Джон Хербст: “США та їхні союзники повинні розглянути питання щодо подальшого постачання зброї Грузії та Україні”

Джон Хербст: “США та їхні союзники повинні розглянути питання щодо подальшого постачання зброї Грузії та Україні”

Джон Е. Хербст – американський дипломат, екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру імені Діну Патріциу при Atlantic Council.

“Території між великими державами – прикордонні області – завжди були полем боротьби. Саме так трапилось із країнами, які колись були частиною Радянського Союзу, а нині затиснені між Росією та Заходом. Частина консолідованої Європи створила разом із США стійкий ліберальний демократичний лад, але Росія все більше стає в опозицію. Хоча багато “прикордонних” країн зараз є прозахідними, Москва хоче контролювати хоча б політику національної безпеки своїх близьких сусідів”, – пише Джон Хербст у статті, опублікованій на сайті аналітичного центру Atlantic Council.

 Дипломат вважає, що Захід не може купити мир, дозволяючи Москві керувати її сусідами. Саме тому підхід до вирішення цієї проблеми, на думку Хербста, повинен базуватися на старих ідеях, створених наприкінці холодної війни: держави є суверенними, мають територіальну цілісність, право обирати власні політичні та економічні системи, а також міжнародних друзів та союзників.

“Нам потрібно відкрито і впевнено повернутися до цієї політики. Сполучені Штати повинні взяти на себе ініціативу в рамках НАТО, щоб викласти це бачення та нагадати союзникам, що двері до членства в НАТО були залишені відкритими для України та Грузії десять років тому”, – додав політик.

Екс-посол також зазначив, що ЄС повинен мати чітке уявлення про членство своїх східних сусідів: “Треба віддати належне ЄС, адже він не відступив від Договору про глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі після початку російської агресії проти України, незважаючи на боязкі голоси на Заході, які звинувачують ЄС в “українській кризі”. Також він не відступив від програми Східного партнерства. Але він повинен створити можливості для більш тісної співпраці в рамках Східного партнерства, наприклад, усунути бар’єри, що стримують торгівлю. Також потрібно відкрити двері для додаткових угод про вільну торгівлю”.

Дж. Хербст вважає, що Україні потрібно ще багато чого зробити для очищення свого банківського сектору та подолання корупції. “НАТО і ЄС також повинні вдосконалити політику, спрямовану на допомогу прикордонним країнам посилити внутрішню вразливість, яку Кремль використав у власних інтересах. Вона повинна містити програми, призначені для обмеження корупції та очищення банківського сектору. Москва продовжує купувати вплив завдяки корупції, і банківська система є головним посередником, а також засобом для відмивання грошей”, – зазначив політик.

На думку Хербста, США та їхні союзники також повинні розглянути питання щодо подальшого постачання зброї Грузії та Україні: “Життєво важливим є зупинити Кремль. Зараз фронт розташований на сході України. Зацікавленість Заходу у припиненні агресії Кремля на Донбасі підтверджує надання 1 млрд доларів щороку впродовж п’ятиріччя для військового обладнання. Ця сума повинна включати в себе регулярні потреби, як-от протитанкові ракети, безпечну комунікацію, складні безпілотники та протиракетний радар”.

Дипломат також вважає, що США та їхні союзники з НАТО повинні розглянути можливість більшої присутності у Чорноморському регіоні, посилити регулярні навчання з Грузією та Україною, а також частіше відвідувати порти в Батумі та Одесі.

“Ті, хто пристосовується під Москву, вважають, що вони купують мир та стабільність. Це ілюзія. Пристосування робить граничні території місцями агресії та нестабільності зі сторони Кремля”, – застерігає політик.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ