Формування нової геополітичної картини світу. Прорахунки Путіна

Формування нової геополітичної картини світу. Прорахунки Путіна

Уже майже два місяці триває російсько-українська війна. Володимир Путін, який хотів захопити нашу країну за три дні, дуже прорахувався. Україна не тільки вистояла, а й завдала суттєвих збитків “непереможній російській армії”.

Кремлівський лідер припустився декількох серйозних помилок. По-перше, він не врахував сили й обороноздатності українських військ, а головне – волелюбного духу українського народу, який успішно боровся за свою свободу впродовж декількох століть і робить це й далі. По-друге, він переоцінив могутність російської армії, наскрізь просякнутої корупцією. Моральний дух російських солдатів дуже низький, оскільки вони воюють на чужій території, а місцеве населення їх ненавидить. Окрім того, Путін не врахував консолідацію країн Заходу, які досить швидко ввели потужні санкції проти Росії, а після того, як дізналися про злочинні вбивства мирного населення, посилили їх ще більше. Певні держави вже ввели ембарго на російську нафту й газ, ще деякі припинять купувати їх найближчими місяцями. Це завдає суттєвого удару по економіці країни-окупанта, наближаючи її до дефолту.

Злочинна російська влада також переоцінила роль своїх союзників. Наприклад, Пекін, на військову допомогу якого так сподівався Путін, відмовився підтримувати Росію, хоча остаточно й не засудив її агресію. Навіть Білорусь, із території якої росіяни напали на нашу державу, так і не ввела своїх військ в Україну, оскільки Лукашенко розуміє, що це спричинить крах його режиму. Країни ОДКБ здебільшого відмовилися допомагати Росії. Лише Вірменія надала їй три літаки СУ-30, хоча й офіційно спростувала цю інформацію. Жодна держава не хоче відкрито підтримувати агресора, що злочинно знищує безневинне мирне населення.

Геополітична роль Росії послаблюється з кожним днем війни, оскільки Путін так і не зміг досягнути в ній суттєвих успіхів. РФ уже не сприймається як потужний геополітичний гравець, адже необмежені амбіції її очільника щодо відродження могутньої імперії можуть навпаки призвести до суттєвого послаблення чи навіть розпаду країни. Деякі держави вже почали висувати Росії територіальні претензії: Японія вимагає повернути чотири острови Курильської гряди, які завжди вважала своєю суверенною територією; польський генерал В. Скшипчак зазначив, що Польща має заявити свої права на Калінінградську область, яка перебуває під російською окупацією. Пекін поки що не висуває жодних претензій Росії, з якою має партнерські відносини, але в разі її суттєвого послаблення чи розпаду спокійно захопить частину Далекого Сходу чи Сибіру.

Тож нині Росія, яка намагалася переформатувати геополітичну картину світу і збільшити свою імперську могутність, стає країною-вигнанцем, а Путін, що вважав себе великим стратегом і месією XXI століття, – кривавим тираном, який перетворює свою державу в нацистську. Світ здебільшого суттєво послабить із нею відносини. Нещодавно панівна більшість держав проголосувала за виключення Росії з Ради ООН із прав людини. Також вона більше не є членом ЮНЕСКО. Поступово РФ виганятимуть і з інших міжнародних організацій. Отже, знищуючи й поневолюючи інші народи, Володимир Путін налаштував проти себе весь світ, розпочав процес занепаду та повної ізоляції Росії, що може навіть спричинити її остаточний розпад.

Україна в новому світовому ладі може стати потужним регіональним гравцем, взірцем того, як потрібно боротися за свою свободу, за демократичні цінності та права людини. Своєю стійкістю вона довела, що є повноцінним провідним членом цивілізованого демократичного світу. Здобувши перемогу, Україна буде тільки міцнішати й підійматися. Нам допомагатимуть і на безповоротній основі, й економічними інвестиціями. Це стане не лише моральним обов’язком розвинених країн, а і вдалим маркетинговим ходом, адже дасть змогу підприємствам і навіть державам відчути себе причетними до перемоги цивілізації над варварством. А внаслідок цього – і добре заробити, оскільки в Україні сформується великий ринок, що швидко зростатиме, матиме кваліфіковану й порівняно недорогу робочу силу та потребуватиме гігантських інвестицій. Обсяги будівництва в Україні будуть небаченими із часів Другої світової. Тут знайдеться місце не лише західним країнам, а і дружній Туреччині, Канаді, Австралії, арабським державам. І навіть Китаю, якщо той не допомагатиме Росії. А всі воєнні злочинці, насамперед Путін і його зграя, будуть обов’язково покарані.

Той факт, що Міжнародний кримінальний суд буквально з перших днів російського вторгнення в Україну почав слідство, свідчить про його прагнення захистити норми міжнародного права і встановити справедливість. Раніше міжнародні розслідування дій воєнних злочинців відбувалися здебільшого після війни й тривали роками. Нещодавно експрокурорка трибуналу ООН Карла Дель Понте закликала виписати ордер на арешт очільника Кремля. Звичайно, зараз цього зробити ніхто не зможе, але найближчими місяцями чи роками це може статися з високою ймовірністю.

Будемо сподіватися, що рішення щодо злочинів російської армії й військового та політичного керівництва незабаром ухвалять. Доказів для цього вже вдосталь, весь світ у режимі реального часу бачить усі злодіяння російської армії щодо знищення мирного населення, міст і сіл України. Для всієї планети, а особливо для нашої країни, для кожного українця, важливо домогтися повної справедливості, інакше наші жертви були марними. Усі російські злочинці незалежно від рангу мають бути притягнуті до міжнародної кримінальної відповідальності. Тільки так можна запобігти повторенню цих звірств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи Молдова й далі є союзником України? Значення парламентських виборів в Угорщині для України