тому неможливо визначити, як модифікація правил, що стосуються дозволів на зброю, впливає на злочинність.

Нові дослідження, опубліковані у 2017 році, демонструють, наскільки виправдала себе модель Лотта і Мастарда. Економіст Джон Донах’ю із Стенфордського університету заявив, що частота брутальних нападів значно зменшилася у тих штатах, які не мають пом’якшених правил щодо володіння зброєю, натомість незначно зменшилась у тих штатах, які запровадили такі полегшення.

Аналізуючи випадки насильства за 2003 рік, Донах’ю разом зі колегами не виявили зросту безпеки у тих штатах, які полегшили доступ до зброї. Упродовж декади такі штати показували подібний чи й вищий рівень кількості зґвалтувань проти тих штатів, де ніколи не відбувалося пом’якшення правил володіння зброєю”.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ