Франція та США разом виступають проти російської агресії проти України

Франція та США разом виступають проти російської агресії проти України
Франція та США разом виступають проти російської агресії проти України, підтримуючи основні права людини, запевняють їх лідери на засіданні ОБСЄ

“Мало країн є настільки ж солідарними, як США та Франція, які бачать потенційно важливішу роль ОБСЄ у запобіганні, підготовці до та протидії безпековим викликам в Європі та Євразії”, – зауважив посол Гілмор після зустрічі 13 вересня з французьким колегою послом Крістін Фаже. Найважливішим з цих викликів є продовження російської агресії в Україні та її окупація і анексія Криму. Гілмор високо оцінив обмін 7 вересня  між Україною та Росією  35 в’язнями, у тому числі 24 моряками, затриманими Москвою в Керченській протоці в 2018 році, а також кримського режисера Олега Сенцова. Росія повинна продовжувати брати конструктивну участь у переговорах щодо імплементації Мінських домовленостей, щоб припинити конфлікт, який вона розпочала і розпалила, запевнили вони.

Обидві місії послів готуються  до зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру (HDIM) у Варшаві 16-27 вересня, найбільшого в Європі зібрання експертів з прав людини. Сполучені Штати представлять надійну  висого рівня делегацію в HDIM, повідомив Гілмор, і будуть організовувати додаткові заходи стосовно антисемітизму, захисту демократії в межах ОБСЄ та захисту основних прав людини. Франція та США разом з 14 іншими країнами звернулися восени 2018 року до Московського механізму з метою розслідування порушень прав людини в Чечні. Звіт підтвердив підозри щодо порушення  прав людини та зловживання у Чеченській  Республіці Російської Федерації.

Щодо Косово, посли висловили жаль з приводу того, що бенефіціару місії ОБСЄ не дозволили неофіційно звернутись  до держав-учасниць під час недавнього візиту Голови Місії ОБСЄ Яна Браату у Відень. Для всебічної оцінки ефективність діяльності Організації, необхідно говорити не тільки з її посадовими особами, але і з тими, хто користає з її ініціатив.

 Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ