Джо Байден лідирує у виборчих перегонах у США

Джо Байден лідирує у виборчих перегонах у США
Нещодавно Джо Байден офіційно став кандидатом у президенти від Демократичної партії, отримавши перемогу на праймеріз. Тепер за крісло очільника країни він змагатиметься з Дональдом Трампом, представником республіканців. Наразі важко передбачити, хто вийде переможцем із цієї боротьби, адже обидва кандидати мають як позитивні, так і негативні якості.

За даними соціологічних досліджень, проведених на замовлення телеканалу CNN на початку червня, Дж. Байдена підтримують 55% американців, що є найкращим показником для політика за весь період передвиборчої кампанії. Д. Трамп відстає від нього на 14% і має сьогодні 41% прихильників. Позиції Трампа останніми місяцями похитнулися через його недостатньо ефективну боротьбу з поширенням коронавірусу. Зокрема, тільки 41% американців вважає, що Трамп успішно бореться з коронавірусом, водночас на думку 55% респондентів, Дж. Байден впорався б із цією проблемою краще.

Щоби якось консолідувати американців і підняти свої рейтинги, Трамп звинувачує в поширенні коронавірусу зовнішніх ворогів – Китай та ВООЗ. Та хоча антикитайські настрої в США й посилюються, рейтинг Трампа від цього суттєво не зростає.

А після того, як американський гарант з допомогою поліції та нацгвардії намагався придушити масові протести проти свавілля поліції, спричинені вбивством афроамериканця Джорджа Флойда, довіра до нього стала ще меншою. Наразі американці не вірять, що чинний гарант зможе розв’язати проблеми, пов’язані з расовою дискримінацією. Згідно з опитуванням, 63% респондентів вважають, що змінити цю ситуацію зможе Байден, і тільки 31% – що Трамп. Це повністю відповідає особливостям електорату обох кандидатів, оскільки основним виборцем Д. Трампа є білий корінний американець, що належить до середнього класу, натомість симпатиками Дж. Байдена є передусім мігранти, представники різних етнічних груп. До того ж його підтримують понад 90% афроамериканців, а Трампа – усього 4%. Низький рівень довіри чинного гаранта серед чорношкірого населення США пов’язаний передусім із тим, що Трамп завжди був за жорстку міграційну політику, натомість Байден пропонує значно її пом’якшити, тому він є більш привабливим для різних етнічних груп.

Оскільки представники Демократичної партії здебільшого підтримали мітингарів, нині в Сенаті готуються законопроєкти, спрямовані на певні обмеження повноважень поліції, а також скорочення її фінансування. Загалом 57% американців критично оцінюють діяльність чинного президента і тільки 38% респондентів схвалюють його роботу. Згідно з опитуванням, Дж. Байден випереджає Д. Трампа в усіх сферах, окрім управління економічним розвитком (тут Трампа підтримує 51% респондентів, а Байдена – 46%).

Отже, наразі очільник Білого дому не може зарадити поширенню коронавірусу та масовим протестам. Тож якщо найближчими місяцями діяльність Трампа не стане ефективною, на майбутніх виборах його може чекати ганебна поразка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Протести в Америці і Європі: російський слід Байден буде боротися з Трампом за президентську посаду