Егоїзм – основне джерело негативних емоцій

Егоїзм – основне джерело негативних емоцій

Стан нашого здоров’я залежить не тільки від того, що ми споживаємо і яким повітрям дихаємо, але і від багатьох психологічних чинників. Ба більше, безліч хвороб зароджуються саме на психоемоційному рівні.

Суттєву шкоду нашому організму завдають негативні емоції, що зароджуються у нас самих чи виникають через нас в інших людей. Коли ми когось кривдимо, то приносимо нашому здоров’ю значно більші збитки, ніж коли ображають нас. Тому зазвичай довгожителі – добрі і неконфліктні люди.

У момент виникнення негативних емоцій ми втрачаємо багато життєвої енергії, необхідної для підтримки нормального гомеостазу і захисних функцій організму. До того ж для нейтралізації наслідків такого стресового стану в організмі активуються певні механізми на енергетичному та фізичному рівнях. Якщо порівняти наше тіло з електронним механізмом, то кожна негативна емоція вмикає захисний блок. І навіть коли емоції цілком ущухли, блоки захисту залишаються напоготові і продовжують споживати енергію. Згодом нам почне не вистачати життєвих сил, ми станемо більш уразливими до хвороб. У класичній медицині цей стан позначають синдромом хронічної втоми.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно використовувати методи самоочищення, зокрема медитацію, під час якої незадіяні захисні механізми поступово відмикаються. Сучасна психологія також пропонує методики нейтралізації негативних наслідків від емоцій. У деяких практиках людину вводять у стан зміненої свідомості, де вона споглядає стресову ситуацію збоку, усвідомлюючи її причину.

Але чому в деяких людей негативні емоції виникають частіше, ніж в інших? Усе залежить від характеру, від його морального і духовного розвитку. Якщо людина егоїстична і на перше місце ставить себе, то будь-яка ситуація в суспільстві здатна викликати в неї негативні емоції. До того ж індивідуаліст доволі часто своїми діями викликає негативні емоції в інших, чим завдає собі ще більшої шкоди.

Будда говорив, що в основі негативних емоцій лежить необізнаність і егоїзм. Незнання справжніх законів природи схиляє нас до піклування найперше про себе, а своє благополуччя ми доволі часто будуємо на збиток ближнім.

Сучасне суспільство сприяє егоїзму. ЗМІ популяризують і рекламують різноманітні тренінги особистісного росту, де вчать, окрім усього, ще й нейролінгвістичному програмуванню, щоб краще обдурити конкурента. Людина починає вірити, що мета виправдовує засоби. Відтак виникає корупція серед державних чиновників і вищого менеджменту на великих підприємствах.

Коли людина з самого дитинства орієнтована на свою особистість, то починає вважати, що егоїзм – це благо, яке природа дала людині, щоб вижити в соціумі. Але ж навколо є безліч прикладів зовсім іншої поведінки, коли люди турбуються про оточуючих, а лиш потім про себе

Іноді егоїзм викликає в нас негативні емоції. Тоді найпростіша життєва проблема виростає до космічних масштабів. Дієвою методикою, що оберігає нас від негативних емоцій, є споглядання зоряного неба. Коли ми дивимось на зорі, то розуміємо, що Всесвіт нескінченний, а проблеми – зовсім дрібні.

Наш характер залежить не тільки від вроджених рис і виховання, але і від харчування. Наприклад, певні бактерії, що населяють наш організм також впливають на психологічний портрет. Якщо людина споживає м’ясо, то в ній формується така мікрофлора, як у хижаків. А хижаки, зазвичай, є егоїстичними, бо змушені боротися за здобич з іншими тваринами. Отже, споживання м’яса суттєво підживлює наш егоїзм, що породжує негативні емоції.

Звісно, егоїзм певною мірою допомагає здобути матеріальний успіх, але з іншого боку, він притягує проблеми, які часом породжують в доволі успішних людей депресію. Відтак радість від життя зникає, і людину опановують згубні думки.

Якими виростуть діти залежить від їхніх батьків. Якщо змалку навчати дитину турбуватися найперше про ближнього, то її життя стане світлим і легким. І з часом дитина зрозуміє, що Всесвіт завжди допомагає добрим.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ