Facebook злякався штучного інтелекту

Facebook злякався штучного інтелекту

Керівництво соціальної мережі Facebook змушене було відключити свою систему штучного інтелекту, після того як машини почали спілкуватися власною, неіснуючою мовою, якої люди не розуміли, повідомляє ББС.

Система використовує чат-боти, які спочатку створювалися для спілкування з живими людьми, але поступово почали комунікувати між собою. Спочатку вони переписувалися англійською мовою, але в якийсь момент почали листуватися на мові, яку вони самі створили в процесі розвитку програми.

Видання Tech Times зазначає, що у роботів з самого початку не було обмежень у виборі мови, тому поступово вони і створили свою, якою можуть спілкуватися простіше і швидше, ніж англійською.

Експерти побоюються, що боти поступово стануть самостійними і зможуть функціонувати поза контролем IT-фахівців. Ба більше, навіть досвідчені інженери не можуть повністю відслідковувати хід розумового процесу спамерських пошукових роботів.

Кілька днів тому про штучний інтелект посперечалися глава Facebook Марк Цукерберг і засновник SpaceX, Tesla і PayPal Ілон Маск.

Маск закликав владу США посилити регулювання систем штучного інтелекту, попередивши, що штучний інтелект становить загрозу для людства. Про потенційну загрозу з боку штучного інтелекту раніше говорив і британський вчений Стівен Хокінг.

Засновник Facebook вважає подібні страхи необгрунтованими. “У найближчі п’ять або десять років штучний інтелект буде робити життя тільки кращим”, – стверджує Цукерберг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ