Федеріка Могеріні: Для ЄС важливе повне виконання Мінських угод

Федеріка Могеріні: Для ЄС важливе повне виконання Мінських угод

Виступ Верховного представника / віце-президента Федеріки Могеріні після зустрічі з міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим.

11 липня 2017 року

Перш за все, я хотіла б подякувати вам [міністру закордонних справ Російської Федерації] Сергію [Лавров] за цей візит до Брюселя, який відбувся після мого візиту до Москви в квітні та кількох розмов, які ми мали в рамках різних зустрічей по всьому світу. Ми регулярно обговорюємо особливості міжнародних питань, пов’язаних із залученням як Російської Федерації, так і Європейського Союзу.

Зрозуміло, ми не маємо однакових позицій щодо всього, але наш діалог постійний і важливий. З нашої точки зору важливо співпрацювати, скрізь, де це можливо, і стосовно багатьох криз, про які ми обмінялися думками сьогодні, ми дійсно визначили основи для співпраці.

Перш за все щодо Сирії. Ми вітаємо оголошену угоду про припинення вогню на південному заході Сирії, яку я також обговорила з міністром закордонних справ Йорданії [Айманом Сафаді] вчора та зі Стаффаном де Містурою [спеціальним представником ООН в Сирії] сьогодні. Ми розглядаємо це як перший крок до більш широкого національного припинення вогню та політичного врегулювання кризи. Я вірю, що ми домовились про необхідність знайти політичне рішення за допомогою переговорів в Женеві під керівництвом ООН і ми обговорили шляхи, якими Європейський Союз зможе надалі підтримувати виконання цього процесу.

Ми обмінялись думками та визначили можливі сфери співробітництва також щодо ситуації в Лівії та напруженості навколо Перської затоки. Ми знову підтвердили нашу спільну зацікавленість та прихильність до роботи над Близькосхідним мирним процесом у Групі чотирьох та на основі рішення двох держав та наших спільних зусиль щодо подальшого повного виконання ядерної угоди по Ірану.

Ми також обговорили ситуацію на Західних Балканах, напруженість на Корейському півострові – всі сфери, де ми можемо співпрацювати з певним взаємним розумінням.

Ми обговорили також ситуацію на сході України та в Криму. Для Європейського Союзу важливе значення має повне виконання Мінських угод.

Ми також обговорили деякі двосторонні проблеми і я мала можливість висловити наше занепокоєння, коли мова йде про деякі напрямки політики, що стосуються громадянського суспільства та прав людини в Росії. Ми домовилися про посилення контактів між нашими людьми. Європейський Союз готовий будувати мости, коли мова йде про зв’язки між нашими суспільствами.

Нарешті, ми домовились про збільшення рівня та частоти обміну даними на різних рівнях з основних питань зовнішньої політики, які ми обговорювали сьогодні.

Дякую.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ