Думки про війну: алкоголь

Думки про війну: алкоголь

Алкоголь на «нулі» (на передовій – ред.) – це фактор природного відбору. Трапляються люди, які пили все життя і просто не можуть стриматись, їх відразу треба відправляти у тил на різні підсобні роботи. Мова йде про цілком неадекватних типів, у яких мало що залишилось від людської подоби. З тими, хто може стриматись, але не бажає, можна проводити розмову.


Як правило, такі люди заявляють, що це їхня приватна справа. Мовляв, якщо вони виконують покладені на них обов’язки, а п’ють у період затишшя або у вільний від бойових чергувань та виходів час.
Таким слід пояснити, що на війні, яка зараз ведеться, немає вільного від неї часу. Якби справа стосувалась лише життя тієї людини, яка випила, можна було би махнути на це рукою, мовляв, загинув, бо був п’яний, ну то і бог з ним. Сам знав, на який ризик наражається. Але у підрозділі життя всіх інших бійців може залежати від життя одного. П’яний солдат не зауважив ворога, той наблизився – і загинули всі. Або наприклад, когось поранили, а п’яний не міг його нести – загинув поранений. Чи – треба принести боєкомплект, за ним побіг п’яний і через те, що був на підпитку, ніс його надто довго – підрозділ знищений.
Ви відразу почуєте аргумент, що «я свою норму знаю, тому багато не п’ю, лиш стільки, щоб розслабитись». Не слід сперечатись із такою людиною. Скажіть, що вірите йому і нічого б не мали проти, якби у підрозділі не було інших вразливих осіб – наприклад, які не вміють пити, або лікувались від алкогольної залежності, або швидко п’яніють.

Нехай командир скаже, приміром: «Ви адекватний, і я б не заперечував проти того, що ви вип’єте 100 грамів, але як я поясню іншим, чому вам можна, а всім решта не можна? Вийде, що ви особливий, кращий за інших? Якщо я дозволю вам, то повинен дозволити й всім, що призведе до втрати боєздатності підрозділу, мржлио до його знищення, а, відповідно й до вашої смерті».

Нагадайте і про те, що поранений, у крові якого буде виявлено алкоголь чи наркотики, не отримає належних виплат. Також не отримає компенсацію сім’я загиблого у стані алкогольного сп’яніння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Думки про війну: відступ Думки про війну: зрада