ЕКОЛОГІЯ ХАРЧУВАННЯ

ЕКОЛОГІЯ ХАРЧУВАННЯ
Щоб підтримувати у нормі всі життєві цикли організму, людині потрібні не лише чисте повітря і якісна вода, а й відповідне здорове харчування…

Проаналізувати всі чинники, що негативно впливають на здоров’я людини, можна дійти до висновку, що саме неякісна їжа найчастіше призводить до проблем.

Головним нашим захисником є імунна система, яка боронить організм від шкідливих вірусів і бактерій. Споживаючи нездорову їжу ми шкодимо самі собі, адже система травлення не може перетравити й засвоїти абсолютно все, тож частина речовин накопичується у вигляді токсинів і шлаків. Щоб позбутися цієї отрути організм вимушений задіяти життєву енергію, яка підтримує імунну систему.

Водночас життєва енергія залежить від нашого духовного розвитку і кількості праведних/неправедних вчинків. На імунну систему суттєво впливає стан мікрофлори шлунково-кишкового тракту, що передовсім потребує певного харчування, зокрема рослинної клітковини. Отже, вживаючи не найкращу їжу, з малим вмістом клітковини, та чинячи недобрі діяння ми істотно вражаємо свою імунну систему й створюємо передумови для появи різноманітних хвороб.

Чому ж організм нас не зупиняє і не сигналізує про небезпеку?! Адже все живе на Землі створювалося практично за однією “моделлю”, й тварини на інстинктивному рівні розуміють що не слід споживати.

На відміну від тварин, життям яких керують інстинкти, людина вільна як у вчинках, так і у задоволенні фізіологічних потреб організму, зокрема і щодо вибору харчування. Звісно ж, на первісних стадіях розвитку ми дещо уподібнювались до тварин, та з розвитком людської сутності природні інстикти притуплялися і згодом їх функцію взяв на себе розум. Наша поведінка в природі та у соціумі залежала виключно від розуму. Але й він може помилятися, зокрема й при виборі їжі.

Прийнято думати, що людина всеїдна. Проте в процесі еволюції змінювалося і розвивалося не лише фізичне тіло людини, а й більш тонкі енергетичні тіла (душа). Й вони не менш залежні від якості їжі. Кожний спожитий нами продукт має свою вібрацію і певним чином впливає на людину. Тваринні продукти підсилюють нестриманість в діях і жорстокість, адже мають досить низькі вібрації, після них в тілі залишається безліч токсинів. Натомість фрукти та ягоди мають найвищі вібрації, підсилюють тонкі тіла людини, засвоюються організмом легко і практично не залишають шлаків.

В багатьох релігійних практиках існують певні обмеження щодо харчування, і в першу чергу, щодо споживання тваринної їжі, особливо для людей, які прагнуть присвятити життя духовному розвитку (монахи, ченці). Цей факт ставить крапку в суперечці про користь м’яса: якщо людина переймається не тільки фізичним тілом. а й розвитком Душі, то від тваринної їжі варто відмовитись.

Тварини такі ж живі Божі істоти, як і людина. Позбавляти їх життя задля задоволення своїх потреб не зовсім гуманно. Первісні люди споживали м’ясо, аби вижити, але ж сьогодні, коли є безліч рослинних продуктів, тваринна їжа вже не має такого важливого значення для збереження людської популяції. Можна навіть стверджувати, що тваринна їжа шкідлива не тільки для тонкого, але й для фізичного тіла – залишає багато токсинів, закислює організм і шкодить імунній системі. Отримана у результаті смерті їжа апріорі не може давати життя.

Окремі релігії приділяють повсякденному харчуванню чимало уваги, наприклад іудаїзм. Там існує “кашрут” – перелік законів щодо того дозволених та заборонених для споживання продуктів, принципів приготування їжї (окреслено поняття “кошерності”). Іудаїзм досить стародавня релігія, напевно через це й зберігся дозвіл на споживання м’яса деяких тварин. Та їхнє вбивство проходить за визначеною “кашрутом” процедурою, з максимально можливим очищенням м’яса від крові. Але навіть таке “гуманне’ вбивство, все ж вбивством залишається і для сьогоднішнього часу вже є анахронізмом. Цікаво, що тварини вбиті під час полювання вважаються не кошерними. Для іудаїзму неприпустиме вбивство тварини задля розваги.

Дещо менш суворі, але схожі, приписи щодо харчування є і в ісламі. У християнстві харчування обмежене лиш певними настановами для ченців: так для кращого контролю над тілом і емоціями їм не рекомендовано споживати м’ясні продукти. Для світських християн протягом року встановлено пости, що обмежують вживання тваринної їжі. Це чергове підтвердження того, що м’ясо не корисне для людини.

Стосовно алкоголю, то це табу лише в ісламі. В інших релігіях здебільшого існують окремі обмеження до його вживання. З фізіологічної точки зору, алкоголь шкідливий, спричиняє склеювання еритроцитів, як наслідок формуються тромби, які суттєво порушують мікроциркуляцію крові у всьому тілі, зокрема й у мозку. Нейрони починають швидко відмирати і цілком може погіршитись розумова діяльність. Водночас, через свої наркотичні властивості алкоголь здатний ввести людину у стан зміненої свідомості, де зв’язок з вищим духовним світом переривається і відкривається найнижчий астральний світ (в народі такий стан називають “білою гарячкою”). Потрібно зауважити, що від алкоголю гине більше людей, ніж від війни. Якщо та чи інша країна на державному рівні, через рекламу і низькі ціни, сприяє збільшенню споживання алкоголю, то фактично свідомо шкодить своїм громадянам як на фізичному, так і на духовному рівнях.

Останнім часом в наукових колах чимало суперечок щодо продуктів харчування, отриманих з генномодифікованих рослин (ГМО). В США та Канаді фермерам дозволено вирощувати такі рослини і переробляти їх, тамтешні вчені спростували шкідливість технологій ГМО. Натомість в Європейському Союзі не рекомендують споживати продукти з ГМО. Та технології ГМО в Північній Америці дозволили вирощувати рослини без застосування гербіцидів і отрутохімікатів, шкідливість яких беззаперечна. Тож європейські продукти харчування із рослин, вирощених без ГМО, але із застосуванням отрутохімікатів і мінеральних добрив, можуть бути іще небезпечнішими. Безумовно найкраще споживати органічні продукти, вирощені без застосування хімічних компонентів. Й хоча вони значно дорожчі, але хвороби здатні забрати іще більше коштів.

Тож якщо ж ми не хочемо потерпати від різноманітних хвороб, то спершу слід відмовитись від неправедних вчинків та споживати прості органічні нерафіновані продукти рослинного походження, зокрема вдосталь овочів та фруктів.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ