Економічні загрози для України в світлі нової “холодної війни”

Економічні загрози для України в світлі нової “холодної війни”
Останнім часом Росія посилює інформаційну присутність в Європі та світі, щоб захищати свої інтереси і зміцнювати проросійські настрої. У відповідь на це США та країни Євросоюзу прийняли контрзаходи, зокрема в галузі інформаційної безпеки. Але в економічній сфері Росія змогла досягнути певних успіхів, наприклад щодо будівництва “Північного потоку-2”.

Прокладання газогону вигідне європейським країнам, зокрема Німеччині, що прагне стати газовим вузлом і посилити свій вплив у Європі. Однак держави ЄС не врахували можливі безпекові ризики від реалізації проекту. Київ ж неодноразово заявляв, що будівництво газової магістралі несе економічну загрозу не тільки Україні, обмежуючи постачання палива через нашу територію, а й Німеччини, що також стане залежною від російських енергоносіїв. А. Меркель зазначила, що вона начебто домовилася з Путіним про те, що постачання газу у відповідних обсягах також буде відбуватися й через газотранспортну систему України. Однак ми знаємо, що Путін доволі часто не дотримується своїх обіцянок.

США у цій ситуації активно підтримує Україну. Адміністрація президента Америки заявила про підготовку економічних санкцій проти фірм, причетних до реалізації проекту газогону. Дональд Трамп також зазначив, що якщо країни Євросоюзу хочуть мати стабільну безпекову ситуацію, то вони не повинні годувати того звіра (Росію), який може її зруйнувати. Президент додав, що може зняти безпекову парасольку над Європою, якщо її позиція щодо “Північного потоку-2”не зміниться.

Росія також уклала договір з Туреччиною та Болгарією щодо будівництва “Південного потоку-2” через Чорне море. Наприкінці минулого року була запущена перша гілка цього газогону. Реалізація проекту трубопроводу вигідна передусім Туреччині, що має такі ж амбіції, як і Німеччина. За цих умов Реджеп Ердоган проводить доволі неоднозначну політику: з одного боку, він неодноразово заявляв, що підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, і навіть зумів визволити кількох кримськотатарських бранців; а з іншого – проводить перемовини з Російської Федерацію щодо будівництва газогону. Отже, економічні інтереси Туреччини переважають над політичними.

Нещодавно Італія заявила, що виступатиме за зняття економічних санкцій з Росії. Однак враховуючи напружені відносини між Римом і Брюсселем через з економічну кризу в Італії, такі декларації є швидше популістськими. Рим прагне виторгувати у Брюсселя більше економічних преференцій, але проти зовнішньої економічної політики ЄС, що стосується Росії, він не піде.

До того ж 15 березня Європейський Союз офіційно запровадив санкції проти деяких російських високопосадовців та компаній за захоплення українських моряків у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Прибалтійські країни також посилюють свій оборонний потенціал і зміцнюють кордони, зокрема Латвія побудувала 93-метрову огорожу на межі з Росією.

Отже, попри всі прагнення Кремля розхитати внутрішньополітичну ситуацію в Європі, країни ЄС посилюють економічні обмеження проти РФ.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ