Дуда – лідер першого туру президентських виборів у Польщі

Дуда – лідер першого туру президентських виборів у Польщі
28 червня в Польщі відбувся перший тур президентських виборів. Через пандемію коронавірусу виборці могли віддати свій голос двома способами: через пошту та особисто на виборчій дільниці. Поляки здебільшого обрали другий варіант. Голосування проводилось із дотриманням суворих санітарних вимог, що спричинило довгі черги на багатьох виборчих дільницях. Явка виборців була доволі високою – приблизно 64%.

Як і передбачала більшість експертів, перемогу в першому турі з показником 44% здобув чинний президент Польщі Анджей Дуда. На другому місці – очільник Варшави, представник опозиційних сил Рафал Тжасковський, який здобув 30% голосів. Третє місце посів журналіст та незалежний кандидат Шимон Головня. За нього проголосували 14% виборців. Представник правої партії “Конфедерація” Кшиштоф Босак отримав приблизно 7% голосів, що засвідчує зміцнення правих сил у Польщі. А от представник лівих Роберт Бедроня та очільник популярної в регіонах “Польської селянської партії” Владислав Косиняк-Камиш одержали по 2,5%, що є для них доволі низьким показником.

Як бачимо, розрив між лідерами становить 20%. Оскільки жоден кандидат не набрав понад 50% голосів, 12 липня відбудеться другий тур голосування. Хоча Анджей Дуда має значні шанси на перемогу, занадто розслаблятися йому не варто, бо Рафал Тжасковський може його випередити, якщо прихильники Шимона Головні та інших кандидатів, які програли, проголосують за нього. Експерти до того ж засвідчують падіння довіри поляків до чинного президента та правлячої партії “Право і справедливість”, попри те, що для популяризації своїх поглядів вони активно використовували численні друковані, телевізійні та мережеві ЗМІ, а зокрема суспільного мовника TVP, що мав би бути незалежним. На думку експертів, це зниження довіри пов’язане з недостатньо ефективною боротьбою влади з поширенням коронавірусу, за що її вже критикували опозиційні сили. Окрім того, Дуду звинувачують й у посилені напруги між Варшавою та Брюсселем.

Серед сильних сторін чинного президента та правлячої партії Польщі – активна підтримка патріотичних гасел, збільшення фінансування армії, переговори з Д. Трампом, який хоче посилити тут американський контингент. Саме за активної підтримки депутатів від “Права і справедливості” була прийнята нова безпекова концепція Польщі, де значна увага приділяється посиленню обороноздатності країни. Своїм головним ворогом на цьому етапі держава вважає Російську Федерацію. Це дуже сприятливо для України, адже хто б не став наступним президентом Польщі – він матиме проукраїнські позиції і активно підтримуватиме Україну у боротьбі з Росією на міжнародній арені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


США зменшують свій військовий контингент у Німеччині