Едгарс Рінкевічс: Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні

Едгарс Рінкевічс: Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні

7 грудня у Відні міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс взяв участь у 24-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

У своїй промові Рінкевичс підкреслив, що українське питання повинно залишатися в центрі обговорення ОБСЄ, враховуючи важливу роль організації у справі запобігання і вирішення конфліктів. Неприпустимо, що у окремих держав-учасниць ОБСЄ фундаментально протилежне розуміння основних принципів і цінностей, про що свідчить агресія Росії щодо України, що ігнорує незалежність, єдність, суверенітет та територіальну цілісність України. Рінкевичс підкреслив, що Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні. Водночас міністр висловив підтримку дипломатичним намаганням подолати кризу в рамках Нормандського формату та тристоронньої контактної групи, досягнувши повного виконання Мінських угод. 

Міністр визнав, що необхідна більша політична воля і прагнення організації досягти вирішення заморожених конфліктів в Європі. ОБСЄ є платформою для вирішення таких конфліктів, але має бути більш тверда політична воля, щоб досягти реальних результатів.

Едгар Рінкевичс підкреслив, що безпека в Європі також означає дотримання прав людини, принципів демократії, верховенства закону і основних свобод, тому необхідно продовжити роботу зі зміцнення автономних інститутів ОБСЄ та їх незалежності.

Під час засідання Ради міністрів ОБСЄ Едгар Рінкевичс також став членом обговорення проблеми прав людини в Криму. Він висловив стурбованість з приводу погіршення становища на півострові, особливо обмеження прав людини і основних свобод кримських татар після анексії Криму. Важливо, щоб це питання залишалося на порядку денному міжнародних організацій, наголосив міністр.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ